•  

1. Narzekaj, że dziś w radiu sama komercha i że w ogóle każdy gra dla pieniędzy i nie ma w tym duszy
    2. Wybieraj najbardziej komercyjne i ograne utwory zespołów, które znasz bardzo pobieżnie

#topwszechczasow

źródło: paczaizm.pl

•  

@Iskaryota: w ogóle > komercha. Ojej, ktos chce zarobic na tym co robi. Straszne xD

•  

@Iskaryota: no właśnie, na pierwszych 10 miejscach powinny byc nikomu nieznane utwory, które nigdy nie wyszły z piwnicy.
      Komercha to jest bez artyzmu - przebój dwóch tygodni na brytyjskim topie a potem przebój do piachu.
      A tu utwory często nie przebiły się na światowych rynkach na top 1, ale były świetnie sprzedajacymi się albumami przez 30-40 lat.

•  

@uhu8: No ale tu wychodzi mała wiedza na temat samych zespołów od ludzi, którzy na nich głosują. Przecież większość wyborów to nie są nawet najlepsze utwory danych wykonawców. Nie wiem czemu tak od zasrania ballad jest na tej liście, chyba już mamy takie polsko-romantyczne uwielbienie do smętów. Najbardziej bawią mnie takie wybory jak Nothing Else Matters Metallici, która miała przecież tyle thrashowych hitów. Albo Brothers in arms które nie było nawet największym hitem z płyty, bo był nim Money for nothing, notabene znacznie ciekawszy utwór xD.

•  

@Iskaryota: ludzie głosujący na te topke nigdy nie wyszli ze swojej strefy komfortu i ukształcili swoje gusta na składance youtuba. ci ludzie też zapominają że będać /alternatywni/ głosują na najbardziej popularne utwory. Poza tym, wg topki muzyka skończyła sie w 1999

+: Iskaryota, ffdgh
    •  

Poza tym, wg topki muzyka skończyła sie w 1999

@hirud: co w 1999 miało na swoim koncie Arctic Monkeys, Kings of Leon, Coma itp? A można było na nich głosować.
      I nie tylko na nich, muzy po 2000 było w wyborze do głosowania conieco.

Spokojnie, z biegiem czasu utwory z 2000+ będą dochodziły na listę. One są dostępne do głosowania, ale głosy układają się tak a nie inaczej.
      Co do głosowania to po części działa tak ogranicznie do 100 głosów. Powiedzmy, że chciałbym zagłosować na 180-200 utworów 80 wykonawców. To oznacza kompromisy. Na przykładzie Brothers in Arms - mechanizm "w takim razie z trzech dire straitsowcych zagłosuję na ten co był najwyżej".
      Na marginesie - przejrzyj topy sprzed 10-15 lat. Metallica była obecna z One, MoP, Enter Sandman, Unforgiven (i niestety Whiskey in a jar). Dire Straits zwykle ma też MFN i SoS.
      Mam wrażenie, że z biegiem lat redakcja ogranicza ofertę "topowych" zespołów. Prawdopodobnie po akcjach typu "Pink Floyd ma 10 utworót w top30" jest teraz mniej utworów jednego zespołu na które można głosować.

•  

@uhu8: właśnie taka ignorancja jak twoja z pierwszego zdania sprawia, że nie biore tej listy na poważnie. Zwykły festiwal popularności. Radiohead z najgorszym i oklepanym Creepem, utwory na jedną kupe, brak kontekstu, brak prekursorów, brak muzyki elektronicznej. Może za dużo oczekuje od zwykłej listy przebojów.

•  

właśnie taka ignorancja jak twoja z pierwszego zdania sprawia, że nie biore tej listy na poważnie.

@hirud: tzn co było nie tak z moim pytaniem o muzę nowszych wykonawców? Była dostępna do głosowania, widocznie nie zyskała tylu głosów ile potrzeba by się przebić.
      Zarzucasz mi ignorację więc proszę rzuć promyk światłości.

brak muzyki elektronicznej.
      no sorki, to nie jest zasadniczy profil tej stacji. Tak, Margański gra. Tak, parę utworów było do głosowania. Ale słuchacz Trójki zasadniczo słucha czego innego. W stacji z muzą elektroniczną spodziewasz się w ichniejszym topie tego, że metal i rock będzie obecny?

•  

@uhu8: Wybrałeś 3 popowe zespoły które słuchają tylko 13 latki i pytasz sie co było nie tak? XD Nie kłócę sie z metodologia wybierania utworów, wyrażam tylka swoją opinie i pokazuje że to top /wszechczasów/ nie różni sie niczym od top utwórów rockowych 1970-1980.

•  

Wybrałeś 3 popowe zespoły które słuchają tylko 13 latki i pytasz sie co było nie tak?

@hirud: wybrałem trzy jednoznacznie rozpoznawalne jako post-2000.
      Sam osobiście z post-2000 głosowałem na Riverside.
      Radio ma jakiś tam profil: rock+polskipop/easylistening+piosenka_aktorska+dziwadełka. Z głosowania bardziej przechodzi rock plus "to, co 45 lat temu nazywano heavy metalem czyli na dziś to klasyczny rock".