Wpis z mikrobloga

Powiem szczerze, że żadna książka z dziedziny #rozwojosobisty nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak "do roboty".
Czytając ją miałem wrażenie, że autor (Pressfield) jakby siedział w mojej głowie i duszy i odkrywał mnie kawalek po kawałku.

Pressfield w tej książce koncentruje się na oporze- niewidzialnej sile która powstrzymuje i sabotuje nasze działania na wszelakich polach gdzie gratyfikacja nie jest natychmiastowa (dieta, twórczość, biznes, nauka). Pokazuje jak ta siła działa i co najważniejsze jak z nią walczyć a walka ta jest na śmierć i życie i będzie trwać do ostatniego dnia naszego žycia.

Mój ulubiony cytay z tej książki

im ważniejszy wyzwanie lub działanie prowadzące do rozwoju naszej duszy, tym większy opór poczujesz, zmierzając do celu.


Świadomość istnienia wroga który jest w nas i z którym możemy walczyć zmieniło moją perspektywe patrzenia na moją codzienną prace i działalność.
Polecam.
#ksiazki
I.....o - Powiem szczerze, że żadna książka z dziedziny #rozwojosobisty nie zrobiła n...

źródło: comment_lCJdO3AR05WaCf5gdHqj8XNjGVN5ypCw.jpg

Pobierz
  • 40
@ciasteczkowy_monster: ale przecież nie jesteś leniwy bo teraz siedzisz na wykopie i sobie coś skrobiesz czyli w ten czy inny sposób działasz.
Poza tym ta książka nie jest o tym tylko o oporze który ma różne twarze.
Polecan przeczytać książkę zanim zacznie się ją obalać xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ImInLoveWithTheCoco: siedzę na wykopie właśnie dlatego że jestem leniwy. Powinienem #!$%@?ć ósmy kilometr na bieżni właśnie w tej chwili.
Nie boję się biegania. Nie boję się spocić. Po prostu nie chce mi się. Wolę leżeć z telefonem. Full relax