Wpis z mikrobloga

Wypok, mam taki problem, mam konto Google założone w pl już dawno dawno temu, mieszkam za granicą i chciałbym korzystać z aplikacji na tutejszym rynku ale konto polskie mi to blokuje bo "ta aplikacja jest nie dostępna w twoim kraju" na bank to nie wina telefonu, tylko kraju który jest zapisany na koncie Google, szukałem.wszedzie i nie idzie tego zmienić... Miał ktoś podobnie?
#telefony #android #bojowkaandroid #oneplus #google #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 7
@Seishin: region do którego jest przypisane konto Google zależy od metody płatności którą masz w https://pay.google.com/payments/home#paymentMethods tym sposobem można dodać np. polską kartę kredytową ale z amerykańskim adresem i już jesteś w amerykańskiej wersji sklepu. Polecam wygooglować temat dokładniej bo trzeba jeszcze poczyścić cache w aplikacji sklepu, czasem pokombinować, ogólnie kulawo to działa, kiedyś zmieniłem region na USA i dwa dni nie umiałem wrócić do PL ( ͡° ͜ʖ
@Seishin musisz usunąć starą kartę, dodać na nowo z innym adresem, wyczyścić cache i dane z appki z sklepu poczekać i potem spróbować coś kupić. Ale jak mówiłem to kulawo działa i czasem trzeba kilka razy.