Wpis z mikrobloga

Hej!

Mirki mam problem i nie wiem co zrobić...
Pomożecie?

Mianowicie zleciłem wczoraj wymianę oleju w moim passeratti (B5; 1,9TDI; 90KM)
Dziś coś mnie pokusiło oby sprawdzić stan oleju, więc podejmuje kroki
Jadę kilka km, zostawiam auto na około 20-25min, sprawdzam i mam stan jak na zdjęciu (słabo widać przez lampę ale zaznaczyłem miej więcej na czerwono)
Dzwonię do mechanika i mówię, że chyba coś jest nie tak, bo zawsze było max do końca załamania. Dostaje info, że tak ma być (sprawdzana ilość z VIN) i, że wchodzi około 4,4l i tyle wlał. A stan odczytuje się, z tej czarnej linii słabo widocznej nad zalaniem... WTF, całe życie byłem w błędzie i źle odczytywałem czy co?
Sprawdzam i internet mówi 3,9l i sprawdzać do załamania (max).
Nie wiem już sam kto ma rację, ale raczej obstawiam, że ta druga opcja.
Jaka jest wasza opinia?
Jeśli jest za dużo, to czy muszę to ściągnąć? Czy mogę tak jeździć? Od znajomego dostałem info, że jak będzie tyle za dużo to silnik sobie z tym poradzi, wypluje przepali i zostanie tyle ile musi być... Ale z drugiej strony na forach piszą, że może uszczelki rozwalić ciśnienie
Jak to jest?
Please help me!

#mechanikasamochodowa #samochody #passat #b5 #mechanik #wymianaoleju
Pobierz Rosek - Hej!

Mirki mam problem i nie wiem co zrobić...
Pomożecie?

Mianowicie zlecił...
źródło: comment_jlEbPf0XqW9MJRpsrwoHsfvEej0ecQKn.jpg
  • 14
@Rosek: zrób tak. Wyjmij bagnet wyczyść go, wsadź z powrotem i wyjmij jeszcze raz. Jak go drugi raz wyjmiesz zrób zdjęcie wstaw je tu. Na tym zdjęciu w ogóle jak by oleju brakowało. 1.9 TDI na pompie czy na pompowtryskiwaczach już? Bo jak na pompie faktycznie wchodzi więcej. Do pompowtryskiwaczy więcej jak 4,3 litra nie weszło pod górne zagięcie bagnetu.
@Rosek: ściągnąć najlepiej

tak ma być (sprawdzana ilość z VIN) i, że wchodzi około 4,4l i tyle wlał


@Rosek: co za dzban, na świeżo składany silnik to może tyle wlewać, przy wymianie jak masz fabrycznie podane najlepiej wlać ze 4L, niech zleci wszystko do miski, sprawdzić i dolać jak brakuje...

forach piszą, że może uszczelki rozwalić ciśnienie


@Rosek: o to też dobre bajki, tak, wywali głowicę w kosmos xD