Wpis z mikrobloga

Miraski doradźcie. W piątek mam dość istotną prezentację, właśnie nad nią siedzę i próbuje ją dobrze opracować. Problem w tym, że za każdym razem kiedy robię sobie symulacje tego co mam gadać, to się mieszam - a to mogłem inaczej, a tu użyć takiego słowa, a tam innego.

Jak najlepiej przyswoić sobie to co należy mówić podczas prezentacji? Jak nie zapomnieć o kluczowych sprawach?
Czy nie lepiej zapisać sobie tekst prezentacji i w razie gdybym się wybił z rytmu posiłkować się tekstem prezentacji? Na slajdach staram się umieszczać jak najmniej tekstu.

Dodaje tag #informatyka bo prezentacja z dziedziny it, w dodatku dość złożona.

#kiciochpyta #prezentacja #informatyka
  • 5
Czy nie lepiej zapisać sobie tekst prezentacji i w razie gdybym się wybił z rytmu posiłkować się tekstem prezentacji?


@pepepanpatryk: w prezentacji tylko punkty
w sensie nie w samej treści prezentacji tylko w notatkach tak żebys tylko ty widział
tak żeby po punktach lecieć i nie mieszać tematów
@pepepanpatryk: Pamiętaj, że prezentowanie nawet w IT to opowiadanie historii. Postaraj się przygotować taką strukturę prezentacji i odpowiadające jej slajdy w taki sposób, że patrząc na slajd ta historia sama będzie ci się układała ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki temu także słuchaczom będzie łatwiej zrozumieć.

Konkretnych tekstów nie warto uczyć się na pamięć, ale ja zawsze spisuję słowa, które chcę powiedzieć przy danym slajdzie - żeby ułożyć
@to_znowu_ja: Dzięki wielkie :) Mam jeszcze takie pytanie - czy zanim przejdę do właściwej części prezentacji, nie będzie złym pomysłem, jeżeli przedstawię pokrótce tło historyczne, czy aktualnie znane metody? Nie oczywiście jako zapchajdziura, ale jako przedstawienie, że temat jest istotny, warto się na nim skupić, a obecne metody nie są wystarczające? Moim zdaniem trochę to powinno zaciekawić słuchacza, bo dalsza część będzie typowo techniczna i dość ciężka, a nie chce żeby