Wpis z mikrobloga

100-lecie Powstania Wielkopolskiego:
Co robi Prezydent Jaśkowiak? Nie bierze udziału w uroczystościach bo "jest za rozdziałem Kościoła i Państwa"
Co robi policja? Zakazuje corocznego Biegu Powstania Wielkopolskiego na dwa dni (robocze) przed imprezą.
Co robi Urząd Miasta? Promuje wyłącznie działania organizowane przez spółkę Estrada
Co robi Marszałek? Organizuje z TVN koncert za 7mln w którym prowadzący i muzycy są oderwani od rzeczywistości.

Co robią Poznaniacy? Organizują wielką illuminację, wydają własnym sumptem płyty z muzyką, organizują bieg pamięci PO CHODNIKACH oraz małe koncerty i spotkania. Rozdają jedzenie, flagi, koszulki na pl. Wolności. Oczywiście wszystkie te oddolne atrakcje Miasto Poznań pomija w swoich przekazach. Nie znajdziecie zdjęcia ani jednej głupiej wzmianki na oficjalnych kanałach, bo po co. I tak się pomału żyje na tej wsi.

#poznan #takaprawda #polska
rubikoon - 100-lecie Powstania Wielkopolskiego:
Co robi Prezydent Jaśkowiak? Nie bie...

źródło: comment_sE1JymqlZsIada5eU20TPKhnlOixCRmU.jpg

Pobierz
  • 37
@Duze_piwo: @kuraku: Jacek Jaśkowiak umyślnie od lat nie bierze udziału w uroczystościach, mogę linkować bez końca np.

"Kolejna ważna rocznica bez prezydenta Poznania. Wpadka jego ludzi. Złożyli kwiaty pod złą tablicą"
https://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/kompromitujaca-pomylka-urzednikow-prezydenta-poznania

"Jaśkowiak stwierdził, że jest za rozdziałem Kościoła i państwa, dlatego nie uczestniczył w mszy na poznańskiej Farze"
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/100-lecie-powstania-wielkopolskiego-jacek-jaskowiak-nie-wzial-udzialu-w-mszy-swietej/5thb2n1

"Jacek Jaśkowiak zaplanował urlop w rocznicę Powstania"
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36001,19402864,jacek-jaskowiak-zaproponowal-urlop-w-rocznice-powstania-szkoda.html
@rubikoon: Niezależnie od tego jakie linki wkleisz to nie wybronisz: Co robi Prezydent Jaśkowiak? Nie bierze udziału w uroczystościach bo "jest za rozdziałem Kościoła i Państwa" skoro wziął udział w głównej częsci obchodów, pomijajac jedynie mszę.
To jest ten moment w którym powinieneś napisać: ok, przepraszam za wprowadzenie mirków w błąd zamiast brnąć w kłamstwo dalej.
@venomik: nie wziął, ma zapie**alać na wszystkie oficjalne uroczystości bo za to ma płacone, bo pełni Urząd Prezydenta. Tych uroczystości jest mało, oczywiście zabrakło go również na Koncercie z okazji 100-lecia. Tak więc na 4 oficjalne wydarzenia, zobaczyliśmy go na dwóch. Nie mam zamiaru się wybraniać, to Wy bronicie cepa który od kilku lat unika wszystkich uroczystości z pobódek politycznych.
W ogóle to zdjęcie w dniu kiedy nie pojawił się na obchodach Powstania Wielkopolskiego to też prowokacja i turbofejk. Od długiego czasu nie spotyka się z żoną (są w separacji) gdyż ma inną kobietę. Dlatego Pani Jaśkowiak dołączyła do ruchu "wk*rwionych" i dlatego na jego domu pojawiały się napisy jak "zdrajca".
rubikoon - W ogóle to zdjęcie w dniu kiedy nie pojawił się na obchodach Powstania Wie...

źródło: comment_1OoKec3eZjRTAjJjpSwNlUMmrgVMVgjs.jpg

Pobierz
@HansLanda88: przed wigilią nagle wydali negatywną opinię nt. biegu, sprawa dotyczyła zabezpieczeń. Niestety mimo, że składki opłaciło 2000 osób i były możliwości wprowadzenia poprawek, Urząd Miasta nie był w stanie przyklepać tego w czasie świąt. To normalna procedura, zazwyczaj miasto atakuje takie inicjatywy przez ZDM czy policję właśnie.