•  

#keto potrzebuję Waszego wsparcia bo już od przeglądania internetów wszystko mi się miesza.
    Tl;dr : czy macie jakieś strony godne polecenia na niskokaloryczne przepisy keto czy to jest coś co po prostu w tej diecie nie istnieje?

Od trzech dni próbuję przejść na dietę keto. Moim celem jest zgubienie zbędnych kilogramów, których mi przybyło od zeszłego lata/jesieni (dużo alkoholu i jedzenia na mieście).
    Obecnie ważę 52kg przy wzroście 158cm i przybyło mi centymetrów z czego nie jestem zadowolona, idealnie chciałabym wrócić do zwykłego 47kg.
    Mam apkę MyFitnessPal by mierzyć to co jem, kontrolować makro i być na deficycie. Apka pokazuje, że moim dziennym celem jest 1200 kcal dziennie. I tu zaczyna się problem. Znalazłam super stronę z przepisami, które wprowadzają różnorodność do tej diety ale mają bardzo często około 800kcal.

Czy to jest dieta w której je się jeden posiłek dziennie czy po prostu nie jest przystosowana do 1200kcal dziennie i powinnam sobie odpuścić? Macie jakieś strony z przepisami niskokalorycznym? Mogę jeść 3 posiłki dziennie na takiej diecie czy musi być jeden duży? Jak to jest u Was bo mnie już ręce opadają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
    Na dzisiaj nie jestem już głodna ale na przykład jutro wolałabym przygotować na kolację coś innego niż dzisiaj. A może monotonia posiłków to coś z czym trzeba się pogodzić?
    Tyle pytań... #dieta

•  

@PonySlaystation: A czemu keto? Prawdziwa dieta keto to jest niezły hardkor i jest dużo trudniejsza niż normalna dieta tylko o niskiej ilości kalorii (a poza tym moim zdaniem niepotrzebna i często niezdrowa). Zwykła dieta z węglowodanami Ci nie działa czy jak? A jeśli chcesz keto "niskokaloryczne" to po prostu jedz mniej, przecież zmieniając ilość możesz sobie zrobić tyle kalorii ile tylko chcesz.

•  

@4833478: keto bo właśnie na zwykłych dietach chodzę głodna i zła. A może i to głupio zabrzmi ale jestem po prostu ciekawa - bardzo lubię ryby i mięso, bardzo lubię warzywa, awokado, jajka, bekony. Zawsze jadłam chleb/ryż/makarony bo jest pod ręka. Ale zauważyłam, że im mniej tych węglow jem tym mniej chodzę zła i głodna (dopiero jestem 3 dni w diecie wiec może to się zmieni). Moim problemem jest tylko to, że próbuje to sobie jakoś urozmaicić i czego nie znajdę to bardzo wysoko-kaloryczne przepisy. Tak jak piszesz, będę dzieliła przepisy na pół.
      @loduwa: no tak ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@PonySlaystation: Twoje tdee to na pewno nie jest 1200 kcal...

•  

@PonySlaystation: Ale keto to znaczy że nie jesz węgli prawie wcale (wykluczasz też wiele warzyw które mają dużo węgli, np. strączkowe) bo twój organizm ma być w stanie ketozy. Ty powinnaś raczej spróbować diety niskowęglowodanowej, np. 10-20% energii z węglowodanów, ale to nie znaczy jeszcze że to keto. A jak jesteś głodna (tak w sensie "coś bym zjadła") to pij wodę, mi pomaga. Dwie szklanki wody i głód przechodzi.

•  

dopiero jestem 3 dni w diecie

@PonySlaystation: To ułóż coś i trzymaj się tego przez 3 tygodnie a nie dni, i wtedy oceń czy działa, po trzech dniach to... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Twinkle: tak mi MFP pisze :( jak to obliczyć??
      @4833478: mam na apce ustawione węglowodany na 10% bo tak internet powiedział, że to już będzie keto, oszukali mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) woda na głód u mnie niestety nie działa, piję jej dość dużo.

•  

@4833478: no właśnie wiem, że po trzech dniach to nic ale dlatego Was się chciałam poradzić czy macie jakieś swoje przepisy, jak nie to luz, jakoś dam radę :))

•  

@PonySlaystation: Narazie jesteś na adaptacji do ketozy, więc nie licz kalorii, bo najbliższe dni mogą być bardzo męczące. Jak się zaadaptujesz (po 3-4 tygodniach) do korzystania z ketonów to wtedy dopiero zacznij się bawić w liczenie. Po tym okresie adaptacyjnym nie będzie Ci się chciało już tak bardzo jeść i czasem taki posiłek 800 kcal + przekąska w ciągu dnia spokojnie zaspokoi Twój głód i nasyci. Ale ogólnie schodzenie tak nisko z kaloriami na keto nie ma za bardzo sensu, wystarczy minimalna obniżka kalorii względem zapotrzebowania, żeby szybko palić tłuszcz. Co więcej, jedząc więcej niż zapotrzebowanie też swój tłuszcz będziesz spalać, ot taka dieta. Choć oczywiście obżarstwo w grę nie wchodzi, bo waga może stanąć ;)

•  

@PonySlaystation: Może i 10% jest ok, zależy od całkowitej ilości kalorii, od osoby, i od tego jak silną ketozę chcesz uzyskać. Ale ja się w sumie nie znam. W każdym razie keto to ostatnio modne hasełko ale prawdziwa dieta ketohgeniczna to tak jak pisałem niezły hardkor, w porównaniu do "zwykłej" diety gdzie po prostu liczysz makro i masz jakieś założenia jest dużo bardziej stresująca dla organizmu (a przynajmniej początek) i trudniejsza do ułożenia i urozmaicenia skoro tyle produktów wywalasz.

•  

@PonySlaystation: Przes tdee kalkulator. Masz przynajmniej 1500.

•  

@Urtah: aaaaa, to ma sens, właśnie się zastanawiałam czy na keto nadal mam być restrykcyjna co do dziennych kalorii. Dzięki bardzo za wyjaśnienie :)

@4833478: zdaję sobie sprawę, że jest to niezły hardkor, jak pisałam - póki co jest ok, ale dam znać jak to będzie po trzech tygodniach :)

•  

@Twinkle: to tyle mam, praca siedząca. Wiec by schudnąć muszę żreć mniej więc w sumie się zgadza :’(

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: embed.jpg

•  

@PonySlaystation: Są restrykcje jeśli chodzi o spożywaną ilość makroskładników dziennie (głównie chodzi o tłuszcze i węgle), ale do kalorii ogólnie nie ma. Zasada jest taka, że na adaptacji jesz poniżej 20g węgli, później do 40 możesz spokojnie jeść i nic się nie stanie, ale tłuszcze trzymasz wysoko, tj. tak 70% kalorii które jesz powinny pochodzić z tłuszczy (preferowane są nasycone, czyli mięsa, jaja, sery itp itd). Później to i spokojnie można od czasu do czasu cheatmeal zrobić, ale uwierz mi, że nawet nie ma się na to ochoty, bo po prostu po węglach się źle będziesz czuć :P

Tak w prostych słowach to ogólnie celem tej diety jest przestawienie się na korzystanie z tłuszczy jako głównego paliwa energetycznego, a żeby organizm Twój się na to przestawił to trzeba trochę czas (do miesiąca zazwyczaj, stąd wcześnie pisałem o tej adaptacji). Tłuszcze są o tyle fajne, że jedząc tłuszcz to nie odkłada się on w formie tkanki tłuszczowej ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc bardzo ciężko jest na tym przytyć. Jedząc za dużo kalorii co najwyżej biegunki możesz dostać, ale jak jesz normalnie (np. częstą praktyką na ketozie jest zwykłe jedzenie do syta) to po prostu chudniesz, bo 1. tłuszcze są sycące, jesz przez to mniej i prawie wcale nie cchodzisz głodna, a 2. przy okazji Twój organizm ma dużo tkanki tłuszczowej pod ręką, po którą chętnie będzie sięgać, żeby doładowywać się. Oczywiście jeśli będziesz pilnować kalorii tak, żeby być poniżej zapotrzebowania to proces palenia tłuszczu powinien być szybszy

Także nie katuj się kaloriami narazie, zaadaptuj się (jak dostaniesz euforii tłuszczowej to nie będziesz chciała z keto rezygnować ( ͡° ͜ʖ ͡°)), pilnuj węgli, pij dużo wody, potem na spokojnie sobie ustalaj cele.

•  

@PonySlaystation: Kalkulator nie jest wyrocznią. On nie wie czy jeździsz do pracy autem, czy idziesz z buta 2 km na przystanek. Nie wie też czy po powrocie owijasz się kocem i bierzesz do ręki laptopa, czy pucujesz podłogę szmatą. Po drugie organizm ma pewną zdolność adaptacji i czasem zwiększając pulę kalorii więcej energii wydatkujesz spontanicznie, a zmniejszając "przymulasz".

Ponadto przy takich wymiarach szczególnie powinnaś zwracać uwagę ile chudniesz procentowo (0,5-1% tygodniowo), a nie w wartościach bezwzględnych. 1% spadku wagi u Ciebie to przejście w ciągu tygodnia z 52, na 51,5 kg. Także to, że masz mało do zrzucenia wcale nie oznacza, że zrobisz to w parę tygodni. Zalecam wiadro cierpliwości, bo na wadze długo może nic nie być widać, trzeba robić swoje i czekać.

•  

@PonySlaystation raczej ludzie na keto mają odwrotny problem czyli jak dobić do makro (kcal i tłuszczu).
      Często na keto naturalnie wchodzi się w odżywianie IF, niektórzy jedzą w ogóle jeden posiłek dziennie. To plus prosty fakt, że 1G tłuszczu to 9kcal daje wysoką kaloryczność.
      Ale jakim problemem jest podzielenie składników na pół i zrobieniem połowy porcji?
      Keto reeva i olalalchf miały jakieś jadłospisy na adaptację, ok 1500kcal - nie wiem ile posiłków itd ale sprawdź, może okażą się pomocne :)

•  

@PonySlaystation: tak jest jeden posiłek dziennie, nazywa sie to OMAD OneMealADay i sporo ludzi tak robi.I pamiętaj nie jesz węgli które działają jak zapychacz.

•  

czy macie jakieś strony godne polecenia na niskokaloryczne przepisy keto czy to jest coś co po prostu w tej diecie nie istnieje?

@PonySlaystation: Boczek pieczony. Stek wołowy z masłem. Jajecznica. Ryby wędzone.

•  

@Urtah: @cat_skeleton: @chixi: @utros: @Twinkle: @anonymous_derp: dzięki piękne za bardzo cenne porady, zdecydowanie trochę bardziej mam to poukładane i będzie mi łatwiej :)

•  

@PonySlaystation: Nie ma sprawy, Mała. Jak coś to pisz na pw, Nitka. :3

•  

@PonySlaystation: polecam, jestem od nowego roku. do tego IF i jest pieknie.

•  

@PonySlaystation: Zobacz sobie na reddicie tutaj, czesto cos dobrego wleci:

https://www.reddit.com/r/1200isplentyketo/

Dodatkowo, jako ze mieszkasz w UK z tego co kojarze (?), to kup sobie low-carb wrapy - relatywnie malo kalorii, a jak podbijesz tluszcz, to wyjdzie super keto posilek - https://shop.ketosource.co.uk/products/low-carb%C2%AE-tortilla

Polecam z tej samej low carb chleb, drogi i maly, ale sensowny. W ogole caly sklep to dobre gówno z keto.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

DAILY REMINDER

Polacy sprzedali siebie, swój kraj i przyszłość swoich dzieci za 114.5 euro miesięcznie.

#gospodarka #neuropa #polska #bekazpisu #codziennaprzypominajka

odpowiedzi (34)

#warszawa.

Szpital MSWIA w Warszawie (ul. Wołoska): Brak dostępu do RTG (od środy awaria). Lekarz SOR pisze faxy aby ZRM nie woziły pacjentów. Stołeczny Dyspozytor prosi o zamieszczenie tej informacji w SIOS - brak reakcji (obawa o karę finansową z NFZ). Decyzją Dyspozytora ZRM mają wozić pacjentów "lżejszych" do SOR MSWIA - Szpital ma we własnym zakresie organizować transport pacjentów do placówek z którymi mają podpisaną umowę na diagnostykę obrazową (decyzja Dyspozytora zgodna z prawem i sztuką - dop. red.) Do chwili obecnej żaden pacjent nie został odesłany.

SZPITAL BIELAŃSKI (ul. Cegłowska):
    W chwili obecnej (18/08. 20:00) na SOR oczekuje 23 pacjentów zakwalifikowanych do hospitalizacji. Jednocześnie na SOR - brak wolnych łóżek, personel nie jest w stanie FIZYCZNIE przejąć pacjentów od ZRM - jednocześnie sprawując stały nadzór nad pacjentami już znajdującymi się na SOR. Najdłużej oczekuje pacjent zakwalifikowany 13.08.2019. Brak możliwości interwencji ze strony kierwonictwa ( kierownik SOR znajudje się na urlopie). Dotychczas na SORze "Zielonym" było dwóch internistów. Od sierpnia dyżuruje jeden. Bardzo często brak chirurga SOR(przy bardzo ograniczonej możliwości ściągnięcia go z oddziału). Na widocznym zdjęciu widzicie państwo pacjentkę z rozpoznaną urosepsą która oczekuje pod drzwiami oddziałowej - jest monitorowana za pomocą defibrylatora - ponieważ żadnych innych miejsc moniotorowanych już nie ma.

Jednocześnie jeden z dwóch oddziałów jest zamknięty przez Sanepid. Na drugim zwyczajnie brakuje łóżek.

W nocy nie ma osoby odpowiedzialnej za sprzątanie.

info za ordynatorem SOR Bielany: "Informacje o Bielanach sa nie dokładne. W sierpniu dziury grafikowo wynikają z urlopów. Kierownictwo jest- zca ordynatora. Armagedon wynika z zamknięcia jednego z oddziałów wew z powodów epidemiologicznych. Chirurdzy sa ale niestety tez jest sezon urlopowy. Kierownictwo Sor nie odpowiada za inne oddziały a głównie nie odpowiada za ilosc pacjentów przyjmowanych. dodatkowo zaznaczcie jak wspaniałe działa koordynowanie ruchem pacjentów przez miasto i koordynatorów. Zgłoszenie o zamknięciu oddziałów i wstrzymaniu przyjęć poszło 10 dni temu. Codziennie w SioS jest wykazywanych - minus 67 miejsc na oddziałach wew-tylko trzeba rozwinąć tabelkę.... ostatni wtorek - na dobie 49 karetek..... brak slow. To ze mój zespół ogarnie wynika tylko i wyłącznie z ich mega profesjonalizmu..... a jest nas coraz mniej."

#skierniewice.
    Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach.
    Od soboty do niedzieli 7 rano brak lekarza radiologa. W razie potrzeby pacjenci z SORu są transportowani do innego szpitala oddalonego około 30 km w celu wykonania tomografii. Badania RTG wykonywane bez opisu.

#wejherowo.
    SOR. Brak lekarza SOR, dyżur dzienny niedziela.

#szczecin.
    Szpital kliniczny nr 2 pomorzany blok operacyjny kardiochirurgii - dyzury nocne,weekendy i święta jedna pielegniarka i salowa.
    https://www.facebook.com/niezmojejkaretki/posts/895804440782447
    #medycyna #lekarz #szpital #ratownictwo #sluzbazdrowia
    pokaż całość

odpowiedzi (148)

Młody chłopak wyjechał do Niemiec. Wypisał się tam z KK, żeby nie płacić podatku. Dwa lata później rozbił się jadąc BMW i teraz jest afera, że ksiądz w Polsce nie chce udzielić mu pogrzebu. XD

#bekazpodludzi #kosciol #katolicyzm #niemcy #emigracja

odpowiedzi (62)