•  

Obecnie węgiel dla energetyki jest najdroższy od 2013 roku. Rosnące ceny węgla, według planów Państwowej Grupy Górniczej z 2015 roku, mogą kosztować energetykę (czyli bezpośrednio obywateli w rachunkach albo pośrednio obywateli - w przypadku kontynuacji wprowadzania rekompensat) jakieś 2,5 mld złotych.

Węgiel najdroższy od lat
    Cena węgla energetycznego przekroczyła 250 zł zł tonę. Ostatni raz paliwo dla elektrowni kosztowało tyle sześć lat temu. Sytuacja cieszy Polską Grupę Górniczą, której wydobycie opłaca się dopiero przy wysokich cenach, ale stawia rząd między młotem a kowadłem ze względu na ceny prądu, a także – co mniej oczywiste – ropy i gazu.
    Znalezisko https://www.wykop.pl/link/4733609/wegiel-najdrozszy-od-lat/

Co by się nie działo - im tańszy węgiel tym gorsza sytuacja państwowych kopalni, im droższy węgiel tym gorzej dla energetyki i odbiorców/podatników - Polska ma przejebane z obecną strukturą produkcji energii.

#neuropa #polska #energetyka #ekonomia #gospodarka #4konserwy #pieniadze

•  

cała koncepcja ze spekulacyjnym rynkiem emisji CO2 jest absurdalna. Koszt emisji CO2 powinien być stało-rosnący i przewidywalny i poddający się planowaniu. To powinna być cena urzędowa.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Kurcze ale zostałam niemiło potraktowana w Biedrze.

Stoję w kolejce, jestem ostatnia. Zakupów na cały tydzień więc trochę tego jest a akurat byłam sama bez Niebieskiego.
    No nic, wypakowuje. Kasjerka się patrzy na mnie uporczywie z jakimś głupim uśmiechem. Myślę kurde może mam coś na twarzy albo coś ale trudno już za późno.
    Przychodzi moja kolej mówię grzecznie dzień dobry, uśmiech a kasjerka:
    - Kasa zamknięta.
    Myślę hmm jestem ślepa ale nie tak żeby nie zauważyć tej plakietki że kasa nieczynna. Rozglądam się zdezorientowana i mówię jej, że nie jest nigdzie napisane. Ta dalej z głupim uśmiechem wyciąga ten napis spod kasy i mówi "już jest".

Gdybym nie była taka pizda jaka jestem to albo bym zrobiła inbe albo zostawiła te zakupy i wyszła. Ale jestem więc przeniosłam się do drugiej kasy.

Zazwyczaj robię zakupy w Lidlu ale dzisiaj specjalnie poszlam bo interesowała mnie jedna rzecz w promocji
    Nigdy wiecej.

#truestory #zalesie #biedronka
    pokaż całość

odpowiedzi (94)

Wchodzi facet do baru i krzyczy od progu:
    – Wszyscy moderatorzy wykopu to pedały.
    Przy jednym stoliku odsuwa się krzesło, wstaje koleś i mówi:
    – Wiesz stary, że nieźle mnie właśnie wkurwiłeś?
    – A co? Jesteś moderatorem wykopu?
    – Nie, pedałem.

#moderacjacontent #pasjonaciubogiegozartu #heheszki #gownowpis pokaż całość

odpowiedzi (12)

Z racji, że minęło mi już 10 lat na tym portalu to małe i pierwsze #rozdajo. Biorą udział pulsujący.

Oddaję w dobre ręce 100 miliardów dolarów (100 000 000 000 000). Zielonki nie biorą udziału.
    Dodatkowo nie bierze udziału grupa, która wskażecie w komentarzu i dostanie najwięcej plusów (np. #rozowepaski #niebieskiepaski #bekaztransa czy inna grupa, może uda mi się to jakoś ogarnąć ( ಠ_ಠ))

Wysyłka na mój koszt

#wykop #10yearschallenge #waluty #banknoty
    pokaż całość

odpowiedzi (73)

Advertisement