Wpis z mikrobloga

Zakupy za 50 zł w Portugalii

Oststnio według Revolut zapłaciłem równo 50 zł za zakupy w Portugalii. Mając w pamięci niegdyś popularne porównywanie cen zakupów w innych krajach i wyrzucanie zakupów za 50 zł, postanowiłem że też tak zrobię.

Zakupy zrobiłem w najpopularniejszym dyskoncie w Portugalii, continente. W komentarzu także rachunek.

#zakupy #portugalia #zakupyza50zl #uniaeuropejska
Pobierz
źródło: comment_QP59waGLErMghFHP4CZ5CxyOfq2UmwuP.jpg
  • 13
@wysuszony @johnmorra w Polsce kupi się więcej. Jak widać na powyższym zdjęciu, trochę produktów jest na przecenie, prawie wszystkie to takie które są marką własną i są najtańsze w sklepie. Portugalia jest droższa i praktycznie wszystko jest tu droższe, ale nie są to też drastyczne różnice w cenie. Co mnie najbadziej ciekawi, to to, że w Polsce pomarańcze są sporo tańsze niż tutaj, mimo że tutaj każdy je ma w ogródku. Najniższa
@SynuZMagazynu:

The national minimum wage in Portugal in 2018 is €580 per month

The average salary in Portugal in the second half of 2017 was €1144.61, according to data from Trading Economics – up from €1138.73 in the previous period. This makes Portugal one of the lower paying countries in the EU.


To ja jednak wolę mieszkać w Polsce xD. W Grecji też mają 3x większe niż w Polsce?
Portugalia jest droższa i praktycznie wszystko jest tu droższe


@FrankUnderwood: Nie wiem czy dochodzisz do podobnego wniosku, ale moim zdaniem jeśli chodzi o produkty z niskiej półki - i to każdej kategorii - mięso, owoce, sery czy produkty marketowe są znacznie wyższej jakości. Najtańsze mięso czy ser (mozzarella) jest nieporównywalnie lepszy w Polsce. O rybach nie wspominając. Podobnie z warzywami, np. papryką (tutaj zależnie od sezonu jest taniej/drożej). Nie wspominając o