•  

Po upadku nazistowskich Niemiec w 1945 r. więźniowie skazani na podstawie paragrafu 175 nie zostali zwolnieni. Zarówno alianci zachodni, jak i Związek Sowiecki w swoich strefach okupacyjnych traktowali tych więźniów jak kryminalistów, co pociągnęło za sobą konieczność odbycia przez nich reszty zasądzonych kar. Po powstaniu w 1949 r. dwóch państw niemieckich — NRD i RFN — odmawiano byłym więźniom obozów koncentracyjnych osadzonym z paragrafu 175 uznania za ofiary nazizmu. W 1956 r. wspólna dla NRD i RFN komisja ds. rekompensat dla byłych więźniów nazistowskich obozów koncentracyjnych jednoznacznie wykluczyła możliwość zadośćuczynienia dla ofiar uwięzionych za homoseksualizm. Jak wspomniano wyżej, paragraf 175 doczekał się całkowitego zniesienia w 1967 r. w NRD. Dłużej obowiązywał w państwie zachodnioniemieckim. W rezultacie nowelizacji kodeksu karnego RFN w 1969 r. złagodzono nazistowskie prawo penalizujące
    homoseksualizm w brzmieniu z 1 IX 1935 r., określając karalną granicę stosunków homoseksualnych na dwadzieścia jeden lat. W 1973 r. zmieniono ją na osiemnaście lat, a w 1990 r. pozostałości paragrafu 175 zostały ostatecznie zniesione.

Za to żydzi doczekali się natychmiastowej pomocy i zadośćuczynienia. Nie ma sprawiedliwości. :/ Potomkowie zbuntowanych kolonistów z Ameryki i czerwona dzicz ze wschodu to jedno gówno.

#historia #nazizm #lgbt #teczowepaski #homoseksualizm #4konserwy #neuropa #niemcy #komunizm #usa #alianci

+: k.................................w, narcisse +16 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Co się uśmiałem z dzieciaków to moje. Słyszę jakiś huk, patrzę przez okno i na środku podwórka leży piłka. Otworzyłem okno i słucham, "Ej za płot wpadła, ty idziesz", "Ale jak mam wejść, płot wszędzie", "Dawaj ja cię podsadzę i przeskoczysz", "Ale jak wrócę?" xD Kisnę sobie w pokoju jak obmyślają plan odzyskania piłki, ale myślę sobie chujem nie będę to zszedłem na dół żeby im tę piłkę rzucić i nakryłem ich jak się właśnie podsadzali xD Młody jaki przestraszony xD "Przepraszam, podałby pan tą piłkę tam pod choinką", podałem, podziękowali i spierdolili w mgnieniu oka xD
    #mecz
    pokaż całość

odpowiedzi (16)

Jasny gwint, a co będzie z Westeros ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    #wiedzmin3 #wiedzmin #got #heheszki

odpowiedzi (10)

100/100 #100rajstopchallenge
    Rajstop rzeczny jest niebezpieczny dudududu dudu

Właściwie to pończochy bo Chińczyk oszukał, gruby nie prześwitujący materiał, sięgają do samego tyłka wiec bardzo długie, nadruk jakość sztos.
    Można wystraszyć chłopaka w nocy i połamać nogi #pdk
    Link w pierwszym komentarzu

No i setka, dzięki wszystkim, a zwłaszcza tym którzy wspierali challange :D Fajnie było :)
    pokaż całość

odpowiedzi (154)