Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że nie bardzo orientuję się w komputrach, a sprzedawcom również nie bardzo wierzę, to mam pytanie:

Czy moglibyście polecić jakiś laptop w cenie do 2k? Najlepiej oczywiście model XD ale jeśli nie, to jakie mniej więcej powinien mieć parametry/jaka marka. Szukam go dla mamy, która ma swoją firmę i głównie zadania jakie wykonuje na obecnym to:
- wystawianie faktur
- przeglądanie neta
- oglądanie filmów

Laptop nie musi być super mega odjechany, na pewno nie będzie na nim grać, zależy nam na tym, by sprawnie i szybko sobie działał właśnie do takich rzeczy.
#pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski #informatyka #laptopy
  • 13
@pinkbunny podejrzewam, że do wystawiania faktur jest używany jakiś program, to by było podstawą do dobrania parametrów laptopa, ale do 2K to coś z procesorem i3 i z 4GB ramu powinno odpowiadać. Skoro nie do gier to karta graficzna nie będzie istotna. Nie jestem specjalistą ale mam Asusa od 8 lat i oprócz tego, że 2 razy mi dysk padł i standardowo raz do roku rozkręcę i wyczyszczę z kurzu to wszystko
@znajdz_zycie: dziękuję za odpowiedź, program do fakturowania nie obciążał nawet starego pc :D więc tutaj spoko. jednak z tym asusem i 4gb ramu to wlasnie nie wiem, moja siostra ma asusa i5 i 4gb ram i czasem jej zamula i to nie że przy grach, ale przy przeciętnym użytkowaniu
@CeZiK_: nie... właśnie zobaczyłam porównanie pracy laptopa z tym dyskiem i z dyskiem hdd i różnica ogromna :/ czy laptop i3 +4gb + dokupienie dysku ssd byloby dobrym rozwiazaniem?