•  

@binuska: To jest jeden ze sposobów przedstawiania motywu Bogini Matki, który występuje w wielu wierzeniach. Nie wiem, co w tym śmiesznego.

•  

@PanzerPantherka: Śmieszne jest to, że katolicy: 1. są przekonani, że ich wierzenia są wielce oryginalne;
      2. uważają, że ubieranie choinki itp. to katolickie zwyczaje zrzynane przez ateistów.

•  

@PanzerPantherka: Wiadomo ale w Polsce jest głoszona teoria o katolickiej Żydówce z dzieckiem i do tego wmawiają innym bajkę ze to jest winnych "religiach chrześcijańskich", sami zaliczając do chrześcijaństwa kogo chcą. Gdzie np. anglikanie sami mówią ze tłumaczą biblie tylko z głagolickiej wersji Cyryla i Metodego, gdzie nie ma żadnych wątków nt. Izraela. Sami żydzi w Izraelu twierdza ze Watykan wymyślił sobie historyjkę na temat ich narodu i uczy ludzi po świecie zmyślonej historii.

•  

@binuska: Religijni Żydzi też lubią zmyślać, chociażby na temat rzekomej historyczności Abrahama i Mojżesza, czy też potęgi starożytnego Izraela.

•  

@PreczzGlowna: Tak ale oni to wmawiają swoim ludziom. A w Polsce obcy Watykan uczy czegos na temat obcego narodu. A tak na marginesie "Prawoslawni Ludzie" w Niemczech są nazywani "ORTODOKSJE JUDE", LJUDIE-JUDE, dlaczego w Polsce mówi się tak na naród żydowski? ORTO - PRAWO, DOKSJA - SŁAWIA

•  

@PreczzGlowna:

uważają, że ubieranie choinki itp. to katolickie zwyczaje

Ależ zwyczaj choinki i jej ubierania to chrześcijański wymysł

•  

@binuska:

Gdzie np. anglikanie sami mówią ze tłumaczą biblie tylko z głagolickiej wersji Cyryla i Metodego,

Źródło

Sami żydzi w Izraelu twierdza ze Watykan wymyślił sobie historyjkę na temat ich narodu i uczy ludzi po świecie zmyślonej historii.

?

•  

@BudkaStonogi: Napisałem "katolickie". Zwyczaj ubierania choinki upowszechnili niemieccy protestanci. Natomiast w tradycjach przedchrześcijańskich występowały analogiczne zwyczaje, np. wstawianie do domu diducha.

•  

@PreczzGlowna:

Zwyczaj ubierania choinki upowszechnili niemieccy protestanci.

W północnych landach tak protestanccy Niemcy, ale w Skandynawii katolicy

•  

@PreczzGlowna: No tak, pewni są przekonani, że tak jest, ale są też tacy, którzy akceptują pewne fakty historyczne. To nie jest tak, że cały judaizm(na którym w dużej mierze bazuje katolicyzm, chrześcijaństwo) czerpał z innych wierzeń i nie miał w sobie nic oryginalnego, bo to jest błąd logiczny post hoc ergo propter hoc - judaizm miał korzenie w pewnym kręgu kulturowym, w którym panowały pewne motywy. Rozwijał się równolegle do innych wierzeń. Oczywiście nie zaprzeczam, że genezą pewnych wydarzeń opisanych w biblii, mogły być mity czy przekazy z innych religii, ale też trzeba tutaj uważać na dobrą selekcję źródeł, bo np. taki panbabilonizm może mieć wiele luk.

katolickiej Żydówce z dzieckiem
      @binuska: Co? XD A to przypadkiem Jezus nie był głosicielem idei chrześcijaństwa? Przecież chrześcijaństwo nie ma sensu bez nauk głoszonych przez Jezusa, a on to przecież robił w późniejszym wieku, a nie od razu gdy się urodził. Kościół raczej nie głosi takich głupot, że Maryja od zawsze była katoliczką. XD

•  

@BudkaStonogi: Wystarczy sięgnąć po biblie anglikańska. Poza tym głowa kościoła anglikańskiego jest królowa, która pochodzi z Bułgarii, tam tez obowiązują nauki metodianskie. W heraldyce potrójny gryf to herb rodowy Carów Bułgarskich.

•  

@binuska:

Wystarczy sięgnąć po biblie anglikańska

Ale wiesz, że ta biblia powstała po bibli "katolickiej" więc 乁(oʖ̯o)ㄏ

•  

@binuska:

Poza tym głowa kościoła anglikańskiego jest królowa, która pochodzi z Bułgarii,

Co kurwa xddddddddddddd

•  

@BudkaStonogi: jak schizma zachodnia była w 1054 roku i nie było katolików wtedy. W samym Rzymie maja mozaiki w Cyrylicy, a Sv. Cyryl pochowany jest w rzymskim Lacheranie.

•  

@binuska: Do 1054 była jedna religia w Europie, jedno cesarstwo rzymskie w jednej stolicy rzymskiej - Konstantynopolu.

•  

@binuska:

jak schizma zachodnia była w 1054 roku i nie było katolików wtedy. W samym Rzymie maja mozaiki w Cyrylicy, a Sv. Cyryl pochowany jest w rzymskim Lacheranie.

Co mnie to obchodzi i w jaki sposób odnosi się to do naszej rozmowy

Do 1054 była jedna religia w Europie, jedno cesarstwo rzymskie w jednej stolicy rzymskiej - Konstantynopolu.

Co mnie to obchodzi?

I co do tego herbu moja droga to się bardzo, ale to bardzo mylisz.
      Poniżej zamieszczam prawdziwy herb władców angielskich, który wywodzi się od herbu tytularnego Wilhelma zdobywcy

•  

@PreczzGlowna choinka pochodzi z germańskiego okresu świątecznego Yule trwającego mniej więcej teraz

•  

@binuska: Ja naprawde czasami czuje niesamowity niesmak czytają te bzdury, jakimi ateiści zarzucają tag #katolicyzm. Bez wzgledu na swoje intencje, to strasznie się kompromitujesz wrzucając jakieś obrazki i próbując coś nimi udowodnić.

NAwet bez znajomości takich cudów jak motyw w sztuce, sposób przedstawienia postaci czy inne szacher macher, widać tu że oba wizerunki znacznie się różnią. NA obu widać matkę z dzieckiem ale przedstawiane są zgoła zupełnie inaczej. Izyda ma gołe piersi, MAryja nie. Izyda ma emblematy włądzy królewskiej, MAryja nie. To samo z dziećmi jedno ma takie emblematy, drugie nie. Pozycje jakie na kolanach zajmują dzieci są rózne, jedno siedzi odchylone do tyłu, drugie opiera głowe na piersi matki. IZyda nie ma aureoli, Maryja ma. i tak dalej i tak dalej. Że już nie wspomnę o takim bijacym w oczy szczególe. PORÓWNUJESZ RZEŹBĘ DO OBRAZU MÓWIĄĆ ŻĘ TO JEST TO SAMO. Otóż nie, bo w starożytności posąg był dosłownie bogiem a nie jego wizerunkiem.

Całe podobieństwo sprowadza się do tego, że i to matka z dzieckiem i to. Ale do stu beczek skisłej kapusty. MAtki mają dzieci :D

I tak to zacietrzewieni w swojej nienawiści ateiści kompromitują się raz za razem. Nic że logiki w ich wywodach za grosz.Nic że robimy z siebie idiotów wrzucając bezmyślnie publicznie takie bzdury. Kto by się przejmował, prawda BInuska?

•  

@PanzerPantherka: Nie wiem jestem prawosławna a tutaj Ishus Hristus ma inne znaczenie.

•  

@heikumkeikum: Otóż to. Mogłabym jeszcze wymienić i pokazać milion takich przedstawień bóstw w różnych religiach. Przecież matki w wielu kulturach tak właśnie trzymają dzieci i zwyczajowo w takiej pozycji się nimi zajmują np. karmiąc je piersią. No, ale dla ludzi nieświadomych i chcących za wszelką cenę udowodnić, jaki to katolicyzm jest zły, nieoryginalny i w ogóle syf kiła i mogiła, takie porównanie będzie niepodważalnym dowodem. XD

@binuska: Ok, ja odwoływałam się do katolicyzmu, bo z tego, co zrozumiałam, to o tym była mowa w Twojej wypowiedzi(jako wyznanie dominujące w Polsce). Sama nie jestem chrześcijanką ani katoliczką.

+: Mo_xito
    •  

Nie wiem co to jest ale zawsze miałem tą rozkmine że wszystkei wiary tak naprawdę wierzą w tego samego Boga tylko po prostu jak byli ci misjonarze(te skurwibąki co przepisywały Biblię, Koran itp) po prostu po przekrecali w chuj albo na specjalnie coś sobie zmieniali... Ciekawe jak to jest

•  

@binuska: patologiczna kłamczucho, to po prawej to nie jest Matka Boska, tylko Izyda z małym Ozyrysem - bogowie starożytnego Egiptu.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Wchodzi człowiek na wykop i dowiaduje się, że jest lewakiem, białorycerzem, stuleją, lub kato prawakiem, bo wystarczy, że jego poglądy choć delikatnie różnią się od poglądów rozmówcy. Na wykopie można się dowiedzieć, że:

1) jeśli widzisz coś niewłaściwego w wyciąganiu na spacer ludzi z tinder to jesteś białorycerzem
    2) jeśli zakopiesz fake info to jesteś lewakiem bez rigcz
    3) jeśli uważasz, że wśród księży jest nadreprezentacja pedofilów, ale nie powinno się stosować odpowiedzialności zbiorowej, a księża powinni odpowiadać jak normalni ludzie zgodnie z zasadą równości wobec prawa- jesteś katoprawakiem
    4) popierasz PO, PIS, SLD, Razem, Korwina, Nową Prawicę, Starą Lewicę, masz od polityki kurwicę- masz niskie IQ i jesteś lemingiem

a potem człowiek sobie przypomina, ze w pracy siedzi koło wierzącego katolika, 2 metry dalej ma poganina który odprawia jakieś szamańskie rytuały i ma amulety szczęścia, po lewej ma ateistkę, z przodu typowego wolnorynkowca i wszyscy są w stanie kulturalnie rozmawiać nie tylko o pracy, ale też na tematy światopoglądowe, polityczne i religijne to zastanawiam się jak Ci ludzie zachowują się w realu.

#oswiadczenie #pracbaza #bekazpodludzi
    pokaż całość

odpowiedzi (83)

Wielu ludzi pyta dlaczego wrocławianie na #wroclaw tak bardzo emocjonują się każdym deszczem
    Odpowiedź jest prosta, każda kropla powoduje flashbacki z '97, stąd też wieścimy apokalipse przy każdym deszczu.

Never Forgetti

#heheszki #humorobrazkowy #powodz

odpowiedzi (30)

• odpowiedzi (7)