Wpis z mikrobloga

Mirki jestem na etapie kupna mieszkania w Łodzi (ku..a), znalazłem już fajne mieszkanie z drugiej ręki ale to moje pierwsze mieszkanie i dodatkowo kupowane za gotówke więc nie mam ochrony banku. Na co zwrócić uwagę żeby nie dać się naciągnać, jakie papiery prosić właściciela, jak sprawdzić takie mieszkanie pod względem technicznym i papierologicznym. Już sam zgłupiałem ! Pytanie do mirkujacych z Łodzi czy widzew kolo ronda inwalidów to dobry wybór. Do tej pory tylko pomieszkiwałem w Łodzi i nie znam jej za dobrze #mieszkanie #deweloperka #lodz #kupnomieszkania #mieszkania
  • 10
@DyrmaZdzislaw:

nie mam ochrony banku


Bank chroni tylko siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Punkt wyjścia to księga wieczysta, oglądałeś ją już? Oprócz tego możesz poprosić o zaświadczenia o zameldowaniu. Tak naprawdę jak weźmiesz dobrego notariusza to on Ci sprawdzi papiery. Możesz umowę przedwstępną zawrzeć notarialnie - to kolejny koszt ale i większy spokój.

Z ciekawostek - jak kupowałem pierwsze mieszkanie, od człowieka którego babcia miała umowę o
Pytanie do mirkujacych z Łodzi czy widzew kolo ronda inwalidów to dobry wybór.


@DyrmaZdzislaw: moim zdaniem tak, w okolicy raczej niczego nie brakuje, dojazd do centrum komunikacją miejską jest okej, a rozwój kolei aglomeracyjnej zwiastuje jeszcze lepiej na przyszłość. Jeżeli faktycznie blisko dworca jest to mieszkanie to w przyszłości będziesz miał szybki dojazd prosto do NCŁ i Manufaktury :D Jeżeli samochód no to też raczej nie ma na co narzekać.