Wpis z mikrobloga

@buziol: Najbardziej musi jednak dziwić Fenerbahce, które zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Ja chyba wiem co jest przyczyną tych wyników. O ile Besiktas ma problemy z kasą i nikomu nie chce się grać, to Galata i Fenerbahce postawiły w ataku na Afrykanów z różnych krajów, a nie od dzisiaj wiadomo, że piłkarze z Afryki nie potrafią i nie chcą grać zespołowo. Stąd brak wyników.
@CaleZycieZielony

a nie od dzisiaj wiadomo, że piłkarze z Afryki nie potrafią i nie chcą grać zespołowo. Stąd brak wyników.


xD

Co trzeci zawodnik w zachodniej lidze jest czarny (wiadomo czarny to nie zawsze z Afryki), chyba że patrzysz przez pryzmat reprezentacji to wtedy różnie z tym bywa, przeważnie przez dużymi imprezami kłócą się z federacją o hajs i mają w dupie gre, ale tak to zawodnicy afrykańscy oprócz walorów fizycznych są
@HansLanda88

Wesoło tam, aczkolwiek bardzo smutne jest zakończenie tego artykułu. Politycy pchający się do piłki to będzie tragedia. Zawsze się kręcili wokół ale teraz to już się wygodnie rozsiadają. Nawet na polskiej scenie mamy przykłady: dzban Jaki bodajże kibic Opola w kampanii lizał dupe kibicom Legii obiecując wielką kasę od miasta. Teraz TVP kupiła pakiet praw do ekstraklasy i już umieszcza politykow tam gdzie trzeba co zauważyli klubowi działacze
@Gasquet: Pamiętasz Gervinho? On nie zaistniał w poważnej piłce, bo właśnie taktycznie ssał, a jak Chińczyki wyłożyli kasę, to się nawet nie zastanawiał. No ale teraz jednak większość już chyba wychowana w Europie, zwłaszcza Francji? Solidny system szkolenia, ale nadal może się trafić taki osioł jak Dembele. Ten kryzys liry teraz na pewno nie pomógł Turkom, tam zawsze szło się po kasę. A już od jakiegoś czasu ich kluby nie były
@HansLanda88

Wyjechałeś z tym Gervinho xD to ja Ci odpowiem innym nazwiskiem, pamiętasz Didiera Drogbe? Kolega Gervinho z reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Jak dla mnie najlepszy napastnik w tamtych czasach, noo byli lepsi ale ja go podziwiałem naprawdę mocno. Tytan pracy. Gervinho akurat to taki szalony pies spuszczony ze smyczy, coś jak Grosicki czyli jeździec bez głowy.
@HansLanda88

Co do systemu szkolenia to w Francji zawsze były warunki, wystarczylo chcieć. Najbardziej jakość się podniosła w Belgii gdzie też jest dużo imigrantów z Afryki i to się przełożyło na sukces. Dużo czarnych jest też w lidze holenderskiej a tam są świetne akademie, coraz więcej jest ludzi z Afryki w Włoszech.
@Gasquet: W Fenerbahce podstawową ofensywną 4 mieli stanowić piłkarze z Afryki plus Dirar. W Galatasaray jest to również 4 piłkarzy plus rezerwowy Rodrigues. Ja nie piszę o 1 piłkarzu, ale o całych ofensywnych formacjach tworzonych przez egoistyczne pseudogwiazdy z Afryki pokroju Slimaniego, Belhandy, Onyekuru, Ayew'a, Benzi, Feghouliego.
@CaleZycieZielony

Równie dobrze można powiedzieć że w ekstraklasie jest cała armia zawodników z Bałkanów lub byłej Czechosłowacji i nazwać ich bandą leni i egoistycznych pseudopiłkarzami. Może zwyczajnie nie trafili i trzeba ich pogonic? Może turki wziąły szrot tak jak my to robimy, bo przecież nie można powiedzieć że chorwaci czy serbowie w zachodnich ligach nie potrafią grać tak jak u nas. Ale wiem o co Ci chodzi, jak śledzisz te zespoły to
@Gasquet: no bo tam idą droższe odpady, które nie mają już szans na lepsze kluby albo są starsi i tylko coś tam liznęli. W efekcie ego pewnie też mają bardziej #!$%@? niż takie głodne sukcesu młodziaki z Salzburga. Weź poten ogarnij ten burdel. A talenty raczej szybko wyjeżdżają do poważnych lig. Pamiętasz Andersona Cueto? Ładnie czarował w Lechu, potencjał niby spory, ale język słabo, taktyka słabo i zamiast zawodnika, który pożre