Wpis z mikrobloga

Schramm's Mead - Black Agnes
Pijalne na maksa, pełne słodyczy, smaku miodu i wytrawności świeżych owoców czarnej porzeczki, balans godny pozazdroszczenia w niejednym piwnym sztosie, a każdy łyk chciałoby się rozkładać w nieskończoność.

Kurde, te kraftowe miody pitne z owocami to jednak wspaniała rzecz, chciałoby się pić na codzień.
Kojarzy ktoś czy na rodzimym rynku mamy jakieś polskie (lub okoliczne) odpowiedniki, miody z owocami? Bo nie bardzo mogę znaleźć, więc chyba mamy niszę? :#

#craftbeer #piwo #miodpitny #miodosytnictwo #browarhipster #pijzwykopem
nowik1492 - Schramm's Mead - Black Agnes
Pijalne na maksa, pełne słodyczy, smaku miod...

źródło: comment_LLiFSsdlmAQ6uKVPPaOnOintpOVAuNG8.jpg

Pobierz
  • 11
@nowik1492: Mireczku skąd żeś to wziął i jak dokładnie smakowało? Bardzo słodkie czy w ogóle? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natknąłem się właśnie na reddicie (pic rel) i jak tak poczytałem, to omfg - sam miód i czarna porzeczka. Niby tylko 11%, ale blg startowe jak dobrze liczę, to ok. 40 i końcowe 24, więc na nasze półdwójniak. No pomijając alkohol, ale kwasowość i taniczność czarnej porzeczki jest
HansLanda88 - @nowik1492: Mireczku skąd żeś to wziął i jak dokładnie smakowało? Bardz...

źródło: comment_1587257850UVPCAte7gyxKUb6nGm8uw7.jpg

Pobierz
@HansLanda88
Od ziomka ze stanów, wymienilem za belgijskie piwka.
Schramms robi dosyc slodkie miody, ale tak, ogromna ilosc porzeczek w smaku i zapachu, nawet taka lekka ziołowość od tej czarnej porzeczki, fajna kontra z lekkim kwasem.
Są jakies butelki innych miodow ze schrammsa w europejskiej dystrybucji, moge ci podrzucic jakieś linki. Retail bodaj około 50-60euro za butelke 375ml.
Możesz tez poszukac info o miodach z Pips Meadery, moze znajdziesz jakies ciekawe informacje,