Wpis z mikrobloga

@kitcre: chyba wystarczy, że poczytasz trochę tag, ja miałem niecałe 9€ ale nigdy nie miałem mniej niż 50h (w lecie nigdy mniej niż 60), nie płaciłem za mieszkanie i byłem bezpośrednio, a ludzie z agencji 9.23€ mając 21lat+(20 i 19 lat chyba 8.08), płacili za mieszkanie od 50 do 70€ tygodniowo. + dojazdy na rowerze jakieś 6km codziennie, akurat to były jakieś patusy więc auta im agencja nie dała XD Ogólnie
@k_EZ przewaliłem dużo z tego tagu, może na komputerze byłoby lepiej :) dziękuję za odpowiedź, a jak wyglądają nadgodziny? Czy to już kwestia wewnętrzna firmy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kitcre: nie było nadgodzin XD #!$%@? nas na kasę. Gdybym chciał tam pracować fulltime to miałbym robione tak że np przepracuje te 200h w miesiącu, mam 40h za dużo więc albo daje mi kasę do ręki albo mam tydzień wolnego, np pracując 2 miesiące zjeżdżasz na 2 tygodnie i też Ci płacą, ale wydaje mi się że takie lewe sytuacje to właśnie tylko w niektórych miejscach. To było zwykle gospodarstwo.
@
@kitcre: dokładnie tak, u mnie to też wyglądało tak że rok temu pojechałem przez agencję na 5 tygodni i byłem właśnie w tym gospodarstwie i jak powiedziałem szefowi że zjeżdżam to dał mi do siebie kontakt żebym kolejnym razem przyjechał bezpośrednio.
@k_EZ a to tez spoko :) potrzebują ludzi a nie mają siły przebicia i dlatego tak pewnie :) mi chyba póki co to by wystarczyło, chce mieć więcej godzin aby więcej zarobić i aby szybciej jakoś to zleciało bez dodatkowych kosztów na rozrywkę ;)
@kitcre: to zależy kim jesteś - mi trochę żal ludzi, którzy przyjeżdzają, zatrudniają się przy szparagach i kombinują jak z tych 10€/h odłożyć.
Weź człowieku te 200€ co odłożysz, zapisz się na jakiś kurs, poszukaj technikum, zrób uprawnienia spawacza, prawo jazdy na ciężarówki -słowem zainwestuj w siebie, znajdź prace za 30-40€/h i wtedy odkładaj:)
@kitcre: 200 tygodniowo? Zarabiając 10/h (tyle się zarabia tu netto czy brutto?-nawet nie wiem) masz 400, żarcie z 15-20 dziennie-zostaje 295-mieszkanie pewnie za 700 się da(chociaż ja płace 1250)-zostaje 120 tygodniowo.
@kitcre: Ja ostatnio jak myślałem nad wyjazdem do pracy na magazynie w Holandii to doszedłem do takich obliczeń:
10e/h brutto * 200h/msc = 2000euro/msc brutto
- 262e podatku (wg. tej strony)
- 100e za ubezpieczenie (różnie bywa, ale jak patrzę w ogłoszenia to się waha między 80 a 100e)
- 300e za wynajęcie pokoju (tutaj również różne ceny, jak przeglądałem ogłoszenia w Tilburgu to za 300e jest kilka ogłoszeń, ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RusXBlack: koszty jedzenia to u nas było jakoś 150-200€ na miesiąc(na osobę), jakieś normalne obiady typu spaghetti, filet z ryżem itd. w sumie sporo słodyczy i napojów też w tym było, co weekend jakiś kapsalon/McDonald's
Zwrotem podatku nie interesowałem się - wymyśliłem sobie że po powrocie do Polski gdzieś zapłacę za pomoc w uzyskaniu tego zwrotu, a ile dostanę to będzie miły dodatek. Kalkulator (dla 2017r) z tej strony wylicza mi zwrot w wysokości 227e za równo miesiąc pracy 2000e brutto.

@kitcre: Nie wiedziałem że może być coś takiego jak zwrot za ubezpieczenie, i faktycznie czegoś takiego nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°