•  

  Małe podsumowanko statystyczne czołówki rankingu (1-9), a konkretnie metryki muzyków, którzy nagrywali te utwory. Chciałem odpowiedzieć krytykom, którzy naśmiewają się, że ten ranking to "geriatria".

  Średni wiek muzyka nagrywającego kawałki z miejsc od 1 do 9 to 71,8 roku. Czyli statystyczny bohater rankingu urodził się w 1947 roku - a więc już po wojnie, czyli nie jest taki stary.

  U większości zespołów z czołówki dokładnie jeden z członków nagrywających dany przebój nie żyje. Jedynie w przypadku The Doors nie żyje dwóch (Morrison i Manzarek). Jim Morrison umarł też najmłodziej ze wszystkich sprawdzanych muzyków (27 lat w momencie śmierci).

  Jedynym zespołem, z którego cały czas żyją wszyscy muzycy nagrywający utwór, jest Dire Straits. Brawo dla panów, tak trzymać! Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to również najmłodszy zespół, średnia wieku w nim wynosi zaledwie 64,2 roku. Żaden z panów nie skończył jeszcze 70. roku życia! Zespół niestety jednak nie istnieje od 1995 roku. Jak mówi przysłowie - trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść.

  Najstarszym żyjącym muzykiem jest Klaus Voormann, który z Johnem Lennonem nagrywał bas do utworu "Imagine". Skończył on 80 lat.

  Kogo z bohaterów można jeszcze zobaczyć na żywo, pod szyldem tej samej formacji, w której nagrał niezapomniane przeboje? Najwięcej oczywiście w Deep Purple, gdzie wciąż grają Ian Gillian,Roger Glover i Ian Paice, czyli większość zespołu, który nagrał Child in Time. Zespół w zeszłym roku grał koncert w Krakowie, nie są jednak znane plany na 2019 rok. Nadal aktywna jest marka Queen, choć dla wielu zespół bez legendarnego wokalisty nie powinien się tak nazywać. Na scenie nadal można jednak zobaczyć Briana Maya i Rogera Taylora, czyli połowę starego składu. Queen zagra trasę w Ameryce Północnej w drugiej połowie 2019.
  Ostatnia opcja to King Crimson dowodzony cały czas przez Roberta Frippa. W zeszłym roku zagrali w Polsce nawet kilka koncertów. Muzyków, którzy współtworzyli Epitaph, nie ma w zespole już od kilkudziesięciu lat.

  Kilka uwag:
  - dane brałem z Wikipedii, na szybko
  - liczyłem tylko członków zespołów, bez muzyków sesyjnych, ale też nie do końca konsekwentnie, bo np. Omar Hakim jest uwzględniony; ogólnie zależy, jak na Wikipedii to ujęli
  - do wyliczeń nie brane jest pod uwagę Archive, dlaczego? Bo trudno znaleźć, kto tam dokładnie nagrywał, nie mówiąc już o wieku muzyków, czy roku produkcji komputera z którego leciały sample. Strona albumu ma tylko 5 wersji językowych na Wikipedii, króciutka angielska wersja wymienia nazwisko wokalisty, ale nie ma on nawet swojej strony na Wiki.

  #topwszechczasow #trojka #muzyka

  źródło: wykop.pl

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Kurwa ale akcja xD

  Wyszedłem na chwilę na balkon, sąsiadka (starsza kobieta) zawołała mnie z okna, okazało się że siedzi od niedzieli zamknięta w jednym pokoju, bo wypadła jej klamka, nie działa jak ją wkłada i nie może się wydostać z tego pokoju od jebanej niedzieli (ಠ‸ಠ)
  Dla tych co nie ogarniają, mamy wtorek (-‸ლ) Czemu wcześniej nie wzywała pomocy? Nie wiem, pewno #logikarozowychpaskow
  Syn pojechał do pracy do Niemiec, więc kluczy kto inny nie ma jak przywieźć.

  Drzwi wejściowe do mieszkania zamknięte, klucze w przedpokoju, jej telefon też.
  Jeden ślusarz nie odbiera, drugiego nie ma w mieście i będzie najszybciej jutro wieczorem.
  Dzwonię do spółdzielni - oni nawet ślusarza nie mają i odsyłają na #112
  Na #policja mówią dzwonić na #strazpozarna a tam mówią, że oni mogą otworzyć drzwi, nie ma problemu, ba, nawet za darmo, ale wypierdolą je z framugą. Między balkonami łazić nie będą - chuj że w miejscowości obok jest jednostka ratownictwa wysokościowego, a pomiędzy balkonem jej i sąsiada z drugiej klatki jest max 0,5 metra xD No ale nie mnie decydować.

  Tak więc pani sąsiadka siedzi dalej w pokoju.
  Dzwonię do innych ślusarzy ʕ•ᴥ•ʔ

  #pomocy #cozapojebanaakcja #oswiadczenie #niewiemjaktootagowac #dom #patologiazmiasta #truestory #niewiemcorobic
  pokaż całość

  odpowiedzi (105)

 • avatar

  kurde Mirki jaka pojebana akcja
  wczoraj po pracbaza poszedłem sobie na szybkie piwko z kumplami, które przerodziło się w 10 hehe
  no i jakoś koło 21 wracam na kwadrat, próbuję otworzyć drzwi a tu dupa
  powiedziałbym, że się trochę wystraszyłem w myślach, ale tak naprawdę to wciąż przed oczyma miałem barmankę Agę z knajpy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  no i tak sobie stoję pod drzwiami, szarpię klamkę i nagle moment oświecenia - kurde nie to pietro
  pijany ja spierdalam stamtąd jak murzyn przed ciążą, musiałem wyglądać jak jakiś cygan
  jeszcze usłyszałem jak za mną otwierają się drzwi, mam nadzieję że nie wystraszyłem zbytnio właściciela i nie rozkminia teraz kto mu próbował mieszkanie okraść.
  najgorzej, że osiedle monitorowane to może być pszypau

  pytanie co z tym zrobić?

  #pdk #wroclaw
  pokaż całość

  odpowiedzi (24)

 • avatar

  Komu komu bo ide do domu #sprzedam #naroznik #meble #promocje

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (55)