Wpis z mikrobloga

#sztukiwalki #kravmaga #sportywalki #muaythai
Walczące Mirki! Z pewnych zewnętrznych powodów ( ͡° ʖ̯ ͡°) narodziła się we mnie motywacja, aby nauczyć się nieźle walczyć. Chodzi tu też częściowo, o zyskanie wiekszej pewności siebie, ale głównym celem jest nauczenie się dobrze walczyć.
I stąd moje pytanie co wy możecie polecieć człowiekowi, który ostatnio prał się w gimnazjum/liceum? Sam zastanawiałem się nad krav magą i muaythai.
Z góry dziękuje za wszelkie pomocne odpowiedzi :v
  • 23
@massbombing: Dobrze dziękuje za poradę - jeszcze zapytam - warto ćwiczyć jeszcze jakąś sztukę walki (ehh po polsku trochę "sztuka walki" kijowo brzmi), czy skupić się tylko na muay thai?
A i jeszcze jedno pytanie, (a może nawet dwa) zakładając (teoretycznie ofc), że pójdę tylko na muay thai czy warto będzie pójść na siłownię? Tu dodam, że uprawiam regularnie kalistenike od ponad pół roku. Czy może lepiej będzie dodać kilka ćwiczeń
@Yamikaze zawsze warto iść na siłownię, tym bardziej, że będziesz mógł silniej uderzać

Co do kravmagi pooglądaj sobie filmiki na YT czego się tam uczą i jak to komicznie wygląda
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Yamikaze: kravke sam trenuje i jest jedna zasada - przezyc za wszelka cene i nie wazne w jakis sposob odeprzesz napastnika tylko masz wrocic caly i zdrowy do domu

Tylko ze kravka to samoobrona bazujaca na zaskoczeniu i szybkiej twojej reakcji a nie walce 1v1 (i tu wygrywa tajski boks gdzie tam trenuje sie glownie walki face to face)

Jesli mnie trenujacego kravke postawisz przed bokserem to albo #!$%@? jak najszybciej
@JudaszowyBudyn: Przeczytawszy to mam wrażenie, że optymalnym byłoby chodzenia na oba ( na papierze dałoby chyba największe benefity, czyż nie?).
Generalnie muszę się dobrze walczyć - widzę, że krava tak średnio raczej mi to konkretnie zapewni - ale myślę, żeby w przyszłości (czyli tak za dwa może trzy miesiące) zacznę również uczęszczać na kravę bo, a nóż widelec, może coś przydatnego co uratuje mi życie się nauczę :v.
W każdym razie
  • 0
@Choir wychodzę z założenia, że jak coś uczy wszystkiego to jest takie raczej średnie :v
Dlatego nie chce na mna pójść na razie - może w przyszłości jak złapie podstawy :v
@Yamikaze: ale mma nie uczy wszystkiego, tylko wszystkiego co praktyczne :D dobre szkoly mma naucza cie funkcjonalnych aspektow wyjetych ze wszystkich sportow walki. W dodatku wiele szkol mma ma swoje curriculum rozbite na klasy, wiec np. w poniedzialki masz tajski, a we wtorki bjj. Masz klasy dla poczatkujacych, gdzie trenerzy wprowadza cie w podstawy - zaufaj im.

Biorac pod uwadze fakt, ze zalezy ci na samoobronie, musisz nauczyc sie walczyc wrecz.
@Yamikaze: sam trenuje krav mage w KMG i mogę ja szczerze polecić jeżeli chcesz po prostu wiedzieć jak się obronić. Musisz pamiętać ze krav maga to nie sztuka walki, nie nauczysz się tam „dobrze bić”. Nauczysz się za to jak najszybciej położyć twojego przeciwnika żeby już nie miał ochoty dalej się bić. Jest bardzo brutalna ale tez niesamowicie skuteczna, nie wyobrażam sobie żeby ktoś na ulicy schodził do parteru i zakładał
  • 0
@Lestaro coraz bardziej mnie ta krava przekonuję :v
Zastanawia mnie jednak jedno - jak wyglądają tam konkretne treningi ? Tzn uczycie się jakieś konkretne chwyty, potem trenujecie je na sobie a potem sparingi?
@Yamikaze: sparingów jako takich nie ma. Na samym początku masz jakieś pół godziny solidnej rozgrzewki, później uczymy się konkretnych technik, na przykład jak skutecznie wyprowadzać ciosy czy wyjście z duszenia. Robimy to w parach, co chwile zmieniając pary żeby przetestować to na różnych przeciwnikach. Na koniec treningu zawsze odbywa się tzw stress drill, podczas którego powtarzamy poznane techniki w ciężkich warunkach. Taki stress drill przykładowo polega na tym ze dobieramy się