Wpis z mikrobloga

Miraski, pomału wdrażam się w temat leasingów/najmów długoterminowych, coby znaleźć jakieś koszta i temat jest bardzo ciekawy, jest to dość szerokie zagadnienie. Natomiast chciałbym oprócz samej suchej wiedzy teoretycznej podpytać kolegów #programista15k , którzy mieli już do czynienia z takimi formami finansowania o kilka kwestii:

1. Planuję wozidełko w kwocie max. 130.000 zł brutto, nowe lub używane. Jeśli używane, to na pewno z jakimś pakietem serwisowym. Ile mniej więcej (wiadomo, zależy od banku) może wynosić rata przy dwóch wariantach:

A - leasing, 3-4 lata, duży wykup, wpłata własna jakieś 15%.
B - najem długoterminowy, -||-

Być może ktoś stał przed podobnym wyborem z takimi parametrami i może podać jakieś kwoty.

2. Czy jest możliwość znalezienia auta używanego, prywatnego na które jakaś firma udzieli leasingu z gwarancją na auto np. 3-4 letnie?

3. Przy założeniu, że autem chcę pojeździć 4 lata, aż się znudzi i zamienić na inne wybrać leasing czy najem długoterminowy?

4. Jak wygląda sprawa stłuczki, wypadku w przypadku auta finansowanego? Nawet jeśli byłaby nie z mojej winy?

5. Ile srednio udaje się wynegocjować rabatu w salonach?

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi w temacie, piona!

#leasing #motoryzacja #samochody #firma #finanse #pytanie
ISeeBad_Pixels - Miraski, pomału wdrażam się w temat leasingów/najmów długoterminowyc...

źródło: comment_RlkwUN8IknBkmaZhyTc9h26nfIZh0TTk.jpg

Pobierz
  • 6
@I_See_Bad_Pixels:

1. Pracuję w wypożyczalni i choć mam pod sobą kilka klientów z najmami długoterminowymi - to maksymalnie one są na rok, dwa. Głównie firmy, potrzebujące auta dla handlowców. Ty płacisz np. do 10 tego dnia każdego miesiąca i sobie jeździsz. Cały koszt eksploatacji ma na sobie wypożyczalnia. Oczywiście możesz negocjować warunki czy też jakie chcesz auto, żeby wypożyczalnia dla Ciebie kupiła. Inne uzgodnienia to takie jak np. Rata będzie niższa
@I_See_Bad_Pixels
1. cena najmu jest uzależniona od marki, modelu, konfiguracji, rabatu, może być tak że auto za 200 tys będzie miało niższa ratę najmu niż to za 130 tys.
2. Tak, w leasingu finansowym.
3. Najem wygodniejszy.
4. Najlepiej kupić gap finansowy, są to grosze (kilkanaście pln miesięcznie) a pokrywa różnice między ac a pozostałym zobowiązaniem leasingobiorcy.
5. Zależy od marki, modelu, konfiguracji, tego jak zagadasz, można znaleźć auto już z rabatem
@I_See_Bad_Pixels szkoda że nie przed nowym rokiem. Mi się udało znaleźć dość fajna (tak mi się wydaje) okazję na nową Insignie kombi (bo dziecko i te sprawy ale liftback zdecydowanie tutaj górą) za 1400 netto miesięcznie bez żadnej wpłaty, limit 20k rocznie, umowa na 2 lata (na 3 lata był za 1300). Teraz już oferty są chyba gorsze ale jak swój mam to się nie interesuję ( ͡º ͜ʖ͡