Wpis z mikrobloga

Miretrzky, autoryzowaliście skutecznie profil w eKRS profilem z ePUAP? Nie mam podpisu cyfrowego (kwalifikowalny) więc wybrałem tą opcję "Podpisz profilem ePUAP", przekierowuje na Profil Zaufany i od razu właśnie do procedury z i tak chyba podpisem cyfrowym z tego wynika bo mimo że mogę pobrać ten plik, uruchomić aplikacje itp to ona nic nie wykrywa, sam plik tez nie ma nic wartościowego w sobie. Kompletnie nic się nie dzieje dalej.

Rozumiem to tak że chyba w eKRS została stara procedura a w ePUAP przeszli na Profil Zaufany (osobny webserwis) a teraz wręcz już jest widmo ePUAP2 :O Udało się kiedyś komuś przejść tą autoryzację? Jeśli nie tak to jak? :O

#ksiegowosc | #rachunkowosc | #epuap | #firma | #biznes bo to sprawozdawczość
Pobierz Saeglopur - Miretrzky, autoryzowaliście skutecznie profil w eKRS profilem z ePUAP? Ni...
źródło: comment_VD9BVxMKBXw4q9P2B2KtTwDWR4N8KaMU.jpg
  • 5
@Saeglopur: żebym dobrze zrozumiał - kiedy dajesz "podpisz podpisem epuap" to nic się nie dzieje? Przyznam, że to trochę dziwne, bo poza długim czasem oczekiwania nie miałem większych problemów z ekrs. Natomiast trzeba wziąć pod uwagę, że sporo tam robią rzeczy w grudniu, więc może się srać
@marianbaczal: Próbuję kolejny tydzień z rzędu licząc że to właśnie tylko prace serwisowe były. Gdy klikam "Podpisz profilem ePUAP" to od razu ładuje strone tą niżej czyli Profil Zaufany tylko że wszystko wskazuje na to że to jest proceura dla podpisu cyfrowego. Celowo mam podtrzymaną sesję (jestem zalogowany) w ePUAP i guzik. Nie jest do dokładnie ta sama akcja jak w przypadku podpisu cyfrowego bo wtedy jak widzę zostaje w obrębie
@Saeglopur: powiem Ci z pamięci, bo niestety nie mam już nieautoryzowanego konta żeby to sprawdzić - wybierałem na pewno podpis przez epuap. Wtedy przenosi Cię na stronę profilu zaufanego, gdzie ja akurat loguję się przez bankowość elektroniczną. Jeśli dobrze pamiętam to przy korzystaniu z epuapu i tak mnie wrzuca na stronę profilu zaufanego i potem klikam dalej dalej dalej.

generalnie to jak czasem działa KRS woła o pomstę do nieba
@Saeglopur: ok, sprawdziłem, próbując autoryzować jeszcze raz. U mnie wyglądało to tak:
1) daję podpisz przez epuap
2) przenosi mnie na stronę profilu zaufanego
3) loguję się bankowością elektroniczną
4) mam "podpisz profilem zaufanym" a nie tak jak w Twoim przypadku "profilem kwalifikowanym"
@marianbaczal: Follow up: o ile u mnie wyjaśniło się z Profilem Zaufanym to że miałem dwa konta równolegle - jedno od wielu lat które zawsze używałem a drugie sie wygenerowało albo podczas próby weryfikacji przez bank albo przez widzielenie Profilu Zaufanego z ePUAP jeszcze duuużo wcześniej. Rozwiazane wszystko z konsultantką przez telefon, brzmiała jakby to była rzecz przez którą ludzi przeprowadza codziennie :D

eKRS więc juz z profilem autoryzowanym, myślę że