Wpis z mikrobloga

Ciekawe czy kiedyś będzie powrót do korzeni w Dragon Ball.

Brakuje mi tej brutalności, krwi po ciężkich walkach, kreski jak w starym anime i filmach kinowych do około 2008 roku.

Dragon Ball Super oglądałem na raty i dotrwałem tylko do turnieju wszechświatów. Ze świetnej produkcji, która targała emocjami zrobili bajkę dla dzieci pełną gagów odmładzając wizualnie nawet głównych bohaterów.

Bym to jeszcze przebolał gdyby nie to, ze nie czuć nawet tej potęgi siły jaka była pod koniec DBZ. Mimo, że mają jakieś setne boskie formy to walki są na poziomie postaci z marvela a nie sayanów, którzy potrafią niszczyć planety i poruszać się z prędkością niewidzialną dla ludzkiego oka. Zrezygnowali ze wszystkiego za co lubiłem Dragon Ball. Współczesne serie ogląda mi się jak przygody Asha z Pokemon przeplatane trailerami do gier z uniwersum Dragon Balla.

Macie może coś fanowskiego do polecenia?

#dragonballsuper
#dragonball
  • 11
Przypomnijcie sobie jak Kurilín w pierwszej części został zabity po turnieju przez tego starszego Picolo. Skończyła się sielanka i pojawiła się bezwzględna postać, która ZABIJAŁA i powodowała płacz u wszystkich.

Polecam nagle myślami przeskoczyć do gagów z bogiem zniszczenia i Goku chorego psychicznie - tym własnie jest Dragon Ball Super
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Brakuje mi tej brutalności, krwi po ciężkich walkach


@Zigfriddo: Mi też brakuje, ale dawny db i dbz leciał ponoć ok. godziny 18, a DBS o 9 rano, ciężko o przywrócenie brutalności, jeśli w czasach poprawności politycznej i rozszerzającego się pacyfizmu i zmniejszaniu agresji puszczamy bajki i to jeszcze z rana w niedzielę.

kreski jak w starym anime


@Zigfriddo: Ta fajna, specyficzna kreska jest taka, a nie inna ze względu na
@Radeg90: Nie mogłem już edytować, więc w kolejnym komentarzu jeszcze odpowiadam :)

Co do mocy pod goniec dbz, pamiętam jak w dzieciństwie gardziłem superbohaterami z filmów porównując ich do Dragon Balla :) Taki np spiderman przebieraniec z gadżetami mógłby zginąć z rąk Yamchy w 2 sekundy.

Podobało mi się bardzo jak w tym anime cała seria ewoluowała i byliśmy świadkami w jaki sposób główne postacie dochodziły do takiej potęgi bardzo stopniowo
Macie może coś fanowskiego do polecenia?


@Zigfriddo: jest świetna fanowska manga DragonBall Multiverse.
W skrócie: turniej wszechświatów (jak w DBS) przy czym pozostałe wszechświaty, to zazwyczaj te same, tylko z różną linią fabularną (Buu pochłoną wszystkich, Nameczanie połączyli się w jednego superwojownika, aby pokonać Freezę itp)