Wpis z mikrobloga

Śmiertelne potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych obok magnolii jakieś 2 godziny temu... Szczerze? Nie dziwi mnie to. Przyznaję że prędkość nie raz w takich przypadkach zapewne odgrywa dużą rolę, ale to co się ostatnio dzieje na przejściach dla pieszych we Wrocławiu to przechodzi wszelkie normy. Ludzie wchodzą bez żadnego opamiętania na czerwonym, często nawet nie rozglądając się czy coś jedzie, jak święte krowy. Nie raz odezwałem się do takiego człowiek to jeszcze mnie #!$%@?ł. Przykre jest to że ludzie giną z własnego wyboru, a przy okazji niszcząc nie raz życie kierowcy, który zabił ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#wroclaw #przemyslenia #drogi #polskiedrogi
roots18 - Śmiertelne potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych obok magnolii jaki...
  • 15
@roots18: 100% prawdy, wszyscy wiedzą, że warunki jazdy są teraz jakie są, a nadal piesi mają zerowy instynkt samozachowawczy. Sam nie wiem, co wygrywa w moim wrocławskim rankingu - stare babcie przechodzące na przełaj w nieoznaczonych miejscach z zakupami i laseczką przez bardziej ruchliwe drogi, czy młodzi ze słuchawkami nie rozglądający się nawet na boki na tak niebezpiecznych przejściach bez sygnalizacji, jak np na Ruskiej.

A co do tego przejścia przy
@Medico_della_Peste: jasne, ludzie przesadzają z prędkością, ale dużo częściej widuję ludzi przechodzących przez pasy na czerwonym niż samochody przejeżdżające przez światła na czerwonym. Chcę tylko podkreślić że warto byłoby pomyśleć nad surowszymi karami dla pieszych? Nie wiem czy to coś da, nie mam pojęcia co mogłoby pomóc, ale jest to poważny problem. Najgorzej jest chyba przejście z przystanku rynek w stronę rynku, tam ludzie już są typowo bezczelni.
@roots18: może nie tyle surowsze kary dla pieszych przechodzących na czerwonym, bo ukarzesz też ludzi przechodzących w środku nocy przez pustą drogę, albo takich, którzy się rozglądają i nie powodują takich sytuacji. Niech pieszy ponosi w takim wypadku pełną odpowiedzialność za to co się na takim przejściu stanie, a nie karze się kierowcę, który w takiego baranka bezczelnie na swoim zielonym wjechał.

Tak samo z ludźmi ubranymi na czarno bez odblasków
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@roots18: samochody przejeżdżające na czerwonym (późne żółte, heh) widzę bardzo często. Mam jedno ulubione skrzyżowanie w okolicach magnolii którędy idę do pracy, i prawie codziennie jakiś samochód przejeżdża gdy piesi mają już zielone. Więc po jednej i drugiej stronie są dzbany.
@mirasKo-Kalwario: @Brajanusz_hejterowy: to tylko film poglądowy jakie sytuacje zdarzają się na światłach co 5-10 minut.
@night_witch95: @PanKara: selekcja selekcją, ale znam przypadek gdzie mój śp. kolega wybiegł w nocy na dwupasmówkę, kobieta go potrąciła zabijając na miejscu i po 3 dniach nie wytrzymując psychicznie zabiła się zostawiając 3 dzieci. Głupota ludzi niszczy życia innym, to jest największy problem.
częściej widuję ludzi przechodzących przez pasy na czerwonym niż samochody przejeżdżające przez światła na czerwonym


@roots18: ja odwrotnie, nie ma cyklu żeby ktoś nie przeleciał na czerwonym.

Tak samo z ludźmi ubranymi na czarno bez odblasków po zmroku,


@Nie_znany: ludzie nietoperze - nie ma szans żeby takiego zobaczyć odpowiednio wcześniej
@roots18: We Wrocławiu rak jest po obu stronach. Ludzie przechodzą na czerwonym (a kierwcy na czerwonym jeżdżą), a samochody na przejściach bez sygnalizacji przejeżdżają ludziom po nogach.

Ogólnie zaścianek jeśli chodzi o zwyczaje drogowe, w Warszawie takie akcje są nie do pomyślenia...