•  

  Mireczki, miesiąc temu zmarła na moich oczach najbliższa mi osoba - mama. Przegrała 6 letnią walkę z nowotworem. Nawrót choroby nastąpił po 4 latach od operacji. Z punktu medycyny nie było już dla niej ratunku. Cała rodziną prosiliśmy o kolejny cud, pierwszy był 20 lat temu. Stan zdrowia pogorszył się w bardzo szybkiem tempie. Mama bardzo przez ostatni dni swojego życia cierpiała. Odeszła tak młodo bo przeżyła zaledwie 60 lat. Na początku wielki ból, smutek. Po kilku dniach od pogrzebu można było powiedzieć, że świetnie sobie poradziłem bo zająłem się domem (sprzątanie, gotowanie), siłownią, pracą i innymi obowiązkami ale do czasu.. Mamę bardzo kochałem. Nauczyłem ją obsługi komputera, internetu. Kupiłem jej telefon, słuchawki dla słabosłyszących aby mogła oglądać telewizję i wiele innych prezentów. Praktyczne codziennie dzwoniła do mnie kiedy wrócę z pracy informując, że czeka na mnie w domu pyszny obiad. Wysyłała wiadomości SMS a nawet odbierała zdjęcia na skrzynce e-mail. Bardzo chciała aby mi się w życiu ułożyło, żebym był szczęśliwy. Była wspaniałą osobą. Opiekuńcza, troskliwa, pomocna. Najbardziej żałuję tego, że przed jej odejściem nie porozmawiałem z nią szczerze o swoim życiu, dalszych planach. Za nami święta, rodzeństwo wróciło do swoich domów. Odczuwam straszną pustkę, bardzo mi jej brakuje. Przed chwilą przeglądałem wiadomości jakie ze sobą wymienialiśmy. Przepraszam za tę prywate ale jest mi cholernie smutno. Może sa tutaj osoby, które przeżyły podobną traume i będą mogły rzucić garścią słów na pocieszenie. Bardzo Wam dziękuje.
  #smutek #choroba #smierc #wspomnienia #feels

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (20)

 • odpowiedzi (12)

 • avatar

  Nastał dzień, na który wielu z Was czekało! Dziś zachęcam do wykopywania przepisu na Langosz - tradycyjne uliczne węgierskie danie. Langosz w naszych ankietach pojawiał się już dawno i miał spore grono zwolenników. Wygrał ostatnie głosowanie zdobywając 562 głosów (26.85%) więc jest i on :D

  Langosz to popularne na Węgrzech danie, które kupić można w specjalizujących się w jego sprzedaży budkach. Drożdżowe ciasto smażone na głębokim oleju podawane jest z przeróżnymi dodatkami, wśród których najpopularniejsze są śmietana oraz żółty ser.

  Mam nadzieję, że przepis Wam się podoba. Niestety jak wiele tradycyjnych przepisów nie jest on raczej zbyt fit, ale nie zachęcam Was do tego aby jeść go codziennie, ale aby przygotować przynajmniej raz w ramach urozmaicenia swojej kuchni.

  Jeśli zrobicie langosza i wrzucicie jego fotkę na #gotujzwkopem i mnie oznaczycie to będzie mi miło! Jeśli macie jakieś pytania to piszcie w komentarzach, każdemu postaram się w miarę posiadanej wiedzy pomóc :)

  Dziękuje wszystkim, którzy mnie wspierają i pomagają poprzez wykopywanie i komentowanie znalezisk, plusowanie, wiadomości prywatne, itp.

  Hajduszoboszlo!

  _____________________________________

  PS

  #kuchniamg78 - jeśli ktoś chce to zapraszam również do śledzenia tagu z przepisami :)

  Wołam osoby, które wyraziły chęć wołania. Jeśli chcesz być dołączony do listy zaplusuj odpowiedni komentarz poniżej.
  Jeśli Cię zawołałem, a nie chcesz być wołany zaplusuj inny komentarz.
  pokaż całość

  odpowiedzi (109)