Wpis z mikrobloga

Mirki, byłem dzisiaj na Jarmarku w Berlinie i zaparkowałem auto nieopodal pytając się osób, które również parkowały, czy można tutaj stanąć i dostałem info, że tak. Wracając taka niespodzianka ;) macie doświadczenie z czymś takim, czy może raczej olać temat, albo czy są z tego jakieś konsekwencje? Dzięki za pomoc! #mandat #berlin #transport #niemcy #samochody #auto
wroblew - Mirki, byłem dzisiaj na Jarmarku w Berlinie i zaparkowałem auto nieopodal p...

źródło: comment_OZIWWKG9g6XEXKqwlMzGgTQnfuJ4nlHM.jpg

Pobierz
  • 12
@wroblew: Dobrze pisza powyzej - mandat za parkowanie, bo stanales na specjalnym pasie do jazdy dla busow i taksowek (+ pewnie sluzb tpyu policja, straz).
Jak chcesz miec swiety spokoj, to placisz na podany numer konta 35€, w tytule przelewu podajesz aktenzeichen, czyli numer sprawy: 5812..... (cały, nie chce mi sie przepisywac) i tyle, sprawa bedzie zakonczona.
Jak 35€ to majatek, to coz - kombinuj. Ale nie zdziw sie jak za
@wroblew: W Polsce mogą sobie obcokrajowcy ignorować mandaty bo nasze państwo jest w tej dziedzinie (jak i każdej innej) nieudolne. Niemcy wyślą Ci mandat na twój adres, raz mi się to już zdarzyło. Jak nie zapłacisz teraz to kwota może być potem już wyższa. Mają twoje dane z tablicy rejestracyjnej i współpracy z Polską policją.
@wroblew: Ja nie zapłaciłem ani jednego mandatu, a jest ich z 5 i nic mi nie przyszło ani nic xD jedynym problemem może być to że możesz być w szufie jako dłużnik, ale nic poważnego Ci nie zrobią :) To mandat od ordnungsamt a oni maja mniejsze prawa od policji. Nawet policja mnie raz zatrzymała i nie musiałem tego płacić.
@wroblew Czołem Miras! Wczoraj spotkała mnie podobna sytuacja. Zaparkowałem niemalże w centrum miasta udając się na szybkie zakupy, oczywiście o takim miejscu parkingowym typu dla klientów na ok 1h można zapomnieć, bo sklep mieści się na parterze jakiegoś większego budynku i nie przewidzieli tam czegoś takiego co jest dla mnie niepojęte. Nie było mnie dosłownie z 20 min i zastałem kwitek za wycieraczką za nieopłacenie postoju w wysokości 20 euro. Zwykle gdy