Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wiem, że portal ze śmiesznymi obrazkami to nienajlepsze miejsce do zadawania takich pytań ale nie zaszkodzi spróbować.

Jak mądrze zainwestować 1 MLN PLN? Nie chcę się bawić w nieruchomości bo to sporo roboty a mi raczej zależy po prostu na tym, żeby pieniądze nie leżały bezproduktywnie na koncie.

Najlepsza lokata jaką znalazłem to 3.8% w skali roku. Jest coś, co da więcej?

Ewentualnie może ktoś poleci dobrego doradcę - najlepiej takiego, który bierze prowizję w zależności od wypracowanego zysku?

#pieniadze #inwestycje #banki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 22
kup sobie przynajmniej jednego całego Bitcoina. I najlepiej zapomnij o nim na parę lat (ale nie zgób portfela). Po latach będziesz miał drugi milion a może i więcej. I będziesz należał do ekskluzywnego klubu posiadaczy całych Bitcoinów.
@AnonimoweMirkoWyznania przy milionie może będzie można negocjować % na lokacie. To już nie tak malo. nieruchomość możesz kupić a wynajem i zarządzanie jakby powierzyć firmie która się tym zajmuje ? 1 mln to w takim Wrocławiu 3 mieszkania, prawie.
@AnonimoweMirkoWyznania: zalezy jak ostro chces pojsc. mozna pomyslec o inwestycjach w fundusze private equity. Trudno wskazac konkretny, bo to zalezy w co chcesz wlozyc kase. Sporo takich funduszy inwestuje w projektu deweloperskie, niekoniecznie mieszkaniowka, ale np biura. Zalezy tez jaka masz wiedze. Skoro zgromadziles 1 mln, to musisz miec spora.

Powodzenia
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszyscy Ci coś polecają, ale nikt nie zapytał o horyzont inwestycyjny o to jakie ryzyko jesteś w stanie ponieść itd. Sądząc po tym, że wspominasz coś o lokatach to raczej wolisz zachować kapitał niż go pomnożyć.

Ciężko cokolwiek polecić nie wiedząc nawet czy to inwestycja krótkoterminowa (2-5 lat) czy raczej emerytalna 30+. Na pewno nie wkładałbym wszystkiego do jednego wora i zrobił porządną dywersyfikację pomiędzy akcje, obligacje, kruszce czy nawet
OP: Dzięki wszystkim za komentarze.

A propos kupna mieszkań na wynajem to pisząc "dużo roboty" mam na myśli to że nie uśmiecha mi się jeździć po Polsce (pewnie kilkanaście razy w roku bym musiał?) i doglądać inwentarza. A z tego co widzę i czytam to rynek najmu w Warszawie (tu mieszkam) jest mocno konkurencyjny...

Co do giełdy to jesteśmy u progu recesji i wolę nie ryzykować.

Myślę, że zaczę od rozejrzenia
A propos kupna mieszkań na wynajem to pisząc "dużo roboty" mam na myśli to że nie uśmiecha mi się jeździć po Polsce (pewnie kilkanaście razy w roku bym musiał?) i doglądać inwentarza. A z tego co widzę i czytam to rynek najmu w Warszawie (tu mieszkam) jest mocno konkurencyjny...


@AnonimoweMirkoWyznania: Zlecasz obsługę agencji i czekasz co miesiąc na przelew, ewentualnie jakieś podatki czy inne papiery im raz na rok wyślesz.

Myślę,
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie ma szans na 5% a nawet na 3,8% dlugoterminowo. Oprocentowanie bedzie z roku na rok spadac. W EU jest juz minimalne (ponizej 1%) a nawet ujemne oprocentowanie od duzych wkladow - w Polsce bedzie to samo za ok 7-10 lat. Najlepsza inwestycja to nieruchomosci, choc aktualnie ceny sa bardzo napompowane szczegolnei w najwiekszych miastach i nie wiem czy oplaca sie wlasnie teraz w to wchodzic. Wyciagnac mozna z tego
Mr. Wrong: > A propos kupna mieszkań na wynajem to pisząc "dużo roboty" mam na myśli to że nie uśmiecha mi się jeździć po Polsce (pewnie kilkanaście razy w roku bym musiał?) i doglądać inwentarza. A z tego co widzę i czytam to rynek najmu w Warszawie (tu mieszkam) jest mocno konkurencyjny...

jest masa firm które właśnie takim doglądaniem się zajmują. Wynajmujesz im na jakiś okres (np na 5 lat) za
@AnonimoweMirkoWyznania: W ostatnich latach kupowanie mieszkań na wynajem stało się mało opłacalne. Roczny zwrot inwestycji na poziomie 3-5%. Może trochę lepiej niż lokata, ale musisz znaleźć lokatorów, denerwować się czy czegoś nie zniszczyli. Dziwię się, że jeszcze nikt o tym nie wspomniał, ale teraz sporo inwestorów skupia się na aplikacjach mobilnych. Trzeba mieć pomysł, wiedzę z zakresu marketingu i wybrać dobrego wykonawcę, ale zdecydowanie warto. Najlepiej znaleźć kogoś kto również chciałby