Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jutro wigilia. Zjeżdżam do domu na święta (wyprowadziłem się jakiś czas temu).
Mój rodzinny dom jest na wsi. Na jednym, wspólnym podwórku są dwa domy - jeden, w którym mieszka babcia z dziadkiem i drugi, w którym mieszkają rodzice.
Dowiedziałem się, że w tym roku wieczerza będzie u dziadków. Zapytałem mamę dlaczego. Usłyszałem, że cała rodzina będzie tam, a w "naszym" domu będzie siedział sam ojciec w towarzystwie flaszek po wódce.
Tak, jest alkoholikiem. Tak, potrafił rozwalić każde święta. Tak, od 9 miesięcy chodzę na terapię dla osób współuzależnionych, gdzie uczę się radzić sobie z trudnymi emocjami.
Ale... #!$%@?. Niby z jednej strony się cieszę, bo wyjątkowo nie będę widział przy opłatku jego nachlanej mordy (mam 25 lat, przez ten czas na wigilii trzeźwy był raz, jak nie miał kasy), ale z drugiej... Co to za rodzina, która z wieczerzy wyklucza jednego jej członka, który w dodatku mieszka tuż obok? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wiem, że nie powinienem tak myśleć i że sobie zasłużył, ale i tak nie jest mi lekko.
Nie wiem po co to piszę, chyba tylko żeby się wyżalić.
#gorzkiezale #zalesie #swieta #alkoholizm #dda #feels

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 6
Co to za rodzina, która z wieczerzy wyklucza jednego jej członka, który w dodatku mieszka tuż obok? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@AnonimoweMirkoWyznania: Inteligentna wystarczajaco aby dac pijacemu patusowi wyraznie do zrozumienia ze nie toleruja jego nalogu i nie pozwola aby uchlej zniszczyl ich swieta.
Wbrew pozorom to nawet litosciwe wzgledem niego zachowanie, zobaczy konsekwencje swego picia i dostanie motywacje do zmiany.
MikroblogowyMurzyn: Jedynym sposobem żeby osoba uzależniona zdała sobie sprawę że ma problem i musi przestać, jest pozwolenie jej by upadła na samo dno, aby mogła się od niego odbić. Jeżeli będziecie go głaskać po główce, pilnować by nie upadł nigdy tego nie zrozumie. Być może jeżeli zobaczy, że przez alkohol stracił rodzinę pójdzie po rozum do głowy.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}