Wpis z mikrobloga

@damw:

gardzę ludźmi kupującymi podróbki

Ale twórcy Lego #!$%@? projekt Brytyjczykom z Kiddicraft lekko go modyfikując. Sprawa by się nie wydała (twórca klocków Kiddicraft popełnił samobójstwo trzy lata przed pojawieniem się Lego w UK nie mając świadomości, że ktoś zarabia na jego idei), gdyby nie wygaśnięcie patentu Lego w USA w 1978. Duńczycy podali do sądu amerykańską firmę Tyco, która zaczęła produkować własne klocki, ale przegrali z kretesem kiedy prawnicy Tyco
@fidelxxx: ogarniasz różnice między projektem klocków, a konkretnym zbudowanym modelem? Lepin nie sprzedaje własnych modeli zbudowanych przy wykorzystaniu klocków kompatybilnych z LEGO, tylko #!$%@? po całości cały model.
Cobi np robi kompatybilne klocki, ale własne modele stara się zbudować
@zolwik89 Super wygląda! A jak działa lepinowa skrzynia biegów? LEGO ma okropny monopol i jeszcze traktują rynek polski jak kraj trzeciego świata, a ceny zestawów technic to jest szaleństwo, na chleb mi nie starczy. Zaraz się zerwie jakiś fanboy LEGO, że niby to wszystko, czyli wymyślenie i cała obsuga oraz jakość dużo kosztują. Gucio prawda, to się nazywa ,,ruHanie na kasę".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@CzlowiekSkurviel: niestety masz rację. Jak pisałem wcześniej miałem modele z LEGO i one działały jak działały. Prawdą jest to że lepin jest bardziej półkowy, ale daj dziecku takiego technicsa z LEGO to też go załatwi więc obydwa są tylko do oglądania :) #!$%@? na lepina to Są typowe komentarze ludzi którzy spuszczają się nad marką i traktują to jak święty graal np ten typ wyżej damw.
W Porsche skrzynia działa prawidłowo,
@zolwik89 Z zapałem tworzę mniej i bardziej skomplikowane, własne samochody, jednak brakuję mi dużo części. Jeśli klocki lepin okazałaby się dobrymi, wytrzymałymi zamiennikami LEGO, to z chęcią kupiłbym bugatti, żeby pozyskać niezbędny surowiec do budowy np. skrzyni biegów.