Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem agd do nowego mieszkania. Doradzilibyście coś? ;)

Płyta indukcyjna - Electrolux Slim-fit CIV634

Warto zainteresować się indukcjami, które mają jeden przycisk do sterowania wszystkimi polami? Siemens i Bosch produkują chyba tylko takie.

Okap - Globalo Loteo 60.3

Pralka - LG F4J7TY2W

Zmywarka - Siemens iQ300 SN636X03ME

Piekarnik - Samsung Dual Cook NV70H5787CB, Siemens HB634GHS1, Electrolux EOA5751ZOZ

Lodówka - Samsung BRB260187WW

Ekspres - Siemens CT636LES1

#agd #lodowka #ekspresdokawy #okap #piekarnik #pralka #zmywarka #dom #mieszkanie #wnetrza #kiciochpyta #pytanie
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nowik: tylko nie wiem po co mi to pudełko plastikowe. Niby da się wyciągnąć ale te zaczepy chyba zostaną. Druga sprawa to głośność i sam No Frost, który nie wiem czy na pewno potrzebuje :/ Akurat Siemensa którego chciałem wziąć brakuje w Euro RTV.
@drwxr: akurat mi to pudełko jest totalnie niepotrzebne. Zamierzam je wywalić. Ale ten model ma podwójny system wentylacji. A niższe modele bez tego pudełka mają tylko wentylację wspólną, więc nofrost będzie słaby :/ No i jedzenie będzie suche.

Głośność to jedyna przeszkoda. W tej chwili mam lodówkę która ma 40dB według specyfikacji. Jest głośna. Ale na lodówkę co ma mniej mnie nie stać (kosztuje prawie 6k).

No-Frost jest przydatny jeżeli nie
Pralka - LG F4J7TY2W

Zmywarka - Siemens iQ300 SN636X03ME

Piekarnik - Samsung Dual Cook NV70H5787CB, Siemens HB634GHS1, Electrolux EOA5751ZOZ

Lodówka - Samsung BRB260187WW

Ekspres - Siemens CT636LES1


@Korybant: @nowik:

Pralka loteria, uważaj na brud zbierający się wokół kołnierza i nie przeciążaj jej za bardzo.

Zmywarka do wywalenia, zawiasy na sznurkach (przyjrzyj się w sklepie jak otwierasz zmywarkę); na sznurkach zbiera się wigloć, potem parcieją, przecierają się i pękają. Koszt wymiany
@Korybant: tak, miałem inny, ale zmieniłem zdanie i jeszcze tego nie napisałem :)

AEG i Electrolux to ta sama firma, więc jak Electrolux jest tańsza to bierz Electrolux'a.
Mechanizmy w tych dwóch firmach są identyczne.

Dla mnie istotny jest szlif po 4 stronach. To mają tylko AEG. Electrolux ma albo tylko z przodu, albo w ogóle.
@blunch: całkiem możliwe, aczkolwiek czy to znaczy, że te firmy są lepsze od AEG?

Ja potrzebuję: szlif z 4 stron, rozmiar > 60cm, osobny slider dla każdego pola i w ten sposób chyba zostało tylko AEG...
@nowik: AEG nie jest lepszą firmą od pozostałych. To, że płacisz więcej za sprzęt nie oznacza, że jest on lepszej jakości. Idealnym przykładem jest chociażby Bosch-Siemens, gdzie urządzenie standardowej klasy kosztuje +30% ceny, a nie wyróżnia się jakością.
@blunch: Z tego co znalazłem to młynek ceramiczny.

Nie ukrywam, że wolałbym mieć trzecią szufladę na sztućce zamiast kosza. W takim razie jaką zmywarkę poleciłbyś do ok 2k? SN636X01ME też mają zawiasy na sznurkach?

Warto byłoby dokładać do piekarnika Siemensa z pyrolizą czy też mają jakieś inne ukryte defekty?
@blunch: + i - w ostateczności jakoś ujdzie. Sprawdziłem i jest też ten sam model ale szerszy niż 60cm (Whirlpool - ACM 877/NE/IXL).

Czytam instrukcję i zastanawiam się w czym ona jest lepsza?
@nowik: Masz tam szósty zmysł, czyli programy specjalne (roztapianie masła i czekolady, utrzymywanie ciepła i coś tam jeszcze). Ta płyta nie jest lepsza, bardziej bym powiedział, że nie jest gorsza a kosztuje mniej.
@blunch: dzięki bardzo! :) Faktycznie te funkcje są fajne, ale znam siebie i wiem, że mi się totalnie nie przydzadzą :P

Co do AEG przekonuje mnie jeszcze jedna rzecz. Moi rodzice mają i są zadowoleni. Korzystałem u nich i też jestem zadowolony :)
@Korybant: @nowik: Ja tylko dodam, że jest mnóstwo cichych modeli lodówek np. Electroluxa czy Whirlpoola w cenie ok. 2-3 tysięcy. Nie trzeba od razu kupować Liebherra za prawie 6. No ale jak ktoś chce mieć metalowe wstawki, świecidełka i kosmicznie wyglądający środek we względnie niskich pieniądzach to bierze 38-decybelowego Samsunga...

Do oddzielnej kuchni sam bym go pewnie kupił (albo w ogóle postawił na jakiegoś dwudrzwiowego "potwora" z kostkarką), ale nigdy
@Korybant: mam indukcję i bardzo jestem z niej zadowolona. Jeszcze ani razu mi nie przypaliła patelni ani garnków, a i bezpieczny system samoistnego wyłączania też sobie chwalę. Tym bardziej, że już raz zapomniałam jej wyłączyć :p W kwestii ekspresu do kawy bardziej zastanowiłabym się nad wolnostojącym Jura S8 skoro idziesz w sprzęty wysokiej jakości. Szwajcarska produkcja i rewelacyjne technologie :)