Wpis z mikrobloga

Mam propozycję pracy, będąc obecnie zatrudniony gdzie indziej. Czy mogę zawrzeć umowę z drugim pracodawca z dana datą rozpoczęcia pracy, tak by odczekać okres wypowiedzenia?

Nowa firma zaproponowała list intencyjny, aczkolwiek nie jestem tego pewny, bo nie daje mi to żadnej gwarancji zatrudnienia i mogę ostatecznie zostać z niczym.

Jak najlepiej rozwiązać ten problem?

#praca #prawo #kiciochpyta #pracbaza
  • 9
@semperfidelis okres wypowiedzenia mam zaledwie 2 tygodnie, więc nie jest to aż tak dużo.

Mam na myśli kwestie prawne, czy nie ma jakichś większych problemów by podpisać druga umowę mając jedną podpisaną.

Dogadać się może być ciężko.
@Najkon: Możliwość jaką przedstawiłeś jest jak najbardziej możliwa i najlepsza. Listy intencyjne to dość śliski temat i o ile nie masz odłożone trochę grosza w razie "w" to odradzałbym zabawę w coś takiego, jak firma jest porządna to dla nich nie powinno być różnicy czy Ci skleją umowę czy list, a z umową, wiadomo pewniej
@taktoto no jeśli jest data rozpoczęcia pracy będzie ustaloną taka że odczekamy okres wypowiedzenia to chyba nie ma problemu, będę wtedy chodził xD
czy nie ma jakichś większych problemów by podpisać druga umowę mając jedną podpisaną.


@Najkon: Nie ma - możesz podpisać umowę dzisiaj i wskazać że rozpoczęcie świadczenia pracy nastąpi np od 15 stycznia.