•  

#motoryzacja #gdansk #trojmiasto #mechanikasamochodowa Mirki drogie. Mam kilka dni na znalezienie mechanika ktory mi zrobi przekladke z anglika na polaka (przekladka kierownicy) w VW Passat CC 2011. Czy ktos zna mechanika ktory juz wykonal kilka takich przekladek i jest w stanie go polecic ? Pozdro

•  

@kjungst to się wogule opłaca jeszcze?

•  

@jaceks653: mi sie oplaca. Takiego niebitego, doinwestowanego w Polsce nie znajde. W Polsce bede sie bujal z oszustami, ktorych mam po dziurki w nosie bo po co robic na bierzaco auto skoro mozna zajechac do konca i dopiero wtedy sprzedac. Nie chce mi sie walczyc z bieda umyslowa.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@kjungst: eu =/= uk w rozumieniu do części. Jak nie masz to nikt się w drutowanie nie będzie bawił bo to zbyt zaawansowane auto. Potrzeba: deska rozdzielcza eu, poducha pasażera prawdopodobnie, wiązka kabiny eu, maglownica eu, kolumna eu (nie zawsze pasuje z uk), sanki silnika (ale to zależy od mocowania magla), lampy przód eu, jakieś 5-8kzł za robotę.

Więc w sumie się nie opłaca, już lepiej zarejestrować angola bez przeróbki (sam mam kilka aut z kierą po prawej)

•  

@kjungst: poszukaj firm na angliki.info.

auto z UK. TAKZE POWINNO BYC EU

@kjungst: Jemu chodziło o wersje wiązki dla samochodu z kierownicą po lewej stronie. Teraz już takie rzeźby z instalacjami elektrycznymi nie przechodzą jak kiedyś. Teraz przynajmniej patrzą czy skrzynka bezpieczników nie jest wsadzona na chama angielska. Do tego też trudno o SKP które podbije taką przeróbkę nawet jak ma się fakturę z firmy przerabiającej angliki.

+: sorek
    •  

@biskup2k: @ScaRRyMaN: Passat CC to prawie to samo co passat B6 ktory ma swoj temat na tym forum przekladek. http://angliki.info/threads/lista-cz%C4%98%C5%9Aci-i-opis-volkswagen-passat-b6-2005-passat-cc-2008-du%C5%BBo-zdj%C4%98%C4%86.1605/

Podobno popularne auto do przekladek, takze ktos powiniene mi to zrobic. Sam nie znam mechanikow w pomorskim takze szukam kogos kto zna. Jesli chodzi o okablowanie to pisza zeby po prostu kupic wiazki z B7 i beda pasowac.

Czemu chce robic to auto? Bo robilem w nim wszystko na bierzaco, znam go, podoba mi sie jak sk*rwysyn. Uwazam ze naprawde trudno o ladniejsze wnetrze, nie jest to glupie audi/bmw ktore tepi (typ ludzi ktorzy pozniej wyprzedzaja na 10 na polnej drodze, bo maja kompleks malego) ludzi kupuja zeby zaimponowac swoim laskom, stac mnie na wieswagena. Rozumiem ze moze byc z nim troche wiecej pracy niz z francuzami, ale jest to do zrobienia. Zaplace ile trzeba i bede zadowolony. A jak nikt sie nie znajdzie to sam za pol roku jak zjade do Pl to sobie zrobie przekladke. Mam znajomego ktory w UK mial wlasny garaz i wspolnie to ogarniemy.

•  

@kjungst: a pomyślałeś o tym, że później będziesz miał problem sprzedać taki samochód w Polsce? i będziesz musiał spuścić cenę mocno w dół? W PL i za granicą też są ładne auta.

•  

@jaroslaw_madry: nie bede chcial sprzedac :-) tak to juz bym sprzedal.

•  

@kjungst: rozumiem. Przypominam tylko, jak wygląda teraz passat, którego, ktoś również nie chciał sprzedać i zostawił sobie na 30 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@jaroslaw_madry: jesli mu pasuje to w czym problem. on chce jezdzic w aucie ktore mu sie podoba i w ktorym sie dobrze czuje. Ja sie dobrze czuje w tym.

źródło: DSC_6370.JPG

•  

@kjungst: ja bym nie przekładał mimo wszystko, rzeżba przy grodzi mści się potem jakością prowadzenia. Lepiej zostawić po prawej, do wyprzedzania kupić kamerkę i umieścić ją w lewym górnym rogu szyby (lub dolnym) + podłączyć się do ekranu lub dołożyć drugi.

Chyba, że na siłę chcesz przełożyć bo wstyd przed somsiadem

+: mikii77
    •  

@ScaRRyMaN: jezdze juz 3 lata po drogach UK, wyprzedzanie to ostatnia rzecz na jakiej mi zalezy. Za to chialbym to auto zalegalizowac bo nie jestem w stanie nawet sprawdzic ubezpieczenia (chicalbym OC + AC) w jakiejs porownywarce cen,

•  

@kjungst: nie wiem po co wklejasz zdjęcia. Wiem jak wygląda ten samochód i nigdy mi się nie podobał, szczególnie tył. Nie jest to jakieś wyjątkowe auto i nigdy nim nie będzie, tym bardziej, że nowy Arteon jest na pewno dużo lepszym samochodem i jak Cię naprawdę stać, to kup sobie takiego. Rozumiem jakby to był samochód pokroju mazdy rx-7, która praktycznie nie występuje z kierownicą po właściwej stronie, ale ten vw to nadal zwykły wóz. Z resztą jeśli jesteś fanboyem takiego auta, to pewnie nie jedynym, więc na pewno w PL znajdziesz kogoś kto dopieszczał taki samochód i teraz sprzedaje, bo przesiadł się np. na Arteona. A jeśli już chcesz jeździć nim do końca świata, to zawsze będziesz jeździł kundlem, składanym z dwóch aut. I odpowiadając na Twoje pytanie: nie, nie znam.

+: Bob_
    •  

@jaroslaw_madry doceniam twoj wklad w merytoryczna wartosc tego watku. Naprawde.

•  

@kjungst: no to mówię, lampy eu, ewentualnie wkłady lusterek asferyczne (zależy od wyniku badania zakresu widoczności w ori na skp), przegląd przed rejestracją, oświadczenie o przeniesienie mienia z uk do pl i rejestrujesz na polskie blachy. Możesz kupić u agenta ubezpieczenie roczne bez nr rejestracyjnych na czas rejestracji co by wykonać przegląd itp

•  

Za to chialbym to auto zalegalizowac bo nie jestem w stanie nawet sprawdzic ubezpieczenia (chicalbym OC + AC) w jakiejs porownywarce cen
      @kjungst: Ale przecież nie ma teraz problemów z autami z kierą po prawej stronie, chyba że ubezpieczyciele się dąsają jakoś i zawyżają stawki, ale tak to normalnie się rejestruje, tylko przekładasz lampy na te dla prawostronnego ruchu, żeby przegląd przeszedł.

•  

@jaroslaw_madry I teraz ma zajebistego klasyka ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Advertisement