Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje porady. Planuje właśnie wakacje i zastanawiam się gdzie warto wybrać się jeśli szukam ciepłej wody i piaszczystych plaż. Budżet mam ograniczony bo 2500 / os..

Pierwsze typy padły na Bułgarie i Tunezję, ale tą drugą opcje odradzano mi ze względu na ciężką kulturę, bród itp. Szczerze mówiąc w Bułgarii pewnie też syf, ale po tym jak nad naszym Polskim morzem zostawiłem taką samą kasę, a kilka dni było #!$%@? przez pogodę, postanowiłem czegoś poszukać.

Podzielcie się proszę doświadczeniami :)

#pytanie #podroze #wakacje
  • 11
@Niepatrz: Chorwacja jest spoko! tylko plaże kamieniste... Poza tym Bułgaria syf totalny, Tunezja niby pięknie ale klimat nie sprzyja spacerom... Ewentualnie polecam Grecje ale jakiś półwysep - może Peloponez. pozdro
@Niepatrz co do cen w Chorwacji to się nie orientuje, z tego co słyszałem od znajomych w ostatnich latach podrożało. Pod koniec stycznia jadę budżetowo na zwiedzanie do Aten, mogę dać znać po powrocie co i jak ʕʔ
Bardzo mi się podoba, ale ponoć bez allinclusive jest drogie jedzenie, a z kolei hotel z pakietem jest też droższy ( _)


@Niepatrz: zamiast Chorwacji rozważ Czarnogórę. Dużo taniej, a równie pięknie jeśli nie piękniej.

Z tym, że to średni kraj do wypoczynku, najlepiej wziąć auto i przemierzyć go całego.
A dlaczego średnio z wypoczynkiem, nie ma gdzie poleżeć czy może pogoda leży?


@Niepatrz: bo wypoczynek generalnie jest fajny na kilka godzin, no może na jeden dzień, potem nuda. A Czarnogóra oferuje zdecydowanie więcej jeśli się ją zwiedzi. Od słonecznego wybrzeża po rześki i po prostu cudowny Durmitor.

Plażing pewnie znajdziesz w okolicach Ulcinj czy Sveti Stefan. Od biedy da się też plażować w Zatoce Kotorskiej, tutaj przynajmniej widok będzie fajny