Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Wstrzymuje działalność #tvpiscodzienny

  To jest taki rodzaj postu, który się ciężko pisze. Z jednej strony chcę od razu, jak najszybciej, powiedzieć wszystko. Z drugiej strony jestem zmuszony do napisania wszystkiego po kolei.

  Na samym początku chciałbym z całego serca podziękować wszystkim czytelnikom skrótów i podsumowań. Za wasze wsparcie: każdy like, wykop, pozytywny komentarz i miłe słowo. Byliście dla mnie ogromną motywacją w opisywaniu skrótów i podsumowań. Pokazaliście mi, że warto systematycznie pracować, oraz że zwykły Mireczek, który zaczynał od 0, jest w stanie swoją regularną pracą, zorganizować projekt, która każdego dnia będzie przyciągać tysiące czytelników. To mi na pewno bardzo pomoże w dalszym pisaniu i publikowaniu.

  Dlaczego kończę pisać skróty

  Sprawa jest dosyć prosta. Kończę właśnie rozmowy dotyczące mojego dołączenia do jednej z redakcji sportowych. Jednak ta redakcja chce pozostać neutralna politycznie i nie może sobie pozwolić, żebym prowadził działalność jednoznacznie skupioną na świecie polityki. Prywatnie nie będę miał ograniczeń, ale postulat zrezygnowania z zorganizowanej formy zdaje się być dość oczywisty.

  Ja generalnie chcę się dalej rozwijać i zadbać o swoją przyszłość w dziennikarstwie, bym mógł w przyszłości robić to zawodowo, dlatego mam nadzieje, że zrozumiecie, dlaczego postanowiłem podjąć taką decyzję. TVPiSCodzienny dało mi bardzo dużo, jeśli chodzi o pozytywny odgłos, motywację i umiejętności, ale obecnie pojawił się moment, gdzie powinienem ruszyć i próbować dalej. Jest to również potęgowane tym, że TVPiSCodzienny już i tak zostanie mi w CV na stałe i będzie potwierdzeniem tego, co potrafię, a nowe miejsce może mi tylko pomóc.

  Dlaczego prowadziłem ten tag

  Nie ukrywam tego, że studiuję dziennikarstwo i TVPiSCodzienny był dla mnie świetnym środkiem osobistego rozwoju, czy samodoskonalenia. Chciałem wypracować lepszą zdolność szybkiego pisania, natychmiastowego reagowania i logicznego myślenia (trzeba umieć błyskawicznie sklecać myśli przy tylu informacjach). To były moje główne powody.

  Sprzeciw przeciwko obecnej, kłamliwej publicystyce TVP, był kolejnym powodem, świetnym uzupełnieniem tych głównych. Moje odejście nie zmienia w żaden sposób mojej opinii o TVPiS pod rządami Jacka Kurskiego. Takie prowadzenie telewizji publicznej jest niedopuszczalne, szkodliwe i po prostu obrzydliwe. Skróty prowadziłem ponad rok, nie znikną, w CV to mi zostanie i dlatego #tvpiscodzienny będzie świetnym udokumentowaniem tego, jak przez okres ponad roku, tylu wydarzeń politycznych, TVPiS okłamywała obywateli i jakie stosowała zabiegi propagandowe.

  O TVPiSCodzienny: kto mi płacił i o moim przynależeniu do neuropy

  Tytuł tego akapitu JEST BAITEM, sformułowanym z powodu zarzutów nielicznych osobników w moim kierunku. Nie zarobiłem na tej działalności ani złotówki, oraz nie przynależę do żadnego środowiska polityczno-ideologicznego.

  Pomimo, iż dostawałem oferty od wielu z was, że możecie mi wpłacić jakieś pieniądze, to nigdy ich od was nie chciałem. Intencje założenia TVPiSCodzienny były inne, gdyż kierowałem się ideą, a nie zyskiem i nie czułem potrzeby zarabiania z tego. Osobiście uważam, że jak odnajdę w przyszłości pracę w dziennikarstwie, to będzie to odpowiedni moment na zarabiane pieniędzy. Zresztą nie uważam zarobku za cel w życiu „sam w sobie”. Postawa być może dziwna, szczególnie w XXI wieku, ale taki mam po prostu charakter. Wierze w swoje umiejętności i w to, że prędzej czy później zarobię z pisania. Ma do tego pasję. Kocham to. Mam pomysły i chcę to robić. Uwielbiam działać. Dlatego wiem, że będzie dobrze :)

  Jeżeli chodzi o poglądy polityczne to pomimo wielu zarzutów: Nie, nie należę i nigdy nie będę należał do określonego stronnictwo światopoglądowego. Jestem apartyjny, nie jestem doktrynonistą i mam indywidualne poglądy, które regularnie się rozwijają, na podstawie wiedzy i doświadczenia. Mój sprzeciw wobec TVPiS nie miał barw politycznych i nie miał zamiaru wspierać żadnej partii. Pomimo apartyjności, krytyka działań PiSu musiała się tu znaleźć, z prostego powodu: to oni stworzyli TVPiS i machinę propagandową olewającą istotne kwestie, a opowiadające o raju.

  Jak to było z grupą ratowania poziomu

  Zanim przejdę do końcówki tego wpisu, chciałbym poruszyć jeden temat, którego normalnie bym nie poruszał, gdyby nie wstrzymanie działalności. To jest poruszenie tematu z mojego punktu widzenia, które być może wytłumaczy wiele kwestii, gdyż chcę być z wami szczery.

  Oczywistym jest fakt, że taki rodzaj działalności, skupiony na temacie medialno-politycznym, zawsze będzie posiadał nie tylko zwolenników, ale i przeciwników. Przeciwnicy na samym początku #tvpiscodzienny próbowali mi wmawiać moje „trollstwo”, następnie powiązania z oko.press i neuropą. Zarzutów o używanie tagu gruparatowaniapoziomu w tamtym momencie się nie przebijały.

  Przez kilka pierwszych znalezisk używałem tagu polityka, dopóki jeden z mirków nie przedstawił mi sytuacji, która wygląda z tym tagiem (czyli automatyczne czarnolisto). Uznałem to za niesprawiedliwe i zamiast polityki polecił mi ten tag. Piszę to, by podkreślić, że tego tagu używałem od niemal samego początku, a dopiero po fiasku tamtych zarzutów, oraz innych obelżywych słów w moim kierunku, pojawiły się zarzuty na temat tego tagu.

  Nie twierdzę, że wszyscy stawiający ten zarzut mieli złe intencje, ale jestem pewien, że większość tych użytkowników, to byli ci, którzy wcześniej również próbowali mnie obrzucić błotem formułując inne zarzuty (tylko, że one zawiodły, to przestawili się na ten). Przez kilka pierwszych miesięcy tag im zupełnie nie przeszkadzał, a potem magicznie stał się głównym punktem zapalnym. Ja zawsze byłem gotów uargumentować, dlaczego tagu używam, ale nigdy nie czułem potrzeby wypisywania o tym z prostego powodu: wytłumaczyłbym się i pojawiłby się kolejny zarzut, być może bardziej przeszkadzający.

  NIE ZNIKAM: Zostaję z wami i być może powrócę

  Obecnie wstrzymuję działalność, ale nie kończę. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie przyszłość i jak się potoczą moje dziennikarskie szlaki. Jeszcze nie wiem co ze mną będzie: czy pójdę w kierunku bardziej politycznym, sportowym, czy w jeszcze innym. Dziś skręcam w sport, ale nie wykluczone, że jutro wrócę do polityki. Wtedy TVPiSCodzienny mogę reaktywować. Być może stanie się to za miesiąc / 3 miesiące / rok, a być może nigdy. Czas pokaże, dlatego to pożegnanie nie jest „definitywnym” pożegnaniem ostatecznym.

  Tak jak wspomniałem wcześniej: kończę z działalnością, ale prywatnie nadal mam wolną rękę. Zamierzam pisać na Twitterze, Instagramie, czy też pod tagiem #tvpis od czasu do czasu, ale już jako normalny mirek, a nie autor #tvpiscodzienny. Na wykopie nadal będę publikował, ale obecnie tylko pod moim tagiem o Formule 1 (hasztag abcf1). Dlatego miejcie świadomość, że nie znikam. Zawsze możecie do mnie napisać na PW, albo zawołać, jeśli będziecie mieli jakieś pytanka: wtedy odpowiem.
  Jeżeli chcecie mnie śledzić: zapraszam do obserwowania profilu, oraz Twittera i Instagramka :3

  Twitter: https://twitter.com/AdiKjax

  Instagram: https://www.instagram.com/jaxonxst/

  Na koniec pozostawiam poniżej linki do wszystkich podsumowań miesiąca, trzymajcie się ciepło wszyscy <3

  Podsumowanie Maja 2020: https://www.wykop.pl/wpis/49796745/podsumowanie-maja-2020-z-tvpiscodzienny-tvpiscodzi/)

  Podsumowanie Czerwca 2020: https://www.wykop.pl/wpis/50450777/podsumowanie-czerwca-2020-z-tvpiscodzienny-planowa/

  Podsumowanie Lipca i Sierpnia 2020: https://www.wykop.pl/wpis/51843125/podsumowanie-lipca-i-sierpnia-2020-z-tvpiscodzienn/

  Podsumowanie Września 2020: https://www.wykop.pl/wpis/52574369/podsumowanie-wrzesnia-2020-z-tvpiscodzienny-tag-do/

  Podsumowanie Października 2020: https://www.wykop.pl/wpis/53370425/podsumowanie-pazdziernika-2020-z-tvpiscodzienny-za/

  Podsumowanie Listopada 2020: https://www.wykop.pl/wpis/54011391/podsumowanie-miesiaca-w-wiadomosciach-tvpis-listop/

  Podsumowanie Grudnia 2020:https://www.wykop.pl/wpis/54561235/podsumowanie-miesiaca-w-wiadomosciach-tvpis-grudzi/)

  Podsumowanie Stycznia 2021: https://www.wykop.pl/wpis/55390721

  Podsumowanie Lutego 2021: https://www.wykop.pl/wpis/55969795

  Podsumowanie Marca 2021: https://www.wykop.pl/wpis/56673691

  Podsumowanie Kwietnia 2021: https://www.wykop.pl/wpis/57342587/propaganda-tvpis-w-kwietniu-2021-roku-tvpiscodzien/

  #tvpiscodzienny #tvpis
  pokaż całość

  odpowiedzi (107)

 • odpowiedzi (18)

 • odpowiedzi (25)