Wpis z mikrobloga

Mircy z tagu #podroze #podrozujzwykopem #korea - chcielibysmy sie wybrac z dziewczyna na wakacje do Korei Południowej- jakies pewnie 2-3 tygodnie, chcielibysmy pozwiedzac w sumie wszystko co sie da - troche miast, troche natury, coś ciekawego zobaczyć :D
W jakim terminie polecacie? Mniej wiecej wiecie jaki to by budżet wyszedł, jak chcemy raczej dobrze sie bawić, niż oszczędzac na wszystkim? Bo ja na razie zakładam coś koło 12 koła, ale nie jestem pewien

#pytaniedoeksperta
  • 4
@Marcelele: byłem w delegacji dwa tygodnie w Seulu. W sklepach jest nieco drożej niż u nas. W restauracjach w centrum podobnie.

Jedzenie mi nie smakowało - najgorsza kuchnia azjatycka z jaką miałem do czynienia. Ale składniki podobne jak w Polsce - dużo wieprzowiny.

Byłem jakoś chyba w sierpniu - latem oprócz tego że jest upalnie, jest też duża wilgotność. Byłeś na południu USA, albo chociaż w Waszyngtonie? To podobna pogoda -
@Marcelele: Wróciłem 12.11. W sumie 17 dni. Seul, Sokcho, Pusan, Jeju, Daegu. Hotele 3, 4*, jedzenie tylko w knajpach na co tylko mieliśmy ochotę, od krabów, przez wszelkie ryby i owoce morza, po świetnej jakości wieprzowinę i wołowinę, przekąszane streetfoodem, kupa pamiątek itp. Całość na dwie osoby z lotem Lufthansa Krk-Frk-Seul - 14000 za wszystko. Wypad naturalnie na włąsną rękę. Przed wyjazdem miałem tylko rezerwację na dwie noce w Sulu.
Kraj
@Marcelele: też powoli szykuję się do tego by lecieć do Korei i wszędzie polecana jest głównie wiosna (okolice kwietnia) i wczesna jesień (wrzesień - październik). Zima u nich jest tak samo mroźna jak u nas w najgorsze dni, lato znów duszne i deszczowe więc tak średnio pod zwiedzanie.