Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #kradno

Mirki pomóżcie, dziś nad ranem przysnęło mi się w metrze i ktoś #!$%@?ł mi telefon¯\(ツ)_/¯
Próbuję go zlokalizować przez stronę google jednak jak można się było spodziewać nie ma żadnego kontaktu póki co. Opcja zabezpiecz urządzenie widoczna na tej samej stronie pozwala nadać hasło(wcześniej takowego nie miałem dla odblokowania telefonu) i ewentualną wiadomość. Nie potrafię jednak znaleźć informacji, czy hasło zostało już nadane pomimo tego że telefon jest nieaktywny, czy muszę cały czas odświeżać stronę, i nadać hasło w momencie w którym telefon pojawi się jako widoczny?
Kolejne pytanie, telefon na pewno pojawi się na stronie jako widoczny jeśli ten zjeb który mi go #!$%@?ł bądź nowy nabywca zaloguje się do sieci wifi bądź poprzez swój pakiet z karty?Bo jeśli tak jest to prędzej czy później na sto procent powinienem go zlokalizować. Oczywiście zdaję sobie sprawę że są rożnie fikensy mykensy i równie dobrze mogę go już nie zlokalizować i wtedy najlepszą opcją byłoby wymazać urządzenie¯\
(ツ)_/¯

Dlatego pytanie co najlepiej zrobić w takiej sytuacji, czekać i odświeżać przez parę dni z nadzieją na zlokalizowanie telefonu czy od razu wymazać telefon i mieć pewność że nikt nie będzie grzebał w moich prywatnych folderach?( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 2