•  

Aby wpasować się w świąteczny klimat, szukałem odpowiedniej na ten czas serii do oglądania. Padło na Baki 2018. To był strzał w dziesiątkę! Krwawe masakry idealnie komponowały się z choinkowymi bombkami, a walki na śmierć i życie stanowiły dopełnienie tegorocznej pasterki.

Nie mogło być lepiej!

Otóż nie, trochę jednak mogło. Czy Baki jest serią godną polecenia? To zależy. Od czego? Wszystko znajdziecie w nowym wpisie!

Czy warto obejrzeć Baki 2018?

pokaż spoiler #anime #animedyskusja #baki #sztukiwalki #dyskusja #recenzja #blog #leniwiecpisze

źródło: baki.jpg

•  

I tutaj druga zaleta: spodziewałem się, że te „pojedynki” będą na zasadzie: „Ha, to najmniej odpowiedni moment na walkę, więc walczmy!”. Otóż nie.

@szogu3: Otóż tak. To cała esencja anime jak i mangi. Arni idzie kupić ziemniaki a po sekundzie zaczyna okładać sprzedawcę warzywniaka. Całe uniwersum mimo, że opisuje udział zawodników w nielegalnym turnieju to nagminnie przedstawia pojedynki poza ringiem. Filozofia całej tej historii wynika z przeświadczenia, że sporty walki zatraciły się w swoich zasadach i regułach. Dlatego Baki nie został sportowcem, tylko tłukł się w nielegalnych walkach.

Faktycznie, był jeden moment, gdy Doyle napadł Bakiego w szkole, ale normalnie te pojedynki były, hmm…

Dosłownie kilka chwil później Baki uciekł ze szkoły, a pod budynkiem zaatakował go już kolejny przeciwnik. Takich momentów było po kilka na odcinek ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Logytaze: > Dosłownie kilka chwil później Baki uciekł ze szkoły, a pod budynkiem zaatakował go już kolejny przeciwnik

Faktycznie tak było, zapomniałem

•  

@szogu3: Ja pierdole. Piszesz recenzję, która ma zachęcić lub nie do obejrzenia tego tytułu i walisz "spoiler" po przeczytaniu, którego tak właściwie średnio jest po co oglądać.

Bo po co mam oglądać anime o walkach na śmierć i życie skoro z Twojej recenzji już wiem, że:

pokaż spoiler Nikt dobry nie umiera.

Kurwa...

•  

@eM-Ka: Ale napisałem, że to nie recenzja, że będą spoilery i że będą oznaczone kursywą. Po co cokolwiek czytasz, gdy nie umiesz w czytanie ze zrozumieniem?

•  

@szogu3: Faktycznie, przepraszam. Przeoczyłem ten fragment ( ͡° ʖ̯ ͡°)