Wpis z mikrobloga

1 593 - 1 = 1 592

Tytuł: Agonia
Autor: Paweł Kapusta
Gatunek: reportaż
★★★★★★★★

Zbiór reportaży o sytuacji w polskiej służbie zdrowia - zarówno z punktu widzenia pacjenta (a raczej - petenta), jak i lekarzy, pielęgniarek, położnych. Choć wszyscy mniej więcej zdają sobie sprawę, jak źle jest z opieką medyczną w Polsce, to chyba niewielu zdaje sobie sprawę, że jest aż tak źle. Opisane historie są wstrząsające i ciężko oderwać się od lektury. Moja ocena byłaby wyższa o jedną gwiazdkę, gdyby nie to, że dwa czy trzy ostatnie teksty były już luźniej związane z głównym tematem. I choć nadal były to bardzo dobre reportaże, to sprawiły, że charakter książki lekko się rozmył.

#bookmeter
Pobierz
źródło: comment_3sKHmAC5xC6sVEZWKTnlyJqLy2NbmoYH.jpg
  • 2
@ostoja oo wysoka ocena, parę bardzo mocnych tekstów ale ja bym aż tak wysokiej oceny nie zaryzykował. Szczególnie zapadły mi w pamięć teksty o więzieniu, dentyści i ratownikach. Warte przeczytania szczególnie gdy tak jak ja nie masz za wiele doczynienia z służbą zdrowia.
@palegoldsnake: dla mnie te reportaże to petarda i szkoda tylko, że autor nie do końca pociągnął temat służby zdrowia, tylko zszedł już na takie luźne tematy jak Gostynin i opieka lekarska w więzieniach. Przez to napięcie trochę spadło. Niemniej jednak ciężko mi było oderwać się od tej książki, dawno już tak nie miałem z żadną pozycją.