Wpis z mikrobloga

Prośba o pomoc w wybraniu noża.

Dziadek wymyślił, że na urodziny chce mi dać nóż z grawerem. Z racji, że dziadek (podobnie z resztą jak ja) się na nożach prawie w ogóle nie zna to dał mi 200 zł i powiedział bym sobie sam wybrał.

Także zna się jakiś Wykopek na nożach? Najlepiej jakby był to nóż składany. Do 150 zł, bo jeszcze trzeba zrobić grawer.

Dobrze by było jakby przy okazji się ładnie prezentował. Może być motylkowy, spręzynowy czy zwykły składany.

Osobiście kupiłbym za to sobie coś większego, ale wola dziadka.

#noze #cokupic #militaria #survival #bron #narzedzia #bronbiala
  • 21
@xBodzio: przepraszam mirku, Bark River to takie semi custom noże za 250-350$ nie kupisz za 150pln.
Chodzi o to ze jak lubisz takie bagnety to to za cholere praktyczne nie jest. Jak podrosniesz, na wakacje pojedziesz to nie wezmiesz tego bo nadaje się taki tylko do zamontowania na lufie i dźganiem wroga. Ciężkie to, miękkie (albo przesadnie twarde) tępe, i pewnie zardzewieje bo oksydacja spieprzona. Za to dobry nóż to coś
@xBodzio: Ze składanych noży to Ontario RAT 1 lub 2 to kwestia preferencji wielkości. Vicek wydaje się spoko choć ja preferuje multitoole i tu namawiałbym Cię na Leathermana, nawet najtańszy to już super jakość i 25 lat gwarancji. Cokolwiek się z nim stanie co będzie utrudniało użytkowanie to Ci wymienią/naprawią za free.
Pioneer Alox to będzie dobry wybór. Na prezent imo lepszy wybór niż tradycyjne modele w czerwonych okładzinach.
Jeśli scyzoryki Ci nie leżą to może dołożyć troszkę i kupić coś od Tlima? Od 250zł zaczynają się pierwsze noże, tutaj już ręczna robota więc na prezent super sprawa. Łap link: http://www.tlim.net/dostepne.php