•  
    S................a

+173

Dziecko się stara, przygotowuje, a przychodzi taka menda i ocenia jakby jakby jej cyrkiel wystawał od nadmiernej poprawności nie wiadomo skąd.
    Oczywiście zero punktów.

#szkola #nauczyciele #nauczycielka #patologiazewsi

• poprzednie komentarze (17)

•  
      S................a

+24

@KKK1337: pomogę twojej wszechwładnej inteligencji. A, B to są zmiennie. Przypisane są im wartości każe, karze. Uczeń mógł wpisać wartość zamiast zmiennej.

•  
      S................a

0

@KKK1337: wytykasz mi błąd wszechwładny mistrzu a nie podajesz argumentu. Ha ha ha. Można się pośmiać troszku

•  
      S................a

+2

@KKK1337: życzę ci, żeby twoje dziecko nie było takie surowe wobec ciebie, jak ty zamierzasz być wobec niego, bo możesz zapomnieć gdzie jest twój koniec.

•  

@Spizgany_Dalajlama: a potem do pracy przychodzi taki "niby kompetentny ale robi źle" ;-)
      Ten test sprawdzał umiejętność czytania poleceń ze zrozumieniem, zamiast omiecenia polecenia wzrokiem i zgadywania o co chodzi w zadaniu.

+: KKK1337, t.........o +140 innych
    •  
      S................a

+2

@uhu8: zatem przedmiot powinien się nazywać Lekcje czytania ze zrozumieniem i powinna być do tego odpowiednia rama programowa xD. Podajże coś takiego jest w klasach 1-3. Tutaj ewidentnie test miał sprawdzać konkretną wiedzę, a nie umiejętność czytania ze zrozumieniem

•  

@uhu8: @KKK1337: @Linuksiarz1: @vieniasn: @wpiotr2221:
      Idąc waszym tokiem rozumowania, wpisując dosłownie "A albo B" we wszystkie wykropkowane pola powinienem dostać punkty, bo tak dosłownie jest napisane w poleceniu.

•  

@Spizgany_Dalajlama: jprdl.
      Masz bardzo konkretne zadanie, jasno opisane, nie da się tego sknocić, jeśli się przeczytało i zrozumiało przeczytany tekst, nawet biorąc twoją pseudo-programistyczną interpretację, jest wyraźnie napisane "Wpisz w wyznaczone miejsca A albo B", nie "wartości przypisane dlaA lub B".
      A potem płacz, bo ktoś nie umie przeczytać instrukcji, albo prostej umowy.

•  
      S................a

0

@winda_orbitalna: wiesz co to jest stres? Masz 40 pytań, 40 minut. Jeśli będziesz się zastanawiać nad semantyką każdego pytania to nie zdążysz. Test jest ułożony tak, że wiesz to wpisujesz, więc na pewno pytań jest dużo. I nie masz czasu na rozwiązywanie logicznych łamigłówek czy wpisać samo A, B czy to co pod nimi się znajduje.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  
      S................a

+1

@Fafnucek: chyba że masz dużo pytań i szybko lecisz przez kolejne nie zastanawiając się nad semantyką. Tak jest test ułożony

+: Ator
    •  

Idąc waszym tokiem rozumowania, wpisując dosłownie "A albo B" we wszystkie wykropkowane pola powinienem dostać punkty, bo tak dosłownie jest napisane w poleceniu.

@Neurohaox: to akurat wersja zrozumienia dla osób z aspergerem

+: S................a, Katydid +115 innych
    •  
      S................a

0

Równie dobrze nauczyciel mógłby się przypieprzyć, gdyby uczeń wpisał A, B.

•  

@uhu8: Chciałem zwrócić uwagę na fakt, że upieracie się przy dosłownym rozumieniu tego zdania, a prawdą jest, że podświadomie przyjmujecie jedną z możliwości zrozumienia tego konkretnego zdania.

•  

@Spizgany_Dalajlama: to żadne wytłumaczenie. Za parę lat w dorosłym życiu, nikt cię nie będzie pytał, jak ci się będzie spueszyło, albo nie będzie ci sięchciało wszystkiego czytać. Lepiej się uczyć na takich małych puerdołach, niż dostać od życia konkretną pizdę na ucho, bo nam się nie chciało czytać.
      Tu ewidentnie widać, że młody leciał według schematu, a to huiowy nawyk.

+: KKK1337, M........a +17 innych
    •  

@Spizgany_Dalajlama: to rozumiem że stres jest wytłumaczeniem nie czytania ze zrozumieniem? To równie dobrze programista mógłby powiedzieć że wyjebał produkcję bo był zestresowany bo klient naciskał na taska... logika godna przedszkolaka

+: M........a, erln +4 innych
    •  
      S................a

0

@Fafnucek: ja nie popieram takich praktyk ze strony nauczycieli. Uczeń dobrze napisał to dobrze. Test sprawdzał wiedzę gramatyczną i za to uczeń powinien być oceniany. Dobrze, że nie oceniają stylu pisowni.

•  

@Spizgany_Dalajlama: A spoko - lepiej nam naród ludzi, którzy pod wpływem stresu nie umieją czytać xD

•  
      S................a

+1

@KKK1337: każdy rozumny człowiek wie, że stres może być przyczyną nielogicznego myślenia

+: Slp098
    •  
      S................a

0

@winda_orbitalna: wiesz o stresie dużo, skoro myślisz, że w stresie da się jakkolwiek myśleć i działać

•  

@Spizgany_Dalajlama: każdy rozumny człowiek wie że stres nie zwalnia od odpowiedzialności, w tym wypadku było to tylko zero punktów za zadanie, a w dorosłym życiu, co?
      - zjeba od szefa, większy stres,
      - podpisanie umowy której się nie czytało, jeszcze większy stres

•  
      S................a

+1

@KKK1337: nie pomyl się w literówce bo będzie wtopa

+: herejon
    •  

@Spizgany_Dalajlama: test sprawdzał zdolność czytania ze zrozumieniem. Edukacja to coś więcej niż wtykanie wiedzy w głowę, wbrew temu, co tu mirki się srają.
      Akurat zrobiłem kiedyś bardzo podobny błąd logiczny, tylko na wyższym poziomie edukacji, dostałem po dupie i nauczyło mnie to czytać dokładnie i nie zawsze chodzić na skróty.

•  
      S................a

0

@Fafnucek: a jakiej dziedziny dotyczyło pytanie?

•  
      S................a

0

@Fafnucek: co było celem pytania?

•  
      S................a

+1

@Fafnucek: znajomość jakiej ramy programowej zweryfikowała taka ocena?

•  

@Spizgany_Dalajlama: Nie bardzo wiem, co chcesz udowodnić. Zadanie zostało źle rozwiązane - niezależnie czy to pod wpływem stresu, czy też przez niedoczytanie treści zadania - a nie niekoniecznie niezrozumienie polecenia. Nie zmienia to faktu, że umiejętności zarówno działania pod presją, jak i poprawnego przyjmowania informacji oraz udzielania zwrotnej - jest wymagane zarówno przez życie, jak i szkoły. To zadanie by dostało 0 punktów niezależnie od szkoły, uczelni czy kursu. Musisz wiedzieć też, że nasza edukacja, u samej podstawy, w swym największym dążeniu - pragnie nauczyć rozumieć tekst czytany. Bo kto rozumie tekst czytany, ten może zrozumieć wiele - bez tego rozumienia jest bardzo trudno. Dlatego nawet w takich niewinnych przypadkach się "kara" - następnym razem dziecko się 3 razy zastanowi nad tym, co ma zrobić. Zauważę tylko, że niezrozumienie polecenia spowodowało nie tylko utratę punktów, ale też czasu: łatwiej przecież wpisywać A i B, niż całe słowa.

•  
      S................a

+6

@winda_orbitalna: skąd wiesz? może chodziło o wpisanie treści. W końcu A to jest każe, a B to jest karze. Może A, B to były tylko odnośniki.

•  

@Spizgany_Dalajlama: jest jeszcze jeden aspekt (oprócz oczywistego którym jest nie czytanie ze zrozumieniem) na który nawet nie raczyłeś w ogóle zwrócić uwagi, taki nauczyciel ma masę uczniów, zdecydowanie łatwiej mu się sprawdza pewnie wg klucza odpowiedzi niż wszystko weryfikuję osobno, stąd też zasłużone 0 punktów

•  

@Spizgany_Dalajlama: idą Twoim tokiem rozumowania to pod
      A jest każe (w znaczeniu kazać)
      B jest karze (w znaczeniu karać)

•  

@Spizgany_Dalajlama: Przeczytaj polecenie na głos. Odpowiedź sobie głośno na pytanie: co mam zrobić? Dopiero wtedy zapoznaj się z treścią zadania. Nie dziękuje ale trochę beka, że Ty i gówniak tak samo nie rozumiecie poleceń. Zaczynam się zastanawiać, czy rozumiesz, to co ja piszę...

•  
      S................a

+1

@KKK1337: brakuje tylko, żeby jeszcze czcionka się zgadzała

•  
      S................a

0

@FlasH: na pewno nie chęci do nauki

•  
      S................a

0

@winda_orbitalna: wiem co polecenie ma sprawdzać. Nie przesadzam z poprawnością. Ą Ą Ą

•  

@ All

To jest zadanie z próbnego sprawdzianu ósmoklasisty, to raz.

Jeżeli dziecku przyznano za nie 0 punktów, może się pyszczyć - o ile za testem idzie jakaś ocena, bo zostało ocenione niezgodnie z kartą odpowiedzi, której fragment poniżej. Widać z niego, że sprawdzana jest poprawność ortograficzna a nie czytanie ze zrozumieniem. To dwa.

Jeśli ocena za tym nie idzie, warto przyjąć na klatę, że pewne wymogi na tym egzaminie należy spełnić. Tym wymogiem jest poprawne zakodowanie odpowiedzi i tego między innymi należy się nauczyć korzystając z próbnego sprawdzianu. Brak trzech punktów za zadanie wbije w głowę zasadę kodowania o wiele lepiej, niż grożenie paluszkiem.
      To tyle w temacie.

źródło: zad 8.png

•  

@Spizgany_Dalajlama Kurde, człowieku, dzieci trzeba bronić ale nie wtedy gdy w konsekwencji tej obrony nadal będą popełniać dany błąd. To nie chodzi o pietnowanie szkoły, nauczycieli czy systemu edukacji za przygotowywanie do testów. Chodzi o to że potem w życiu też tak bywa że trzeba wykonać dokładnie to czego ktoś od Ciebie oczekuje. Na jakimkolwiek egzaminie zewnętrznym dziecko albo wpisze lub zaznaczy odpowiedź we właściwy sposób albo dostanie 0 punktów bo np karta odpowiedzi będzie sprawdzana przez czytnik który nie będzie wnikam co dziecko chciało napisać, tylko to co się faktycznie znalazło na karcie. Oczywiście boli jak dziecko umialo a mimo to na teście się nie powiodło, ale wytłumacz mu na czym polega błąd i niech się stara to więcej nie popełniać.

•  

@Spizgany_Dalajlama wg mnie powinno byc: wpisz "a" albo "b" w poleceniu

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

+: t.........o, bkfigiel
    •  
      B.............y

+1

@Spizgany_Dalajlama: uczy czytania poleceń ze zrozumieniem

•  

@Spizgany_Dalajlama: O chłopie! Jak tak się czepia, to trzeba było jej zanieść te poprawioną pracę i powiedzieć, że też nie umie czytać ze zrozumieniem. W treści jest napisane żeby wpisać "A albo B" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Spizgany_Dalajlama: a ja bym kurwie w miejsca zaznaczone wpisał [AalboB] a zdanka uzupełnił na drugiej stronie.
      Takie zadania zabijają kreatywność, uczą jak być owcą podostrzającą za stadem. Na pewno nie uczą ortografii, łopatologia nie zaistnieje to się dziecku nie utrwali jak piszemy oba te wyrazy. Ucz dziecko w domu!

•  

@Spizgany_Dalajlama Bez urazy, ale potem tacy ludzie jak ty kręcą afery, że za 50 złotych mają 40Mbit/s

a W UMOWIE NAPISALI ŻE JEST 200!!!

pokaż spoiler co z tego, że **do 200Mbit/s**

•  

@Spizgany_Dalajlama: Miałem taką nauczycielkę z historii. W zadaniu było np. "podkreśl prawidłową odpowiedź". Jeśli ktoś wziął ją w kółko, postawił obok plusika itp. to nawet jeśli odpowiedź była dobra to dawała 0 pkt. Ba, potrafiła taki dopisek dać w losowych kilku podpunktach, bo w "głównej" treści pytania było "jeśli nie jest wskazane inaczej wszystkie odpowiedzi zaznacz kółkiem" xD

Po 2 sprawdzianach i awanturach problem przestał istnieć, a ja do dzisiaj umiem dokładnie czytać to czego się ode mnie wymaga w różnych sytuacjach życiowych xD

+: S................a, staa +22 innych
    •  

@Spizgany_Dalajlama: I prawidłowo bo źle wykonane zadanie. Brak czytania ze zrozumieniem. Niech tego uczą w szkole bo wielu dorosłych ma z tym kłopot

•  

@Spizgany_Dalajlama: Ujebanie 3ch punktow moze i jest przesadą. Nie zmienia to faktu ze nauczyciel wylapal problem u dziecka (brak czytania ze zrozumieniem lub dokladnego czytania polecenia). Wytlumacz dziecku co zrobilo zle bo to cenna lekcja.

Przykladowo: Kiedys mielismy cwiczenie w szkole. Bylo 18 punktow do wykonania. 18 punkt to bylo nastepujace polecenie "Nie wykonuj punktow od 1-17" lub cos w tym stylu. Mi to osobiscie otworzylo wtedy oczy na problem dokladnego czytania CALEGO zadania przed zabraniem sie do pracy.

Mozna sie spierac czy nauczycielka nie mogla tego lepiej ogarnac. Np. jezeli to pierwszy raz, to zawolac do siebie , wytlumaczyc problem i nie ucinac punktow. Dobrym rozwiazaniem mogloby byc tez ujebanie jedynie polowy punktow z notka tlumaczącą błędy ucznia.

Uwazam ogolnie ze twoja reakcja nie jest dobra. Powinienes sie cieszyc, ze znalazl sie nauczyciel ktory oprocz swojego przedmiotu moze dodatkowa madrosc dziecku przekazac (chyba ze nie potrafila tego w odpowiedni sposob dziecku przekazac, a jedynie mu rzucila "zle i chuj"). To nie sa studia, zebys na danym przedmiocie wymagal kontroli jedynie merytoryki. Wyobraz sobie ze jest do napisania wypracowanie z historii, ktorego celem jest sprawdzenie czy dziecko potrafi zrobic research i wyciagniac z niego wlasne wnioski. Zalozmy ze twoje dziecko oddaje wypracowanie o wysokiej jakosci merytorycznej ale niestety jest w nim pelno bledow ortograficznych lub niegramatycznie zlozonych zdan. Czy twoim zdaniem nauczyciel nie powinien na to zwrocic uwagi? Np. poprzez obnizenie oceny? Moim zdaniem powinien - dla dobra dziecka.

Nie kazdy nauczyciel jest glupi i niekoniecznie trzeba zakladac, ze jezeli jest konsekwentny to jedyne co chce zrobic to utrudnic dziecku zycie.

•  
      S................a

0

Uparliście się na brak czytania ze zrozumieniem, a to nie było to, tylko stres i pośpiech. Dziecko dobrze zrozumiało treść, bo dobre podało odpowiedzi, tylko semantycznie źle je zapisało. Tego test nie dotyczył.

•  

@Spizgany_Dalajlama: trzeba mieć nieźle zryty beret żeby spierdolić takie zadanie. a taki idiota jak ty jeszcze próbuje tu tym pseudomądrym gadaniem udowodnic jakies zmienne czy coś. jest napisane wpisz a albo b i koniec kurwa kropka. sam bym dał 0 dla debila, który czytać nie umie.

•  
      S................a

0

@wiem_wszystko: dałnie (piszę twoją miarą) test dotyczył czegoś innego niż sprawdzenia semantyki u dziecka idioto pełny

•  

@Spizgany_Dalajlama: semantyki lol. mam nadzieje, ze taki debil jak ty kiedyś będzie miał się gdzies podpisać i w rubryce "nazwisko" wpiszesz swoje imię. mam nadzieje ze potem też pójdziesz pierdolić o jakiejś semantyce pajacu skonczony.

•  

Eh elita internetu.

Kiedyś wrzucano tu odwrotny przypadek i krzyczeliście to samo. Szkoda strzępić ryja

Najbardziej bawi mnie ta część która mówi że takie testy nauczyły ich czytać ze zrozumieniem. Jasne, a mnie szkoła nauczyła że chuja, nauczyciel oceni tak jak będzie mu się podobało

Egzaminy to inna bajka, bo tam są karty do kodowania odpowiedzi.

•  

@Spizgany_Dalajlama wg mnie powinno byc: wpisz "a" albo "b" w poleceniu

@dafto: DOKŁADNIE! Wtedy faktycznie wpisałby źle.
      A tymczasem w poleceniu mamy: wpisz A lub B. A to każe w znaczeniu kazać, a B to karze w znaczeniu karać.

To jest test z języka polskiego. Też bym użył języka polskiego do wypełnienia tekstu.

Dodaliby wspomniane cudzysłowy i nie byłoby nieporozumień. Dziękuję.

•  

@Spizgany_Dalajlama: A później do urzędu przyjdziesz Ty, za kilkanaście lat Twoje dziecko i będziecie zajmować czas przy okienku wypełniając na nowo dokumenty "bo ja nie podumał, 40 pozycji do wypisania a ja tyle czasu nie mam" XD

•  

@Neurohaox: Dlatego dla świętego spokoju dla każdego pola powinny być 2 akceptowalne odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Spizgany_Dalajlama: Dobra, a teraz na poważnie.
      Już niedługo Twoje dziecko będzie uczyło się logarytmów, funkcji, trygonometrii. Jak na sprawdzianie pomyli się w mnożeniu/dodawaniu/odejmowaniu/dzieleniu, to też będziesz wrzucać do internetu, bo sprawdzian dotyczył obliczenia przekątnej graniastosłupa a dziecko pomyliło się w mnożeniu?
      Pomyśl trochę Ty, dziecko niech wyciągnie wnioski na przyszłość. I przede wszystkim uświadom mu, że szkoła to nie jest najważniejsza rzecz na świecie, a Ty za każde potknięcie nie będziesz robić afery i jemu problemów, bo jeśli w ósmej klasie zjada go stres na egzaminach, to później będzie jeszcze gorzej.

•  

Dziecko się stara, przygotowuje, a przychodzi taka menda i ocenia jakby jakby jej cyrkiel wystawał od nadmiernej poprawności nie wiadomo sk

@Spizgany_Dalajlama: Na studiach profesorka nam zmarnowała godzinę, żeby ponarzekać, kto większości z nas dał matury, ponieważ totalnie olewamy polecenia "wymień", "opisz", "scharakteryzuj", "wypisz"... etc. Pod każdym poleceniem jest lanie wody, pierdolenie, a nuż się coś trafi, a trafia to jedynie ją - szlag i wstawia dwóje. To taki drobny wstęp :)

•  

@Spizgany_Dalajlama: Niech się nauczy czytać polecenia. Pewnie po tobie IQ ma.

•  

@Spizgany_Dalajlama
      1. Masz rację że takie ocenianie zabija chęć do nauki i szkoły
      2. Prawdopodobnie masz rację że nauczycielka jest tępą dzidą
      3. Niestety, Twój (lub nie Twój) gowniak mówi nauczyć się że w takich testach nie można być zbyt kreatywnym i trafić w klucz. Ostatnio syn mojego kierownika (lvl 9) miał zadanie "Ułóż pytania do zdań" i zdanie brzmiało "Jaś idzie z Małgosią". Ułożył więc pytanie "Dokąd idą?". Poprawnym rozwiązaniem było jednak "Z kim idzie Jaś?" xDDD i dopiero jak młody zaczął się spierać że pytanie powinno brzmieć "Ułóż pytania, na które podane zdania mogą być odpowiedzia" to pani nauczycielka zmiękła

•  

@Spizgany_Dalajlama jeżeli jest to test próbny do jakiegoś egzaminu to zdecydowanie lepiej, że uczeń został oceniony na 0 punktów, ponieważ lepiej mu to wskaże błąd i być może uchroni przed podobnym na egzaminie właściwym. Na tym polega nauka! Test próbny jest również nauką rozwiązywania danego testu. Stres nie ma tu nic do rzeczy. Stres będzie na egzaminie właściwym, maturze, sesji czy rozmowie o pracę. Jak sobie z nim nie radzimy to kiepsko... Może jest to wskazanie do rozpoczęcia pracy nad dzieckiem w kontekście pracy nad panowaniem nad stresem?
      Polecenie nie zostało zrozumiane przez ucznia, zatem zadanie zostało rozwiązane błędnie. Test próbny jest właśnie od tego oby takie błędy wskazać. Teraz się nauczy żeby później było mu łatwiej.

Najgorsze co może być w tej sytuacji to rodzic, który zacznie takiemu uczniowi wmawiać, że zrobił dobrze tylko nauczyciel jest jebniety... Później idą w świat tacy co nigdy nie widzą swoich błędów i za wszystko obwiniaja świat.

•  

@Spizgany_Dalajlama widze poziomem rownasz temu dziecku idioto XD

+: kuciaq
    •  

@Spizgany_Dalajlama: szkoła uczy toczenia kulki z gówna bez pytania o sens tego. To jest chore że dziś do robota google możesz mówić już ludzkim językiem a w szkołach/urzędach/sądzie musisz pisać jak do robota z lat '60, zamiast uprościć wszystko żeby mózg mógł zająć się kreatywnymi rzeczami to debile uczą wypełniać rubryki bezwartościowym chłamem. To samo z wnioskami unijnymi, dotacjami z UM - masz najlepszy projekt ale uwalą bo im jeden przecinek nie gra - im szybciej człowiek się odetnie od tego systemu tym lepiej

+: S................a, hungry_joe +2 innych
    •  
      S................a

+3

@ewolucja_myszowatych: dokładnie. Szkoła przez to, że jest państwową instytucją jest tak powolnie reformowalna, że nie nadąża za rozwojem cywilizacji. Wciąż funkcjonuje przekonanie, że im większy terror będą prowadzić, tym lepsze uczniowie będą mieli wyniki.
      Skład mitochondrium można znaleźć w google w 10 sekund. Natomiast zrozumieć zjawiska i mieć w ogóle pojęcie, że takie zachodzą już nie. Szkoła to powinno być jedno wielkie laboratorium, gdzie uczniom pokazuje się różne zjawiska przyrodnicze i uzasadnia ich występowanie, żeby mogły je w przyszłości wykorzystywać w swoich twórczych projektach.

•  

@Spizgany_Dalajlama nie dziwię się czemu tym zjebom płacą takie psie pieniądze a podwyżki dostaną 160brutto i to nie wszyscy xD

•  

@Spizgany_Dalajlama: powiedziałbym że uczą czytania ze zrozumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  
      S................a

+1

@LibertyPrime: w ósmej klasie?

•  

@Neurohaox: no coz wykopki XD a potem sie dziwia kto plusuje to albo tamto xD no wlasnie takie dzbanstwo bo sami nie mysla tylko plusuja wg instrukcji xD
      ile tu komciow napisanych prawie jak od linijki XD no wlasnie tyle ich nauczono w szkole XD

•  

•  

@Linuksiarz1: normalny nauczyciel by po prostu wytlumaczyl i zaliczyl bo nie jest jakas jebnieta pizda przeciez tylko czlowiekiem i zalezy mu na przychylnosci uczniow. normalny czlowiek wie ze jak sobie narobi takich wrogow to oni beda do konca zycia pamietac taka niesprawiedliwosc i ciezko mu bedzie im w oczy spojrzec jak dorosna i beda miec wiecej samoswiadomosci.

ale nie cebulackiej szkole gdzie polak robak robi na zlosc no bo hehe sie pomylil dzban, no jak smiesznie to jeszcze mu dopierdole xD

potem sie dziwia ze 20latkowie nie chca placic zusu na starych, beda takimi starymi babami palic w piecach bo nie beda do nich czuc zadnych uczuc, jedynie niechec xD

•  
      S................a

+1

@ewolucja_myszowatych: szkoła powinna nazywać się Laboratorium Naukowe. Przychodzisz, masz wstęp do doświadczenia, doświadczenie, podsumowanie doświadczenia. Sprawdzenie twojej wiedzy może być różnorakie. Na pewno więcej wyciągniesz z takiego doświadczenia jeśli twoje zacięcie będzie Łał i na dłużej ci to zostanie, bo zrobiło na tobie wrażenie.

Ludzie sami z własnej chęci szukają ciekawostek w internecie, a do szkoły chodzą z musu. Pa-to-lo-gia.

@acctim: to zabawne, jak wszyscy mają takie samo zdanie. Wystarczy zadać trzy pytania i jeśli odpowiedzi będą standardowe, to o czwarte już nie musisz pytać, bo będziesz znać odpowiedź. Jest taka, jak wszyscy xD
      Czytasz im w myślach, przewidujesz przyszłość hehe, czarodziej magik

•  

@Spizgany_Dalajlama Im wcześniej nauczy się czytać ze zrozumieniem tym lepiej. Ważne żeby za pierwszym razem wytknąć błąd by wiedziało o co chodzi. Potem w dorosłym życiu może mieć problemy...

•  

@OzaweNakashi: do rozwiazywania testow wystarczy komputer. rok temu bylem w takiej "szkole" dla jaj i byly tam wlasnie takie nauczycielki od wpisywania hasel xD nic mnie tam bardziej nie wkurwialo niz ich obecnosc. potem musialem przez nie zalatwiac jakis pseudodyplom - cos co powinno mi zostac wyslane automatycznie. kompletny bezsens i wypierdolilbym tych ludzi na zbity pysk.
      @Spizgany_Dalajlama: alez przeciwnie - to bardzo potrzebne by stworzyc taki easy ponglish zeby kazdy uchodzca mogl sie nauczyc 1000 slow i moc rozmawiac po polsku xD jak juz na wszystkie pytania beda max 3 odpowiedzi to bedzie sie mozna nauczyc schematow myslowych i juz wszystko bedzie latwe xD

•  

@krystal_Tri_tapik: ale nie widzisz że takie kodowanie jest skrajnie głupie i nieintuicyjne? To tak jakby pani w biedronce wbiła Ci zamiast 20,00 zł 2000 bo przez chwilę ten przecinek nie był przecinkiem wg. normy iso 900193 a to był test na spostrzegawczość... a ty chcesz po prostu kupić bułki i nie brać udziału w łamigłówkach debili. Nasza cywilizacja zdołała już uprościć masę rzeczy a jakaś grupa ludzi usilnie wprowadza utrudnienia tam gdzie ich być nie musi. Na sprawdzenie zdolności do rozpoznawania patternów u dziecka są inne metody niż takie potykacze pod nogi które zabijają kreatywność

•  

@Spizgany_Dalajlama: jak poszedlem do liceum, chcialem isc do klasy jezykowej, bo od dziecka schprechalem po niemiecku. Nie dalo sie bo mialem za slabe oceny, a znalem ten jezyk. Tak to kurfa wyglada w polsce, ze umiejetnosci i predyspozycje nie maja znaczenia... edukacja w polsce to tworzenie baranow! Szkoda dzieci!

+: S................a, acctim +1 inny
    •  

@Spizgany_Dalajlama: zreszta zobacz jakie dzbany xD ty mowisz ze oni maja te same zdanie... ja bym nie chcial zeby tak bylo... a tu nastepny dzban wkleja mem z nosaczem xD byl juz z 10 razy ale nastepny daun mysli ze to jego wlasne zdanie, ze on tu taka wspaniala riposte wymyslil no hohoho no boki zrywac, laureat maratonu usmiechu xD jeszcze od reszty npcow plusy dostanie no bo oni tez o tym samym pomysleli xD

•  

@Spizgany_Dalajlama: przecież to jest próbny egzamin, to jest jeden z najdurniejszych błędów i na egzaminem próbnym trzeba się i to przyczepić.

•  

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: 1546635377617.png

•  

@winda_orbitalna: wiesz co to jest stres? Masz 40 pytań, 40 minut. Jeśli będziesz się zastanawiać nad semantyką każdego pytania to nie zdążysz. Test jest ułożony tak, że wiesz to wpisujesz, więc na pewno pytań jest dużo. I nie masz czasu na rozwiązywanie logicznych łamigłówek czy wpisać samo A, B czy to co pod nimi się znajduje.
      @Spizgany_Dalajlama: przestań się już ośmieszać gościu xD myślisz, że jak ktoś ma do sprawdzenia setki egzaminów, to będzie czytał i domyslal się czy to rz czy ż? Polecenie sprawdza też czytanie ze zrozumieniem. Masz napsiać tak, żeby dało się to sprawdzić z kluczem i żebyś zrobił cis tak, jak cię o to proszą xD

•  

@Fafnucek: ja nie popieram takich praktyk ze strony nauczycieli. Uczeń dobrze napisał to dobrze. Test sprawdzał wiedzę gramatyczną i za to uczeń powinien być oceniany. Dobrze, że nie oceniają stylu pisowni.
      @Spizgany_Dalajlama: nie, nie napisał dobrze.
      Moze jak na karcie odpowiedzi ma zamalowsc kratki, a on sobie napisze obok odpowiedzi, to też będziesz się domagał uznania egzaminu? XD

•  
      S................a

+1

@Shatter: zawsze może wystąpić z pretensjami do przełożonego, że ma dużo pracy i mało zarabia, a nie odbijać to na dziecku. Nie będę cisnął jego przełożonego, tylko jego, a niech on ciśnie przełożonego.
      Tak będę się domagał uznania takiego egzaminu. Wykazał wiedzę, do tego służył ten egzamin.

•  

@acctim: po prostu wydaje mi się, że przy pracy wiążącej się z nauczaniem jest nieco inna specyfika ( w szczególności z dziećmi czy młodzieżą ) i moim zdaniem ważniejsze jest zrozumienie, ale rzeczywiście w przypadku kiedy byłby to egzamin końcowy wysyłany do komisji okręgowych to cześć z komentujących miałaby racje. W pierwszej kolejności trzeba sobie zdawać sprawę dlaczego w ogóle te kodowanie A,B,C się pojawiło, a przecież tylko dlatego, że jest łatwiejsze w sprawdzaniu - więc jeśli tak jak ktoś pisał jeśli pytanie miało na celu sprawdzanie pisowni, to za sam brak zakodowania odpowiedzi nie trzeba odejmować punktów, chociaż należy zwrócić uwagę, że w przypadku w którym ta praca poszłaby do okregowej komisji dochodzenie swojej racji byłoby niemożliwe. Więc z tego punktu widzenia mają rację, ale tak jak pisałem bezwzględne i maszynowe interpretowanie poleceń nie zawsze jest najlepsze. Także myślę, że najlepsze jest wyważone i indywidualne podejście do takich spraw, a nie bicie wszystkich odpowiedzi pod klucz.

Tamtym komentarzem proszę się nie kierować, sam nie lubię kiedy ktoś używa słowa wykopki w odniesieniu do innych użytkowników, ale @uhu8 mnie po prostu zirytował tym aspergerem XDD

•  

@Spizgany_Dalajlama: to zadanie ocenia ortografię a "ABA" to nie jest ortografia tylko sposób kodowania - za to nie mogą dać 0 pkt. wg tej karty

źródło: wykop.pl

•  
      C....k via Android

+2

@Spizgany_Dalajlama z zewnątrz to wygląda rzeczywiście na nadgorliwosc. Ale jestem pewien że to część przygotowan do jakiegoś testu, pewnie gimnazjalnego, i jestem również pewien, że nauczyciel miliard razy powtarzał żeby zwracać na to uwagę.
      To będzie dobra nauczka dla gowniaka, będzie na to zwracał uwagę.

•  

@Spizgany_Dalajlama: do jakiego przełożonego? Ty wiesz czym się egzaminy charakteryzują? Tym, że jest ich dużo. Masz klucz i oceniasz według klucza.
      To się domagaj. Jesteś gkupkiem po prostu. Są proste polecenia, są wykonane, są punkty. Tyle.

•  
      A....i

+1

@Spizgany_Dalajlama: alez się ładnie tagiem przedstawil #patologiazewsi przed milonami sluchaczy

•  

@ewolucja_myszowatych: super, niech nauczycielka, w ramach protestu przed skrajnie nieintuicyjnym i głupim kodowaniem egzaminu ósmoklasisty, nie uczy i nie pokazuje, jak w prosty sposób dzieciak może stracić punkty.

Autorem zadania jest CKE. Zadanie jest z arkusza próbnego egzaminu a w szkołach pisze się go nie po to, żeby uczniów przetestować, tylko żeby nie wpadli w stupor, jak w kwietniu zobaczą zadania, jakich się w szkole na co dzień nie robi. ORAZ zapoznali z systemem kodowania, czego też normalnie się w żadnej podstawówce nie robi na testach.

Co prawda dzieciak może dzięki takiej postawie mieć wynik znacznie gorszy od rówieśników, ale najważniejsze przecież, że nauczycielka pokaże jaki z niej freethinker.

•  

@vieniasn: @wpiotr2221: pierdolicie. Najpierw jest "uzupełnij zdania", a przecież nie uzupełnisz ich literami, a za chwilę jest dwuznacznie opisane, bo nie wiadomo w sumie czy ma widać litery, czy wyrazy. Gdzie to widzicie dokładnie?

•  
      S................a

+1

@Shatter: a ty po prostu dajesz nauczycielom wyżywać się na swoim dziecku, bo wszechobecny terroryzm go życia nauczy xD

+: acctim
    •  

@krystal_Tri_tapik: samo kodowanie egzaminu nie jest głupie ale poprawna odpowiedź powinna być uznana bez względu czy uczeń zakodował czy nie. Jeśli jest 0 pkt za samo tylko kodowanie to tak, jest to głupie i nieintuicyjne. Tym bardziej że sama wrzuciłaś kartę na której jest wymagane poprawne zrozumienie ortografii co uczeń zrozumiał

•  

@Neurohaox: nauczyciele to sraja we wlasne gniazdo, oni skoncza jak kierowcy ktorzy w koncu nie beda potrzebni.
      niby tak ale to jest jak z matura ktora kiedys nazywali egzaminem dojrzalosci... jakby dojrzalosc mozna bylo ocenic za pomoca a,b,c.

oczywiscie ze latwiej ale dzieci jest coraz mniej no to co oni pierdola ze maja coraz wiecej pracy xD

no na tyle maja racje ze nauczyciel dzban ktory jest niby czlowiekiem zachowal sie jak komputer xD rownie dobrze mozna by rozdac 20 tabletow i niech wypelnia test a potem odpowiedzi z serwera i oceny w ciagu godziny xD

po to jest nauczyciel zeby wykryc blad i go omowic z uczniem ale karac za prawidlowe odpowiedzi to juz chamstwo i tyle, co ona pierdolnieta ze nie widzi ze to prawidlowe odpowiedzi?

+: natxd
    •  

@Spizgany_Dalajlama: A i B to referencje do obiektu klasy Odpowiedź, która zawiera metodę toString(), która w kontekście obiektu Pytanie zwraca akceptowaną przez walidator wartość.

+: S................a, Nieszkodnik
    •  

@ewolucja_myszowatych: jeszcze raz, i powolutku.

JEŚLI uczeń dostał za ten test ocenę (a najprawdopodobniej nie dostał żadnej), to masz rację. Należy uznać odpowiedź.

JEŚLI natomiast zadanie jest tylko na punkty, bez związku z ocenianiem, to bardzo dobrze, że zostało ocenione tak, jak zrobiłaby to maszyna CKE. Bo zadań zamkniętych nie ocenia człowiek, robi to komputer z czytnikiem kart i ten piętnastolatek musi mieć tego świadomość, że jak nie zakoduje, to może mieć dobrze a punktów nie dostanie i tak.

•  

@acctim: zakładam że wszyscy którzy się tu wypowiadali za takim działaniem, mają na myśli to, że działa w interesie ucznia, bo w przypadku egzaminu który będzie wysłany później do komisji okręgowych korekta nie będzie możliwa, ale tak jak pisałem po prostu takie sprawy powinny przynajmniej na poziomie egzaminów wewnątrzszkolnych omawiane indywidualnie. Nie trzeba się denerwować ;)

•  

@Spizgany_Dalajlama: > ''Wpisz w wyznaczone miejsca A albo B.'' Uczą wypełniania testów.

@wpiotr2221:

Tam nie ma informacji, żeby wpisać jedną z liter. Są za to dwie opcje do wyboru. Nie widzę błędu.

+: S................a, Tank1991 +1 inny
    •  

@Spizgany_Dalajlama: a potem sie dzieciak będzie dziwił dlaczego matury nie zdał xDDD

•  

@Spizgany_Dalajlama: kurwa mać. Jebane szkoły. Jeśli będe wychowywał dziecko w tym kraju to będe mieszał nauczycielki z gównem za każdym razem gdy mnie wezwą za to że będzie uprzednio robić to moje dziecko. Szkoda strzępić ryja. Oczywiście pewnie jeszcze jedyneczka z WOSu za odpowiedź na pytanie "Dlaczego UE jest dobra" - nie jest. Question everything.

+: S................a, acctim
    •  

@Spizgany_Dalajlama: terroryzm to wymaganie od ucznia, żeby czytał polecenie?
      Jesteś tym najgorszym typem w szkole xD

•  

@Spizgany_Dalajlama:
      1.Przeglądam wykop od 3 lat codziennie, ale ten wpis mnie sprowokował i utworzyłem specjalnie konto. Nie wiem czy większość tutaj trolluje czy ludzie tępi jak but udaję mądrych. Oczywiście 100% racje ma Dalajlama. Ze zdania: "Wpisz w wyznaczone miejsce A lub B., A. każe B. karze" nie jesteśmy wstanie wyciągnąć wniosku, że chodzi konkretnie o wpisanie liter. To jest po prostu niemożliwe. Chyba żeby było zapisanie "A" lub "B". Taki zapis już jest bardziej konkretny. Przecież to polecenie można zapisać tak: "Wpisz w wyznaczone miejsce każe(w znaczeniu kazać) lub karze(w znaczeniu karać)." Oczywiście ludzie skupiają się na słowie "Wpisz", jakby było "Wpisz poprawną odpowiedź:" to by się nikt tu nie przyczepiał. Warto wysłać to do prof. Miodka i zobaczycie, że on także, zostawi tutaj pole do interpretacji. To wynika jasno ze zrozumienia języka polskiego i zapisu.
      2. Wiadomo, że zapis A,B,C... jest pod szablon dla wygody sprawdzającego nauczyciela. Przyznanie 0 pkt jest prawidłowe jeżeli nauczyciel wcześniej jasno dał do zrozumienia, że trzeba wpisywać litery, jeżeli tego nie zrobił to znaczy, że ta pani jest po prostu tłukiem z dyplomem.
      3. Ktoś napisał, że to zadanie dla ósmej klasy. To jakiś żart? Przecież to maks czwarta klasa podstawówki.

+: S................a, Tank1991 +7 innych
    •  

@krystal_Tri_tapik: nawet jakby to zadanie było na cukierki to w arkuszu kryterium oceny to ortografia. Dostał za to zero cukierków a powinien 3, jeśli testy sprawdza maszyna to niech CKE sama to przepisuje to ręcznie skoro mają system z czasów piasta kołodzieja a nie obarczają tym dzieciaka który jest oceniany za ortografię

•  
      S................a

0

@KutashiNakarmkota: u mnie będzie to samo. Będę się kłucił, każde sprawdziany będę sam sprawdzał, bo jak takie kwiatki wychodzą na wierzch to będę sam sprawdzał i weryfikował.

•  

•  

@Spizgany_Dalajlama: Polecenie nie jest precyzyjne i można dwojako rozumieć, i w tym wypadku powinna zostać uznana litera jak i wartość. Aż przeraża mnie poziom komentarzy tutaj.

•  

@ewolucja_myszowatych: to gadaj z CKE, ministerstwem edukacji i ekspertami, przekonaj albo wymuś powrót do egzaminów wstępnych do liceów i zniesienia tej manii testowania na każdym etapie edukacji, nauczyciele pierwsi za to podziękują.

Nauczyciel ma za zadanie pomóc dzieciakom dostać maks punktów. Uczy je tego, co jest podstawie programowej i uczy je jak nie tracić punktów na testach. Ma, jak rozumiem, tego nie robić, bo biedne piętnastoletnie dziecko dostanie traumy z powodu straty punktów. Nie z powodu obniżenia oceny, z powodu durnych cyferek.

Szkoda słów. Najlepsze, że znajdą się tacy rodzice, co przez dyrektora i kuratorium spróbują to wymusić. Ba, znajdzie się pewnie i niejeden idiota na stołku dyrektora, co wymusi zmianę oceniania na nauczycielach. Stracą, jak zwykle w takich wypadkach, dzieciaki. Już mnie to przestało dziwić.

•  

@krystal_Tri_tapik: tu już zachaczasz o inne problemy niezwiązane z tematem: przepychanie pasożytów przez bananowych rodziców i przerzucanie winy za źle skonstruowany system na nauczycieli pierwszego kontaktu. Ale zgadzam się że problem jest szerszy i trafiliśmy na jeden z jego błędów gdzie nie ma zerojedynkowego rozwiązania.

•  

@Spizgany_Dalajlama: UCZĄ SIĘ UWAGA CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

•  

@superpipek:
      Ad.1. Niech Ci będzie, że udajemy mądrych i tacy z nas 'freethinkersi' - fajnie, że założyłeś konto - nie, nie usuwaj :)
      Ad.2. Te A,B w tym zadaniu wcale nie jest pod szablon sprawdzania, a zadanie nie sprawdza jedynie znajomości zasady ortograficznej. To zadanie sprawdza też umiejętność podstawiania symboli pod konkretne znaczenia i wykorzystania tych symboli do wyrażania tych znaczeń. Nie jest to zbyt praktyczna wiedza, nie przydaje się zazwyczaj w codziennym życiu, ale taka umiejętność abstrakcyjnego myślenia, wyrwania się poza konkret jest niezbędna m.in. w programowaniu, w prawie, w logice nie mówiąc o matematyce.
      Ad.3. Gdyby to zadanie było na sprawdzanie zasady ortograficznej, to faktycznie nadawałoby się tak jak napisałeś do czwartej klasy, ale jest tak jak napisałem w Ad.2.

•  

@Crock92: Jak w testach które polegają na wpisaniu A lub B można być kreatywnym? Wpisać C? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Test który polega na wpisaniu A lub B nie jest testem na kreatywność, więc jak może zabijać kreatywność? W szkole są testy na kreatywność, ale też testy gdzie kreatywność jest nie potrzebna.

•  

Czytam te wszystkie komentarze i przerażają mnie niektóre opinie o nauczycielach, obrażanie ich, atakowanie, wyśmiewanie wszechobecny hejt. Cieszę się że nie pracuję w zawodzie, bo po co miałbym uczyć za gównopieniądze będąc ze wszystkich stron atakowanym i obrażanym przez wiedzacych wszystko najlepiej rodziców? Tylko niestety przez takie napastliwe podejście chętnych do pracy jako nauczyciel może być coraz mniej i kiedyś jak nie będzie miał kto uczyć dopiero zacznie się płacz. Przeraża mnie jak można mieć tak mało szacunku do drugiego człowieka.

•  

@Spizgany_Dalajlama zadanie zrobione było tak żeby nauczył się trzymać polecenia. Tam może być ile to 2+2 ale niezależnie czy wpisze 4 czy 10 dostanie zero punktów. Bo to ma go przygotować do pisania prawdziwego testu gdzie maszyna nie będzie zgadywać co autor miał na myśli.

•  

@Spizgany_Dalajlama smutne że wszyscy tutaj mają tak wyprane polskim szkolnictwem mózgi. Na zachodzie nikt by na taką pierdołę uwagi nie zwrócił, ale tutaj tysiąc purystów rozwiązywania zadań xD

+: S................a, herejon +1 inny
    •  

@Spizgany_Dalajlama: UCZĄ KURWA CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM ! XD

•  

@Spizgany_Dalajlama: szkoła w pL to marnowanie czasu lepiej uczyc sie w domu z YTba

•  

@malyalewarjat: Bo tutaj zabrakło precyzji. "Wpisz w wyznaczone miejsca ___ A lub B", w pustym polu zabrakło doprecyzowania, może to być wartość, symbol, albo dać po prostu a w cudzysłów. Jak byś miał w programowaniu "Wpisz w pole wartość zmiennej" lub "Wpisz w pole nazwę zmiennej" to nie było by wątpliwości. A jak masz "Wpisz w pole zmienną" no to każdy może się tylko domyślać o co chodziło.

•  

@Spizgany_Dalajlama: Jest napisane "uzpełnij zdania". Naturalne jest, że zdania się uzupełnia słowami, a nie literami. Gdyby było napisane "Wpisz literę A lub B" , to by było jednoznaczne, że tylko literę można wpisać. Ale w tym przypadku litery są tożsame ze słowami je reprezentującymi, więc powinno być uznawane zarówno wpisanie litery jak i odpowiedniego słowa.

To nie jest typ zadania, który ma na celu sprawdzenie czytania ze zrozumieniem, bo zostawia pole do interpretacji, zresztą jasno jest w kluczu odpowiedzi zaznaczone, że zadanie sprawdza co innego, bo gramatykę.

•  
      S................a

0

@Janek_Porzycz: ty się stresujesz, żeby zdać, a ktoś przyjebuje ci się do koloru długopisu, nic tylko wyjebać na zawał

•  

@Spizgany_Dalajlama: pamiętam mój pierwszy próbny egzamin szóstoklasisty, rok szkolny 08/09. Pomimo, że byłem piątkowym uczniem i zdecydowaną większość zadań zrobiłem poprawnie, dostawałem kapę za kapą na każdym przedmiocie jaki się pojawił na egzaminie. Dlaczego? Bo nie przeniosłem udzielonych odpowiedzi na kartę.

Wiesz jaka była moja reakcja? Przyszedłem do domu, powiedziałem mamie że w dzienniku jest jedynka z polskiego, matmy, angielskiego, przyrody itd. - po czym powiedziałem, że to był mój błąd, moje niedopatrzenie, moje nieukończenie zadania, które to więcej się nie powtórzy.

I nigdy się nie powtórzyło. Na żadnym konkursie, na żadnym egzaminie, na żadnym sprawdzianie, na żadnym kolokwium. Tego jednego dnia dostałem lekcję na całe życie. Szkoda, że zamiast spojrzeć na to z tej perspektywy, wolisz wylewać żale w internecie na niesprawiedliwe ocenianie.

Tutaj ewidentnie test miał sprawdzać konkretną wiedzę, a nie umiejętność czytania ze zrozumieniem

Każdy jeden sprawdzian z matematyki bazuje na umiejętnościach poznanych w pierwszych klasach podstawówki. W liceum na matematyce czy fizyce nie byłem oceniany tylko na podstawie toku myślenia, ale także czy dotarłem do poprawnego wyniku. Co z tego, że ktoś odpowiednie wzory i potrafię je zastosować, jeżeli nie jest w stanie prawidłowo przepisać liczb do tego wzoru, lub błędnie obliczyć iloraz? Później przy sprawach finansowych takie niedociągnięcia bardzo dobrze wychodzą. Miałem przedmiot - System Ubezpieczeń Społecznych. Liczyliśmy listy płac, ile pieniędzy należy przeznaczyć na dane ubezpieczenia, ile należy wypłacić pracownikowi itd. Tu nie ma miejsca na pomyłkę. Najmniejszy błąd i masz na głowie kontrolę. Zaokrąglisz nie tę pozycję co trzeba, przeoczysz przecinek, wklepiesz złą wartość w kalkulatorze, wychodzi Ci zły wynik, masz źle rozwiązane zadanie, nie wykonałeś polecenia poprawnie.

•  

@Spizgany_Dalajlama: To akurat zależy od sprawdzającego, mój kolega też wpisał całe słowa zamiast A i B, a nauczycielka napisała obok A/B i przyznała mu wszystkie punkty za zadanie.

+: opozot
    •  

Czytanie ze zrozumieniem... A potem na starość podpisują ludzie umowy i twierdza że przeczytali xD (✌ ゚ ∀ ゚)☞

•  

@Spizgany_Dalajlama: czemu twoim zdaniem mógł wpisać wartość zamiast zmiennej? Gdyby stworzyć petle, która w każdej iteracji ma dodawać i zamiast zmiennej wpisać wartość to pętla by nie działała.

•  

@Spizgany_Dalajlama często w angielskich testach jest np "Put right word into the bracket - can or must". I wtedy wpisujesz albo can albo must. A tu masz wpisz A albo B, wiec nie wiem, wpisujesz kurwa A albo B? Xd

•  

@Spizgany_Dalajlama: Uwazam ze pojebane jest ocenianie na jezyku polskim "zadan otwartch" za pomoca "klucza" ale jak w zadaniu masz konkretne polecenie to nalezy sie stosowac

•  
      S................a

0

@6REY1MISTERIO9: miałeś wysoką samoocenę na podstawie licznych piątek, które dostawałeś, co innego gdy masz niską samoocenę, bo dostajesz non stop jedynkę za jedynką

•  

@vieniasn
      @wpiotr2221
      @goldenguti Przecież polecenie nie mówi, żeby wpisać "A" lub "B" tylko A lub B. Skoro poniżej jest rozpiska, że A = każe, B = karze, to zarówno wpisanie oznaczenia A i B, jak i jego wartości powinno być prawidłowe.

Równie dobrze można by się przyczepić, że ktoś wpisał samo B zamiast B z kropką, w końcu polecenie mówi "Wpisz A albo B." ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Spizgany_Dalajlama: jak na spizganego dalajlame tp strasznie się cisnieniujesz

•  
      S................a

0

@6REY1MISTERIO9: gdy dostajesz jedynkę za jedynką nie masz tak wysokiej samooceny. Dlatego polski system oceniania to dno. Nie motywuje słabych uczniów, a dobija jeszcze

•  

@Spizgany_Dalajlama: proste polecenie ''Wpisz w wyznaczone miejsca A albo B''. A jakieś dziecko jeszcze nie potrafi go wykonać.

Widocznie rodzice za mało z nim ćwiczyli czytanie ze zrozumieniem. Nie wiem, czy cię to pocieszy, ale też masz ten problem...

•  

@winda_orbitalna: Nie wiem niby czemu wpisanie słowa jest błędem, jeżeli z treści zadania jednoznacznie wynika że dana litera równa się danemu słowu.

@Spizgany_Dalajlama:

Chyba jeszcze nikt nie wspomniał, że jest dużo wolnego miejsca , gdzie ma się uzupełnić zdanie. Po co tyle miejsca jak według niektórych tylko literka się liczy ? Kolejna zmyłka, żeby sprawdzić czytanie ze zrozumieniem ? XD

@Nieszkodnik:

No fajnie, ale pod spodem masz dalszą treść zadania, gdzie jest napisane " A . każe "

Także treść trzeba czytać całościowo, a nie wybiórczo

•  

@Spizgany_Dalajlama: jeśli to jest normalny test szkolny nastawiony na ortografię to masz rację, przesada tym bardziej że ilość miejsca pozostawiona na wpisanie odpowiedzi zdecydowanie sugeruje wpisanie wyrazu a nie litery. Prawdę powiedziawszy to jednak wygląda na jakiś wycinek jakiegoś testu na spostrzegawczość gdzie takie podpuchy to zasadnicza część sprawdzianu.

•  

@Janek_Porzycz: to poświęć wieczór, wejdź na stronę CKE, arkusze próbne i znajdziesz tam kartę odpowiedzi, przeanalizuj sobie ten 'klucz'.

W każdym punkcie znajdziesz odpowiedzi akceptowalne z marszu, dopuszczalne (z wyjaśnieniem dlaczego ten typ odpowiedzi został dopuszczony) oraz błędne, także z detalicznym wyjaśnieniem, jakiego rodzaju odpowiedź nie może być uznana.

Może po analizie zrozumiesz, że to nie jest katalog zamknięty. Odpowiedź spoza klucza nie jest automatycznie błędna i odrzucona, tylko analizowana przez egzaminatora, do jakiej kategorii powinna zostać zakwalifikowana. Co więcej, sprawdzanie odbywa się w grupach, rzadko jest to decyzja indywidualna i przyjęcie odpowiedzi w jednym teście po prostu powiększa zestaw odpowiedzi dopuszczalnych.

•  

@Spizgany_Dalajlama: nie chodzi tu w ogóle o samoocenę.

To samo, co napisałem tobie, mówiłem mojej siostrze, która chodzi właśnie do 8 klasy. Nie uczy się tak dobrze jak ja w jej wieku, ale solidnie pracując przez ostatnie dwa lata była w stanie "dorobić się" paska na świadectwie. Powiedziała mi z 2 miesiące temu, że z matematyki miała drugi najwyższy wynik w klasie z próbnego egzaminu, 5 punktów na bodaj 31.

Co jej powiedziałem? Że bardzo dobrze ich nauczyciel ocenił. Że na swoich sprawdzianach może mieć swoje zasady, ale gdy zasady narzuca CKE, zadania maja być rozwiązane w sposób, który jest przez nich narzucany. Odpowiedzi odpowiednio zakodowane, wpisane w odpowiednie miejsca w odpowiednim formacie. Tutaj nie ma miejsca na 'wolną amerykankę'. Albo coś jest zrobione poprawnie od A do Z, i za to ocena jest pozytywna, albo nie, i ocena jest negatywna - niezależnie od tego czy uczeń nie znał odpowiedzi, pomylił się w jej udzielaniu czy też udzielił jej w zły sposób.

Później wychodzą takie kwiatki jak przy badaniu, które przeprowadzałem niedawno - ludzie zaznaczali po dwie, trzy odpowiedzi na jednoznacznie sformułowane pytanie o treści "Zaznacz, ile średnio miesięcznie wydajesz na X", gdzie X to dana kategoria wydatków - żywność, odzież, kultura, edukacja itp. To wynika z braków pochodzących od małego, od drugiej, trzeciej klasy podstawówki. Im wcześniej zwróci się na te braki uwagę, tym lepiej. Jeżeli ktoś nie dostał paru punktów na próbnym egzaminie, poboli go chwilę, ale na następny raz będzie pilnować się bardziej. Jeżeli ktoś nie zda matury - no, to tu konsekwencje są trochę większe.

Siostra pisała niedawno drugi próbny egzamin, poszedł jej dużo lepiej niż pierwszy, bo wzięła sobie do serca moje rady, rady jej nauczycieli, a także miała już własne doświadczenia z takimi arkuszami i wiedziała, co ma robić.

•  

@Spizgany_Dalajlama: Ja mam inne spojrzenie. System nauczania motywuje do nauki właśnie w ten sposób, tylko trzeba widzieć jakie lekcje są przekazywane. Tutaj, przekazana nie została lekcja ortografii, choć przede wszystkim tę kwestię sprawdzało pytanie. Tutaj została przekazana lekcja dużo cenniejsza niż poprawna pisownia. To, czy ja napiszę "Karzę ci posprzątać" zamiast "Każę ci posprzątać" nie zmieni wiele w moim życiu. To, że nauczę się przestrzegać poleceń - to coś zmieni.

•  
      S................a

0

@6REY1MISTERIO9: motywacja jest wtedy kiedy ktoś ci mówi, że dobrze robisz, a nie że źle. To cię dołuje, a nie motywuje.

•  

•  
      S................a

0

@WroziaZebuzia: rozumiem czemu one służą. Nadmierne ich wykorzystywanie poza przeznaczenie to już czepialstwo i złośliwość

•  

+: S................a, 6REY1MISTERIO9
    •  
      S................a

0

@WroziaZebuzia: też bym złożył donos, poszedłbym osobiście

•  

@WroziaZebuzia: Nie zrobiła nic złego? Jak chodziłem do szkoły to nikt nie czepiał się nikt o takie pierdoły, a było sporo osób które albo wpisywały całe wyrazy albo literkę dla wygody. To jest po prostu złośliwość nauczyciela połączona z wątpliwą umiejętnością logicznego myślenia.

•  

•  

@Spizgany_Dalajlama: Tak, glaszczmy po główce wszystkich. W ten sposób nikogo niczego nie nauczymy. Przy tym wspomnianym przeze mnie teście szóstoklasisty każdy nauczyciel mi mówił - "w innych okolicznościach, gdybym oceniał(a) to ja, według moich zasad, dostalbyś czwórkę, cztery plus, piątkę. Niestety, nie zrobiłeś wszystkiego, co miałeś zrobić. Nie skończyłeś tego." Dzięki temu zrozumiałem, że mój błąd nie polegał na złym rozwiązaniu zadań, bo je miałem rozwiązane poprawnie, lecz był on proceduralny. Tego się wtedy nauczyłem. Na całe życie.

I zamiast płakać nad losem biednych osmoklasistow, którzy załamują się bo dostali złą ocenę, lepiej jest spróbować do nich dotrzeć. Ja miałem takich właśnie nauczycieli, którzy nie mówili mi 'to jest źle' i na tym kończyli. Oni tłumaczyli mi dlaczego to było źle. I ja to samo tłumaczyłem mojej siostrze, rozmawiając z nią po parę godzin dziennie, i to samo tłumaczę teraz tobie.

•  

No fajnie, ale pod spodem masz dalszą treść zadania, gdzie jest napisane " A . każe "

Także treść trzeba czytać całościowo, a nie wybiórczo

@okrim: też masz kłopot z czytaniem ze zrozumieniem? Bez definicji tych liter, którą wyżej cytujesz, na jakiej podstawie wpisywałbyś A lub B w odpowiedzi?

•  

@Nieszkodnik: Bez "definicji" tych liter, to te zadanie nie miałoby sensu.

To ty masz problem z abstrakcyjnym myśleniem, a nie ja z czytaniem ze zrozumieniem. "A" w tym zadaniu to nie jest pusta, nic nie znacząca litera, tylko zmienna, do której jest przypisane słowo.

•  
      S................a

0

@6REY1MISTERIO9: prowadź mnie całe życie. Mów mi jak mam robić. I myślisz, że ja cię będę słuchał? Hehe Przejadłeś już wszystkie rozumy. Uczysz zasługiwania na dobrą ocenę. Walki. Staraj się to cię będą dobrze oceniali. Nie ma nic za darmo. Nikt cię za darmo nie pochwali. Musisz sobie na to zasłużyć.
      A ja ci mówię za darmo dam ci dobrą ocenę. Za darmo cię pochwalę. Nie musisz być prymusem, żeby cię chwalić. Wystarczy tyle ile masz.

•  

@Spizgany_Dalajlama: Widzę, że to do ciebie nie dociera... Zapytam więc inaczej. Wypelniales kiedyś zeznanie podatkowe?

•  
      S................a

0

@6REY1MISTERIO9: prowadzę działalność, także precyzja nie jest mi obca

•  

@Spizgany_Dalajlama: Tak rob kaleke z dzieciaka. Najwazniejsze w zyciu to miec racje. Potem twoj gowniak stanie np. na myjni samoobslugowej, zobaczy 5 przyciskow ABCDE i nie bedzie potrafil przyporzadkowac poszczegolnych rodzajow mycia wg legendy, bo ich opisy nie zmiescily sie na przyciskach. A ty polecisz z morda do kierownika, czemu utrudniaja twojemu dziecku skorzystanie z myjni.

•  

•  
      S................a

0

@przekojot: tego ten test nauczył? xD No tak, z nauczycielem nie można polemizować. Jeszcze coś się zepsuje w tych trybikach systemu

•  

To ty masz problem z abstrakcyjnym myśleniem, a nie ja z czytaniem ze zrozumieniem. "A" w tym zadaniu to nie jest pusta, nic nie znacząca litera, tylko zmienna, do której jest przypisane słowo.

@okrim: o, właśnie! I te zmienne, zgodnie z poleceniem, trzeba było wpisać. A nie słowa :-) A twój cytat i stwierdzenie, że zadania trzeba czytać do końca, świadczą o tym, że nie zrozumiałeś polecenia i zrobiłbyś je tak, jak to dziecko... Bo inaczej nie napisałbyś swojego komentarza:-)

•  

@Spizgany_Dalajlama: No właśnie. Dlaczego więc nie chcesz wymagać tej precyzji od innych?

Jeżeli o chwalenie chodzi - nie odbiegam tutaj od twojego podejścia. Rozumiem, że nie każdy jest idealny. Dla mnie, jeżeli widzę staranie - to już jest coś, za co powinno się chwalić. Ale.

Ale nie jest tak, że mówię "Nie wyszło najlepiej, ale bardzo się starałaś, doceniam to, masz tu nagrodę za swoje starania". Ja mówię "Bardzo się starałaś, doceniam to, ale musisz popracować nad tym i tym." Nie mówię "to jest do dupy, siedzisz w książkach dopóki się nie nauczysz", bo to nie trafi do nikogo. Należy zwracać uwagę na błędy. Nie można ich ignorować, by dziecko czuło się dobrze w wieku 14 lat, bo gdy będzie miało lat 19, błędy te wrócą ze zdwojoną siłą. I wtedy już nie będzie czasu na ich poprawę. Wtedy konsekwencje będą natychmiastowe.

•  

@Spizgany_Dalajlama: rzeczywiście można się kłócić czy nie powinien wpisać A/B ale jestem ciekaw ile z tych bystrzaków zauważa to teraz bo było już kilka przykładów podobnych na wykopie albo tylko dlatego, że błąd jest już zaznaczony.
      Jeśli klucz podany przez @krystal_Tri_tapik to ogólnie dochodzi jeszcze jedna sprawa - kilka osób tu pisze, że "nie można sprawdzić każdego indywidualnie i musi być klucz", a klucz ten jest niejednoznaczny, bo jeśli jest mowa o sprawdzeniu ortografii to jest ryzyko, ze jak dziecko wpisze A, B to sprawdzający uzna to za błąd i idiotyczną odpowiedź.
      Jak też niektórzy zauważyli - wg "oczywistego" polecenia powinni też zaliczyć "A albo B", a takiej odpowiedzi w kluczu nie ma.
      Radzę więc niektórym, w tym gościowi @wiem_wszystko (xD) co to od idiotów wyzywa (a nie potrafi pisać zdań tak jak się powinno), się zastanowić jak widać coś jest jednak z tym zadaniem nie tak. Ktoś chciał ewidentnie zrobić zadanie w takim podchwytliwym stylu, a nie zadbał o wszystko należycie.

•  
      S................a

0

@6REY1MISTERIO9: "dobrze ci poszło", "widzę poprawę", "robisz dobrze, tak dalej", "świetnie", "sukces", itd. Taka powinna być ocena. Można też powiedzieć, że ktoś się nie przyłożył, jeśli rzeczywiście tak było, może wtedy się przyzna, że brakło mu czasu, albo miał inne problemy, które nie pozwoliły mu się przygotować. Jak najbardziej można komuś powiedzieć. Ale ocena nie jest taka ważna jak ewolucja. Więc oceny nie powinny oceniać wyniku, ale postęp.

•  

o, właśnie! I te zmienne, zgodnie z poleceniem, trzeba było wpisać.

@Nieszkodnik: Wtedy pierwsza część zadania "Uzupełnij zdania." jest niespełniona ponieważ "Neron A spalić Rzym." nie jest zdaniem.
      i przyznajemy 0 pkt?

•  

@Nieszkodnik: Nie ma nigdzie w poleceniu , że tylko wpisanie litery A lub B się liczy.

Zdanie uzupełnione zarówno literą jak i odpowiadającym jej słowem, są tożsame logicznie.

Nie wiem jak rozwiązałbym to zadanie, bo czytając ten spór już znałem odpowiedzi i sam go nie rozwiązywałem. Po prostu nie zgadzam się z tą interpretacją, że tylko literka się liczy, bo a) jest to głupie i niczego nie uczy, na pewno nie czytania ze zrozumieniem b) jest to nielogiczne

•  

Wam chyba objebało już. Przybory kreślarskie połknęliście.

@Spizgany_Dalajlama: Jeśli jedna osoba mówi ci, że jesteś pijany, możesz to zignorować. Jeśli mówią ci to dwie osoby, możesz zacząć się niepokoić. Jeśli prawie wszyscy dookoła ci to mówią, to idź do domu i połóż się spać...

•  

@okrim: imho pierwsza część zadania o tym mówi. "Uzupełnij zdania." Zdanie nie może się składać z litery A zamiast czasownika

•  
      S................a

0

@Nieszkodnik: są choroby na które cierpi cała ludzkość, więc mogą się mylić prawie acz wszyscy

•  

@Nieszkodnik:argument typu miliony much nie mogą się mylić , brawo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Tank1991: Tak, ale to znowuż wybiórcza interpretacja na podstawie fragmentu zadania. Zadanie trzeba czytać całościowo, jak konstytucję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@okrim: Zadanie składa się z 2 zdań. Żeby "spełnić" obydwa jedyna opcja to wpisać w wolne miejsca wyrazy, w tą stronę bym szedł z podejściem całościowym.

•  

@Tank1991: nie zgadzam się, bo A czy B to są właśnie wyrazy zgodnie z treścią zadania, a nie puste znaczeniowo literki.

•  

@okrim:

A czy B to są właśnie wyrazy zgodnie z treścią zadania
      to jest język polski czy logika, bo już się gubię :), w takim razie chyba nie da się rozwiązać tego zadania poprawnie ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Gerard_z_Libii: ehm, pozwolę sobie wyjaśnić wątpliwości. Najwyraźniej nie miałeś okazji pisać żadnego z tych nowomodnych testów.

Ten fragment, który tu jest wyświetlony, nie jest sprawdzany w ogóle na prawdziwym teście. Informacje stąd uczeń przenosi na kartę odpowiedzi i zamalowuje odpowiednie kwadraciki: A lub B, w innych zadaniach np. A, B, C, D lub E itd. Potem (pozwolę sobie pominąć inne etapy) samotna karta odpowiedzi trafia do czytnika, który porównuje ją ze wzorcem i liczy punkty.

Ponieważ na próbnym egzaminie nie ma czytników, ich rolę odgrywają nauczyciele, starający się odtworzyć sposób działania tej maszyny. Przypuszczam, że uczeń w ogóle nie wypełnił karty odpowiedzi, skoro nauczyciel cofnął się aż do samego testu - gdyby kwadraciki były zamalowane, nie musiałby tam zaglądać, bo po co?

•  

@Tank1991: Jak dla mnie poprawne jest wpisanie rozwiązania logicznie spójnego, czyli zarówno symbolu A, który reprezentuje dane słowo, lub tego słowa.

Jednakże w tym zadaniu chodziło o to, żeby sprawdzić znajomość ortografii u dziecka, a nie te całe czytanie ze zrozumieniem, nad którym tutaj się bije pianę.

•  

Egzaminy to inna bajka, bo tam są karty do kodowania odpowiedzi.

@tajek: to był egzamin...

•  

@vieniasn: @wpiotr2221: @gien: @Iskaryota: @turbo_nitro: jak mi znajiomy wykladowca opowiadal ze dal na tescie 10 pytaniowym 3 pytania w tym:

1 napisz nazwisko i imie i indeks
      2 podaj nazwe przedmiotu z ktorego jest egzamin
      3 podaj nazwe wykladowcy ktory ocenia

(2 i 3 podane na gorze kartki)

i 7 pytan typu abcd z 1 poprawna odpowiedzia z przedmiotu. 3 punkty zaliczaja

3 osoby nie zdały bo nie podaly numeru indeksu lub imienia i nazwiska

•  

@Spizgany_Dalajlama:
      Nie wiem jak ja byłem w szkole (wczoraj na teście z przyrki) i jak widziałem zadania z treścią gdzie można było różnie interpretować to po prostu pytałem. Nauczycielka mówiła że spoko ale na egzaminie musimy pisać tak by komputer zrozumiał. Więc od teraz do egzaminu będzie sprawdzała kluczem.
      Ale to może ja miałem pojebana szkole xD
      Przecież to nie jest mem na aferę tylko rodzic powinien porozmawiać z nauczycielką xD może dzieciakowi powtarzała to po raz X aż w końcu ujebala mu punkty żeby jednak się czegoś nauczył.

EGZAMIN kurwa xD

•  

Co prawda dzieciak może dzięki takiej postawie mieć wynik znacznie gorszy od rówieśników, ale najważniejsze przecież, że nauczycielka pokaże jaki z niej freethinker.

@krystal_Tri_tapik: dałem ci + za dwa pierwsze akapity, ale tego za cholerę, w ich kontekście, nie rozumiem.

Przecież dzieciak, dzięki postawie nauczycielki (0 punktów) zapamięta na zawsze, jak rozumieć takie zadania i jak odpowiadać na egzaminie. A to służy poprawie jego wyniku na egzaminie właściwym, a nie pogorszeniu...

•  

@herejon: a zapomniałem że karty odpowiedzi są, więc co to kurwa za różnica co tu wpisał xD
      Mógł wpisać X D D ważne żeby zaznaczył w karcie odpowiedzi dobra odpowiedź dobranoc

•  

@Spizgany_Dalajlama: moim zdaniem w sformułowanym zadaniu brakuje znaków cytatu - wpisz w wyznaczone pola "A" albo "B" wtedy nauczycielki tok myślenia miałby sens.

+: S................a
    •  

@Nieszkodnik: hmmm, przecież te dwa pierwsze akapity opisują dokładnie przeciwne zachowanie nauczycielki, która w ramach protestu i bojkotu powstrzymuje się od wprowadzania uczniów w tajniki testu. Trzeci akapit jest logicznym rozwinięciem tej ironicznej wypowiedzi.

•  
      S................a

0

@crejzus: dokładnie. Dziecko nie musiałoby się zastanawiać, tylko jeb i leciało by dalej, a tak to wytrąca go z rozmyslania na ortografią i musi się skupiać nad semantyką

•  

@Spizgany_Dalajlama: twoje upieranie się, że to jest dobrze wskazuje na to, że poniższy mem również uznałbyś za dobrze rozwiązany xD

Przytaczasz informatyczne argumenty i logikę (wartość, zmienna), ale powinieneś w takim razie wiedzieć, że program nie wykonałby zadania.

Ma być albo A, albo B, nie wartości zmiennych. Masz podać zmienną.

Tak samo, jakbyś miał napisać 0 , 1, a zamiast tego byś napisał fałsz, prawda, bo oznacza to samo xD

źródło: img.memecdn.com

•  

Po prostu nie zgadzam się z tą interpretacją, że tylko literka się liczy, bo a) jest to głupie i niczego nie uczy, na pewno nie czytania ze zrozumieniem b) jest to nielogiczne

@okrim: ale domysliłeś się/przeczytałeś, że jest to arkusz egzaminacyjny zadań zamkniętych? I że takie arkusze sprawdza się szablonem...

•  

prawie acz wszyscy

@Spizgany_Dalajlama: ? Niewątpliwie chciałeś przekazać coś błyskotliwego - pytanie brzmi: co takiego?

•  

@Nieszkodnik: Zamkniętych typu "zaznacz na karcie odpowiedzi" ? Bo jak nie trzeba było na karcie odpowiedzi zaznaczać, to nie widzę problemu

•  
      S................a

0

@Nieszkodnik: w niektórych sprawach prawie wszyscy, ale zdarza się też nawet że wszyscy - o to mi chodziło

•  

w niektórych sprawach prawie wszyscy, ale zdarza się też nawet że wszyscy - o to mi chodziło

@Spizgany_Dalajlama: no i patrz pan, za pierwszym razem 0 punktów za wypowiedź ... :-)

•  
      S................a

0

@Nieszkodnik: no widzisz, nie zadowoliłem kogoś swoją wypowiedzią xD dobrze, że nie minus 10 hehe

•  

Aż przeraża mnie poziom komentarzy tutaj.

@Pikselowaty: Większość wykopków to debile. Nic odkrywczego.

•  

no widzisz, nie zadowoliłem kogoś swoją wypowiedzią

@Spizgany_Dalajlama: tu nie chodzi o zadowolenie. Ona nie ma sensu w języku polskim...

•  
      S................a

0

@Nieszkodnik: no widzisz, nawet w języku polskim można być jak widać twórczym

•  

@Spizgany_Dalajlama: tłumaczenie się stresem to jest jedno z bardziej rakowych tłumaczeń. Młody nie jeden stres w życiu jeszcze przejdzie więc niech lepiej uczy się działać pod wpływem stresu bo w przyszłości nikt nie będzie się go pytał, czy zjebał sprawę dlatego, że się mocno zestresował. Poza tym czytanie ze zrozumieniem też jest mile widziane. Można nad dzieckiem trochę się poużalać ale też trzeba wytłumaczyć mu gdzie popełnił błąd i powiedzieć aby zwracał bardziej uwagę na takie rzeczy bo nikt nie będzie go głaskać po głowie jak coś źle zrobi.

•  
      S................a

0

@daot: wiem jak działa stres na człowieka i wiem jak człowiek nie potrafi myśleć w stresie. To tak jakbyś słuchał głośnej muzyki. Nie możesz się skupić. Emocje hałasują ci w głowie. Nie możesz się skoncentrować, próbujesz chaotycznie robić milion rzeczy na raz, żeby nie wydarzyło się to przed czym się stresujesz.

•  
      S................a

0

@daot: inteligencja, umiejętność koncentracji to jest często kwestia panowania nad emocjami lub dojrzałości, która daje spokój. Częstym problemem spokojnego myślenia jest gdy ktoś podchodzi do zadania tak, że MUSI je rozwiązać. Nie pozwala sobie spokojnie pomyśleć, tylko za każdym razem gdy się próbuje skoncentrować, to ma jedną myśl MUSI je rozwiązać, nie dając sobie spokojnie pomyśleć. To jest katastrofa, destrukcja sama w sobie. Za każdym razem gdy staram się coś zrobić to mi nie wychodzi, bo zamiast się spokojnie zastanowić prę na siłę jak młotek.
      Współczesny system oceniania to dno i i znajomość zagadnień klasy nauczycielskiej mała.

•  

no widzisz, nawet w języku polskim można być jak widać twórczym

@Spizgany_Dalajlama: acz to dzisiejsze aczkolwiek. Dlatego bez "nie" twoje zdanie nic nie znaczy.

aczkolwiek «spójnik łączący zdania lub wyrażenia o treści przeciwstawnej, nieoczekiwanej w danym zestawieniu, np. Uczył się dobrze, aczkolwiek orłem nie był.»

•  

@Spizgany_Dalajlama: dlatego dzieciak ma się uczyć jak radzić sobie ze stresem i że pod wpływem stresu też należy zwracać uwagę na szczegóły. Jak ma radzić sobie ze stresem? Nie wiem bo szczerze mówiąc im więcej miałem sytuacji stresowych tym bardziej potrafiłem sobie z następnymi dawać radę. Poza tym gdy w przyszłości w pracy zdarzy się sytuacja stresowa (choćby presja czasu) to co, Młody się rozpłacze? Chociaż muszę napisać, że zdarzały się i takie dorosłe osobniki, które płakały bo nie umiały poradzić sobie z danym problemem. Można wspólnie ponarzekać na nauczyciela ale Młodego całkowicie nie wybielaj z tej sytuacji bo trochę zawalił sprawę.

•  
      S................a

0

@daot: nie da się pod wpływem stresu zwracać uwagi na szczegóły

•  

I cyk, dodaje notatkę "debil" xD

•  

@Spizgany_Dalajlama: Ja wiem, że Ty wiesz, ale za dużo jest tutaj ludzi broniących nauczyciela.

Czepianie się poprawnego wykonywania poleceń jest spoko, ale wypadałoby równie ostrożnie pisać te polecenia. Jeżeli zależało im na wpisywaniu literek to polecenie powinno brzmieć wpisz "A" albo "B" lub wpisz litery A albo B

Takie przyporządkowanie A = każe działa w obie strony. Każe = A. Czytający powinien widząc w tekście "A" wiedzieć, że chodzi o "każe", ale tak samo powinien wiedzieć że jak widzi wpisane "każe" to znaczy, że wypełniający wybrał i wpisał opcję A, tak jak mu kazano.

•  

@Spizgany_Dalajlama: Czytanie ze zrozumieniem i tyle. Przy łaskawym sprawdzającym pewnie by było 0,5 pkt lub 0,25

•  

@wojtas_mks:

Miałem taką nauczycielkę z historii. W zadaniu było np. "podkreśl prawidłową odpowiedź". Jeśli ktoś wziął ją w kółko, postawił obok plusika itp. to nawet jeśli odpowiedź była dobra to dawała 0 pkt. Ba, potrafiła taki dopisek dać w losowych kilku podpunktach, bo w "głównej" treści pytania było "jeśli nie jest wskazane inaczej wszystkie odpowiedzi zaznacz kółkiem" xD Po 2 sprawdzianach i awanturach problem przestał istnieć, a ja do dzisiaj umiem dokładnie czytać to czego się ode mnie wymaga w różnych sytuacjach życiowych xD
      I to jest przykład ultra rare mądrej nauczycielki. I podchwytliwie, ale jednoznacznie sformułowanego zadania na "czytanie ze zrozumieniem". Nie jest jednoznacznie sformułowanie. Grzech śmiertelny. Nawet jeśli można założyć z 80% prawdopodobieństwem że uczeń ma wpisać literki, to nadal nie jest sformułowane jednoznacznie, bo pozostaje te 20%. Ale skomplikujmy sprawę dalej - czy jeśli intencją było wpisywanie w luki literek, polecenie nie powinno brzmieć Wpisz w wyznaczone miejsca "A" albo "B"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: widzę że kolega @saginata miał taki pomysł dwa komcie wyżej, a szkoda, bo chciałem błysnąć :)

•  

@Spizgany_Dalajlama: to oni na matmie o lekturach się uczą, że ty o zmiennych i wartościach piszesz?

•  

jakie wykopki XD 99% nie ma wlasnego zdania, tlumaczy to przykladami z dupy o jakiejs myjni gdzie bedzie abcd xD ze tez jeszcze nie kaza wam kodawac gowna z dupy do kibla guzikami abcd xD a-kupa duza, d-kupazsiku xD dajcie juz spokoj dzbany, przez 2 dni wam sie nie udalo ustalic czy wy w ogole istniejecie XD 99% komentarzy to kopia generyczna poprzedniego xD takiej zgodnosci to nawet nie bylo za hitlera co swiadczy tylko o tym ze nie mozna tego traktowac powaznie.

zaden npec nawet nie pomyslal ze "kodowanie" to jest dla komputera no ale bieda w polsce to jeszcze te egzaminy nie wkroczyly na etap cyfrowy wiec zalicza je sie recznie na papierze xD no ktos tu musi byc dzbanem skoro twierdzi ze nauczyciel idiota ktory widzi dobre odpowiedzi nie zalicza ich. to nie jest zadna wymowka, arkusz (czy inny skrypt) jest po to zeby wiedziec jak oceniac a interpretacja tego skryptu to juz zalezy od nauczyciela... no to to chyba nie jest nauczyciel tylko robot jakis skoro nie widzi odpowiedzi XD

zatrudnic za minimalna byle kogo skoro do sprawdzania z klucza nie sa potrzebne zadne umiejetnosci.

kompletna bzdura bo test powinien sprawdzac komputer a nauczyciel powinien poprawiac bledy komputera ktory nie potrafi rozroznic abc od "innych" poprawnych odpowiedzi. rzecz w tym ze gdyby test byl w formie cyfrowej to komputer by nie pozwolil wpisac innych danych niz abc a nawet jesli to by nie przyjal odpowiedzi innej niz abc. tu niestety rozwiazuje sie test cyfrowy na papierze i mozna wpisac wszystko a nauczyciel idiota rozpozna to jako bledne dane xD no to trzeba nie miec mozgu albo miec komputer zamiast mozgu jesli sie nie widzi odpowiedzi xD po to bozia dala samoswiadomosc i zdrowy rozsadek zeby tych umiejetnosci uzywac.

no ale do kogo ja to mowie xD przeciez tu siedza dzbany ktore daja na oswiaka pomimo ze kradnie ze zbiorek xD widza puszke to wrzucaja pieniazek xD to jeszcze czlowiek czy robot? na chuj to zyje xD

•  

@Iskaryota: Między innymi właśnie tego uczą te testy. Szacun za mądry wpis.

•  

@Spizgany_Dalajlama: 1. Nauczycielka skreślając liczy na to że dzieciak w przyszłości będzie cytat polecenia, co później przyda się na chociażby maturze... hur dur babecka sie uwzięła