Wpis z mikrobloga

Czy już nie da się kupić samochodu od osoby prywatnej?!

Planuje zakup używanego auta i zgodnie z poradami wykopków i innych internautów, zacząłem szukać z pominięciem komisów. I co? I nic. 95 procent ogłoszeń na olx i allegro to komisy, a jak już znalazłem typka, który sprzedaje samochód, bo - jak zaznaczył w ogłoszeniu - kupuje inny model, to po telefonie i pytaniu o adres okazało się, że to też komis...

Ja nie wiem, czy mam takiego pecha i samochód którego szukam (Civic UFO) jest sprzedawany tylko przez komisy, czy może teraz jest tak ze wszystkimi samochodami. Gdy kupowałem dwa poprzednie auta, to jakoś głównie jeździłem oglądać je na normalne posesje u normalnych ludzi, którzy nimi jeździli. Już coś mi się robi jak sobie pomyślę, że przyjdzie mi się ścierać z mirkami handlarzami i jeszcze na koniec wydam ponad 20k na samochód z przekręconym licznikiem i podrobioną książką serwisową :(

#gorzkiezale #motoryzacja #civic #honda #samochody #kupieauto
Promilus - Czy już nie da się kupić samochodu od osoby prywatnej?! 

Planuje zakup ...

źródło: comment_5y8KMlSWwEIcK3u13WLvAanAVgI1hMsY.jpg

Pobierz
  • 23
@Promilus: Sporo handlarzy podaje się za osoby prywatne bo wiedzą, że ludzie im nie ufają i trzeba się podszywać. Wbrew pozorom kupno od osoby prywatnej niczego nie gwarantuje. Zajmuję się pomocą prawną przy wadach pojazdów i chyba 37% spraw mam przeciwko osobom prywatnym, a trochę ponad 50% przeciwko komisom. Najmniej spraw mam przeciwko dealerom nowych samochodów, którzy sprzedają też używane. Nie twierdzę, że to gwarancja sukcesu, ale takie mam statystyki. Jeśli
@Promilus: kupuje auta tylko prywatnie. To nie tak że nie mam porównania, bywałem w komisach, oglądałem auta, gadałem z Januszami na placach. Szkoda nerwów.

Problem z prywatnymi autami jest taki że one też są często komisowe/sprowadzone, gdzie Andrzej nim pojeździł dwa lata i puszcza dalej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Promilus: E tam, kupiłem 3 letniego Civica od osoby prywatnej z 14tys km przebiegu w stanie jak nowy. Trzeba śledzić oferty cały czas i czekać aż znajdzie się coś ciekawego
@grzech_u: Ja jednak szukam 11-12 latka z przebiegiem 150-200 tysięcy, a to już większa zabawa. Pozostaje się bawić w detektywa, próbując dociec, czy książka serwisowa jest autentyczna.
Ja jednak szukam 11-12 latka z przebiegiem 150-200 tysięcy, a to już większa zabawa. Pozostaje się bawić w detektywa, próbując dociec, czy książka serwisowa jest autentyczna.

@Promilus: tych detektywów to jest 90% kupujących w PL. Nawet mi was nie żal xDD 12 letnie auto i ksiązka serwisowa. Sprowadzam auta z DE i generalnie w tym wieku to już tak maks 20% ma aktualną książkę serwisową - serwisowane do końca, i jak