•  

  #godelpoleca #muzyka #soul #paniladniespiewa #rnb

  Podsumowanie 2018 - Single - playlista

  #2. Amber Mark - Love Me Right

  kiedy 7 miesięcy temu pierwszy raz usłyszałem Love Me Right byłem zdumiony w jak bezinwazyjny, bezkonfliktowy sposób jego piękno rozsiadło się w moim pokoiku wrażliwości. od ręki dopasowując się do panujących warunków, idealnie układając się w kształtach wyznaczonych przez ówczesne samopoczucie(i kanapę też:|).
  żeby nie było, że zrównują ten drobiazgowo uwity i proszący się o rozjednostkowanie "miłosny poemat", z czymś w rodzaju niezobowiązującej, przelotnej znajomości, która nie wymaga od nas żadnego nakładu empatycznie uporządkowanej pracy...

  "diabelska gra pozorów", z którą musimy się po jakimś czasie stopniowo oswajać, jeżeli wyrażamy chęć kontynuowania nowej znajomości, wymaga od nas nieco wytrwałości. niesiona szczerym sercem historia Amber, urzeczywistniana jest w kursującej pomiędzy soulową tradycją, a wysmakowanym popem, wskazówką jej uczuciowego kompasu. którego podstawowe funkcje, zakłócane są uczuciowym zwątpieniem.

  ten zbudowany w oparciu WZOROWE inspiracje "związkowy teoremat", rozkłada się po kolei, deska po desce, kartka po kartce, dźwięk po dźwięku. sprawiając wrażenie, że może być zarówno podstawowym elementarzem, który rozwiąże problemy raczkującej relacji dwóch osób, a także dogłębnym, dojrzałym, zniuansowanym i do bólu dojrzałym opracowaniem usychającej namiętności. jego nawarstwiająca konstrukcja, układana niesłyszalnymi akordami grających klawiszy, skazuje nas na stopniowe podnoszenie poprzeczki. ingeruje w nasz odbiór i przesuwa percepcje na kolejne piosenkowe warstwy. odkrywając zamiłowanie głównej bohaterki, chociażby do brazylijskiej rytmiki, czy smooth jazzowej błogości.

  wspomniane wcześniej wzorce są odpowiednio dograne pod "uliczno-nowojorski" temperament Amber Mark. bo raz jesteśmy głaskani snobistyczną precyzją Sade, a po chwili odczuwamy uwierający dyskomfort, bezczelnie nawiniętych wersów. których POJEMNOŚĆ, paraliżująca MISTERNOŚĆ wypływa na powierzchnie w momencie ich transkrypcji z piśmienniczej formy do przepysznej wokalizacji. chociażby I'm the light in your life, ujęte multispektralnym głosem Mark brzmi jak "I LAY IN YOUR LIE". czy też przeciąganie krótkiego Realize do dłużacego sę REAL LIE. c-i-a-r-y...

  i aż mam ochotę na koniec nieśmiało wywróżyć tej istocie wielką karierę. trzymając kciuki żeby dumnie stanęła ze swoją twórczością obok największych afroamerykańskich DIV. odznaczając się w ciekawy sposób, we wciąż rosnącym światku nu-rnb. będąc jego "konserwatywną" przedstawicielką, skupioną na twórczym eksplorowaniu i tłumaczeniu klasyki w realiach dzisiejszego świata.

  źródło: youtube.com