Wpis z mikrobloga

Każda nawigacja każe mi jeździć na Poznań (z Wrocławia) przez Śrem na Kórnik/S11 i potem na Poznań. WTF?

Jeszcze w wakacje jeździłem #s5 do pewnego momentu, a potem dalej #dk5 i tak mi też Google Maps i Waze proponowało. Teraz pokazują mi obie nawigacje tą gównianą drogę. Coś się zmieniło na tym odcinku że jednak ta trasa jest lepsza? Już raz jechałem tą trasą przez Gostyń itd. i szczerze powiedziawszy nie byłem zbytnio zachwycony nią( ͡° ʖ̯ ͡°). Lepiej słuchać się siebie i cisnąć S5 do samego końca, a potem na DK5 czy posłuchać się nawigacji?

#poznan #wroclaw #nawigacja #waze #googlemaps
Jemo - Każda nawigacja każe mi jeździć na Poznań (z Wrocławia) przez Śrem na Kórnik/S...

źródło: comment_8ET0qetAj9J9xZmzt7jrS5zhJRhhSIUA.jpg

Pobierz
  • 20
@Jemo: Jeździłem przez rok średnio co miesiąc między Wrocławiem a Poznaniem i polecam jazdę 5-tką.
Ta droga przez Śrem i Kurnik ma parę wad.
1. Znacznie częściej można spotkać policję z suszarką,
2. Jest gorzej odśnieżana (naprawdę znacznie),
3. Różnice w czasie rzadko kiedy przekraczają 15 minut.
@Jemo: jeździłem głównie 434 czyli za Rawiczem w prawo i na Gostyń, raz na jakiś czas testuję piątkę i za każdym razem powtarzam sobie - nigdy więcej (przynajmniej dopóki nie skończą jej budować :D). Na piątce nigdy nie wiadomo, co się wydarzy - a przez Gostyń przynajmniej wiadomo, że jest stabilnie. No i zdecydowanie przyjemniej się wjeżdża do Poznania przez S11 od strony Kórnika niż przez te obsrane Komorniki.
@FenixxPl:

Już raz jechałem przez Kurnik i ja, dupa przyzwyczajona do niemieckich autobahn, wołałem o pomste do nieba. Prosiłem Boga by zesłał na ziemię jakąś nieznaną ludzkości siłę i uwolnił mnie z tej mękki. Postanowiłem sobie w drodze powrotnej że pojadę DK5 i to był o wiele lepszy wybór. W wakacje tak samo jechałem DK5 i to była kompletnie inna jazda (pozytywnie), pomimo tych robót drogowych. Teraz znowu mam zamiar jechać
@Jemo: wpisałem 10 sekund temu w google maps trasę z Wrocławia do Poznania i jako najszybszą pokazuje S5+DK5, 3 minuty szybciej niż S5+DW434. Nie ma nic napisane, żeby jakieś zamknięte odcinki były. Ostatnio oddali nawet kolejny kawałeczek S5 za Lesznem.
@aikonek: Rzeczywiście... jak wklepie Wrocław-Poznań to pokazuje mi S5+DW434... a jak wklepie miejscowość na południe od Wrocka to pokazuje że lepiej przez Gostyń ( _) Co to za czary? Niezbyt rozumiem tego sens...
@Jemo: generalnie jeden pies jak będziesz jechał, kwestia przyzwyczajeń, różnica w czasie będzie pomiędzy 3 a 10 minut. Wydaje mi się, że na 5 jest większe prawdopodobieństwo wypadku, korka, suszarek, dużego ruchu. Ja wolę przez Gostyń, ale skoro większą radość z jazdy sprawia Ci piątka, to po co masz się tłuc drogami, których nie lubisz? :) Dla potencjalnego (niepewnego) zaoszczędzenia trzech minut? :D
@aikonek: Nie no, po prostu zastanawiałem się czy to błąd nawigacji czy ta DK5 serio jest zablokowana że trzeba objazdem jechać. Owszem, może przez Gostyń jest spokojniej, ale jakość dróg jeszcze rok temu odstraszyła mnie + miałem wrażenie że jestem gdzieś między niczym a niczym - żadnego dużego miasta w pobliżu, same wsie... Ale dobra, to i tak wygląda mi na jakiś błąd Google Maps, bo i tak wychodzi na to,
@Jemo Jak widać, największe znaczenie ma tu przyzwyczajenie i indywidualne preferencje. Jedź tak, jak wolisz.
Ja wolę od Kórnika.
Ewentualnie pytanie: do którego miejsca w Poznaniu jedziesz. Wschód - chyba lepiej przez Kórnik. Zachód - Leszno.
@Jemo: Wszystko zależy o której porze wybierzesz sobie trasę.
W szczycie spowalniają roboty na 5tce + duże natężenie. Zwłaszcza koło Kościana w którym dzieją się remonty z zamkniętymi przejazdami kolejowymi który rozlewa ruch na okolice(a przynajmniej jeszcze 2 miesiące temu były pozamykane przejazdy).