Wpis z mikrobloga

@atteint: Na ma linka do wpisu i nie chce mi się szukać, ale odnoszę wrażenie, że chodzi o coraz powszechniejsze propagowanie homoseksualizmu w grach wideo.

Chyba nie zaprzeczysz, że jest to ostatnio nagminne, a wielu osobom się to nie podoba. Producenci gier powinni dodawać w ustawieniach gry wybór, czy w rozgrywce mają być wątki homoseksualne czy nie, podobnie jak w niektórych grach są ustawienia odnośnie brutalności i krwi.
@moooka propagowanie?

Większą obecność homoseksualistów w grach to nie propagowanie po pierwsze.

Po drugie, ich obecność wcale nie jest większa niż dajmy na to 10 lat temu. Dragon Age Origins, Mass Effect, GTA IV, Nier, wszystkie miały postaci homoseksualne.

Jedyne co się zmieniło to jest to że ludzie o tym więcej mówią a środowiska niechętnie homoseksualistom wmawiaja sobie ze ma miejsce jakieś oblężenie, kiedy po prostu jest większa świadomość społeczna dotyczącą tej
misiu


@atteint: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnio przechodziłem F2 i nie przypominam sobie takiego wątku, to musiał być jakiś poboczny epizod, a coraz częściej twórcy wplatają takie tematy w główną oś fabularną.

@prawa_reka_sorosa: Czasem kupujesz grę, której nie podejrzewałbyś o takie wątki a tu zaskoczenie. Myślisz, że przyjęliby zwrot z tego powodu, a może prostszym rozwiązaniem byłoby jakieś oznaczenie na pudełku?
@Pawu1on: No i? Praktycznie w każdej dzisiejszej grze, w której tworzy się postać można grać kobietą, a same kobiety w grze były obecne praktycznie od zawsze.

Choć może niektóre kobiety życzyłyby sobie oznaczeń gier przyjaznych kobietom.
@moooka:
a ja chcę żeby były oznaczenia czy w grze będą wątki religijne bo mam uraz do religii! dalej: chciałbym aby mnie uprzedzano że będą postacie o konserwatywnych wartościach bo ja nie lubię konserwatyzmu, razi mnie on i chciałbym aby był wybór przechodzenia gry w którym nie byłoby takich postaci. chciałbym też aby nie było kotów bo ja lubię psy ! chciałbym tez aby w grach z gatunku horror autorzy uprzedzali
@nie_tak_szybko: Myślę, że o części wymienionych przez Ciebie sytuacji mowa jest w zajawkach lub opisach od dystrybutora i jeśli byłoby zaznaczone, że w grze lub książce będą wątki homoseksualne to uważam za wystarczające. Mógłbym w takim wypadku zrezygnować z zakupu, to samo z tematyką religijną i często w opisie produktu już widywałem uprzedzenie o treści, fabule religijnej.

Poza tym uprzedzanie o zwyczajności, normalności i szczególnie sytuacjach nie związanych z intymnością i
@moooka: uważam, że skoro kobiety mogą grać kobietami to homoseksualiści powinni grać homoseksualistami. Było to możliwe na przykład w grze the sims i wszystkich jej częściach, gra z 2000roku, jedna z najpopularniejszych wtedy.

Jeśli nie jesteś homoseksualistą, na pewno nikt nie każe Ci nim grać, nikt się nie stał ciepły przez promocje homoseksualizmu, za to niektórzy dzięki temu uniknęli życia wbrew sobie. Polecam film tajemnice broakbeak mountain czy jakoś tak, bardzo
Kiedyś w grach było oczywiste, że latasz chłopkiem a od jakiegoś czasu coraz więcej tam kobiet


@Pawu1on: wyobrażam sobie ból dupy amerykańskich konserw po premierze pierwszego Metroida, popylają badassem, rozwalaja kosmitów, a na końcu okazuje się, że Samus Aran to kobieta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ohjeny: Tylko,że kobiety to mniej więcej połowa ludzi a homoseksualnych osób jest znacznie mniej. Nie żeby coś bo ja to do postaci homo w grach nic nie mam ale chciałam nadmienić ważną różnicę.