Wpis z mikrobloga

#majsterkowanie #diy
Jaki może być powód "błądzenia" brzeszczotu wyrzynarki?
Wyrzynarkę mam nową, brzeszczot też. Dokręciłem sobie nawet do materiału listwę prowadzącą. Wyrzynarką jadę po prowadnicy a mimo to cięcie wygląda jakby robił je #!$%@? wujek Heniek po ciemku.
Cięty materiał to sklejka 5mm.
  • 26
@Gronie: najprawdopodobniej kiepskiej jakości brzeszczot i rezonuje ze sklejką zamiast ją piłować, może też chodzić o jego długość.
Jak linia prosta do wycięcia to pilarką jeb jeb a potem brzegi papierem elegancko i można dupą po tym jeździć.
@Szaku69: Brzeszczot prosty na bank, zresztą próbowałem kilka i każdy tak robił.
@Brudna-Cyganka: no będę musiał chyba pilarką to zrobić ale też z myślą o takich pracach kupiłem sobie wyrzynarkę.
@Shmit: Taaa i tory były złe i szyny też były złe.
@Gronie: u mnie wyrzynarka leży w garażu na zasadzie "a co to będą mówić we wsi że wyrzynarki nie mom?"
Jak mam jakieś fale do wycięcia to juz wolę się męczyć frezarką i po te 0,5cm ściąć na 50razy albo wyciąć +/- i pilnikiem jechać albo taśmówką jak wyrzynarką bo to zawsze coś nie teges mi się nią utnie i krzyczę brzydko i głośno ( ͡° ͜ʖ ͡°
brzeszczot


@Gronie: jest mnóstwo rodzajów brzeszczotów. Do różnych materiałów i do różnych cięć. Masz odpowiedni brzeszczot do ciecia prostoliniowego? Może masz do fantazyjnego cięcia?
@Gronie
@Wychwalany konstrukcja zębów na tym brzeszczocie jest idealna do cięcia litego drewna, natomiast nie nadaje się na płytę wiórową.

Teoretycznie sklejkę powinien dobrze obrabiać, ale po zdjęciu mam wątpliwości czy jakość tego brzeszczotu jest chociażby średnia.

Obstawiam tutaj włączone podrzynanie, czyli ustawienie pokrętła o którym pisałem wyżej na pozycjach od 1 do 3, stąd problem z cięciem równym dla cienkich materiałów.
@Gronie: Niestety to cięcie wygląda fatalnie. Wyrzynarka (ta Twoja jest całkiem ok) + dobry jakościowo i odpowiednio dobrany brzeszczot (wiem, łatwo się mówi.. - opisy na brzeszczotach są tragiczne..) to cięcie zbliżone do cięcia pilarką.