Wpis z mikrobloga

Ja wiem, że w tym Koszalinie stała się tragedia, ale już zaczyna się słynne "daj człowieka a znajdę paragraf"

W Prokuratorze Okręgowej w Koszalinie rozpoczyna się czynność przesłuchania zatrzymanego mężczyzny. Zatrzymanym mężczyzną jest Miłosz S., któremu w tej chwili ogłaszany jest zarzut, że w sposób umyślny doprowadził do tego, że stworzone zostało niebezpieczeństwo wybuchu pożaru w obiekcie, gdzie znajdował się escape room i w taki sposób, nieumyślnie już z kolei, doprowadził do śmierci osób, które zginęły w pożarze, jaki w tym budynku wybuchł w dniu 4 stycznia tego roku - poinformował Gąsiorowski (rzecznik Prokuratury Okręgowej).


A poniżej dalsza część

- Mamy jako podstawę tego zarzutu stwierdzenie, że pan podejrzany był osobą faktycznie wykonującą czynności w ramach działalności gospodarczej, którą zgłosiła do ewidencji jego najbliższa krewna i był osobą, która przygotowywała wyposażenie pomieszczeń w tych różnego rodzaju pokojach zagadek. I nie zwrócił uwagi na to, że nie ma tam właściwego ogrzewania tych obiektów, i że nie ma tam przede wszystkim dróg ewakuacyjnych, które w razie jakiegoś niebezpieczeństwa pozwalałaby uczestnikom opuszczać pomieszczenie rozrywki - dodał.


Czyli jak w końcu? Umyślnie doprowadził do niebezpieczeństwa, czy przygotowując wyposażenie tego nie zauważył?

No i oczywiście nie mogło zabraknąć swojskiego akcentu, czyli;

Rzecznik prokuratury Ryszard Gąsiorowski poinformował, że jeszcze dziś prokuratura złoży do Sądu Rejonowego w Koszalinie wniosek o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec podejrzanego.


#!$%@? człowieka do aresztu, bo w sumie tak. Nie ma ku temu żadnych przesłanek, ale czemu nie.

#gownowpis #prawo
  • 10
Osobiście podzielam w zupełności zdanie Pana Mikołaja Małeckiego z katedry prawa karnego UJ. Opinia znajduje się również na stronie FB "dogmaty karnisty", która serdecznie polecam.
Cytat:
Sprawa pożaru escape roomu w Koszalinie, gdzie zginęło 5 osób i jedna została ranna. Mężczyzna, który urządzał pokój zagadek, usłyszał właśnie zarzut "że w sposób umyślny doprowadził do tego, że stworzone zostało niebezpieczeństwo wybuchu pożaru w pomieszczeniu, gdzie znajdował się escape room. W taki sposób nieumyślnie
@prawny_swir: Przeczytałem i wynika z tego dokładnie to, co napisałem a studentem prawa nie jestem. Wniosek jest z tego taki, że to jest po prostu gwałt na logice, co nawet laik może zauważyć. Szukanie na siłę paragrafów i bezpodstawne stosowanie 3 miesięcy aresztu, by ludzie mięli uciechę. Tak prawo nie powinno działać.
Rzecznik prokuratury Ryszard Gąsiorowski poinformował, że jeszcze dziś prokuratura złoży do Sądu Rejonowego w Koszalinie wniosek o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec podejrzanego

#!$%@? człowieka do aresztu, bo w sumie tak. Nie ma ku temu żadnych przesłanek, ale czemu nie.


@bezbekpol: Nie jest nic powiedziane, że wyląduje w areszcie. To takie typowe gadanie, żeby gawiedź przed tv się cieszyła jakie to mamy sprawne państwo, które zamknęło prywaciarza. Pewnie tam nawet nie trafi,
@Eugeniusz_Zua:

Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do wniosku prokuratory, która wnioskowała o trzymiesięczny areszt dla 28-letniego Miłosza S., projektanta koszalińskiego escape roomu.


Jak widzisz, sąd klepnął, co - patrząc jak się tego środka zapobiegawczego w Polsce używa - mnie nie dziwi.
@Eugeniusz_Zua: Szczerze mówiąc nie orientuję się w sprawie KNF. Tam też chodziło o grube miliony, istniało ryzyko mataczenia itd. Natomiast tutaj mamy gościa, z którego zrobiono kozła ofiarnego. Rozumiem, że może być winny, ale to jest modelowy proces pokazowy. Stary, to tak jakby ciebie czy mnie, czyli przeciętnego człowieka, #!$%@? na 3 miesiące, bo tak. Tam nie ma już jak zacierać śladów, nie ma jak mataczyć i raczej nie byłbyś tak