Wpis z mikrobloga

@atari_XE: To, że cesarstwo zaczyna upadać widział już cesarz Decjusz, który rządził jakieś 200 lat wcześniej. Uznał, że odnowi siłę społeczeństwa rzymskiego poprzez, odnowienie kultu rzymskich bogów. Tak rozpoczął masowe prześladowania chrześcijan. Walkę z chrześcijaństwem musiał zacząć od walki z... żoną i częścią najbliższego otoczenia, którzy przyjęli wiarę w nisko-inflacyjnego Boga.
Prześladowania tylko krótkoterminowo powodowały trend spadkowy w liczbie chrześcijan. Nic nie mogło powstrzymać masowej adopcji.
@drakkar: cesarstwo upadło pod własnym ciężarem, było tworem niezarządzalnym, poza tym demografia i związane z tym ruchy ludów, chrześcijaństwo jaki znasz nie ma nic wspólnego z religią żydowską jaką krzewił Jezus, on był religijnym żydem, fantykiem żydowskim, a nasze chrześcijaństwo to religia św Pawła, który był rzymianiem
chrześcijaństwo jaki znasz nie ma nic wspólnego z religią żydowską jaką krzewił Jezus, on był religijnym żydem, fantykiem żydowskim


@atari_XE: był religijnym Żydem ale nie bał się obnażać absurdów starego systemu ugruntowanego przez faryzeuszy i inne główne stronnictwa tamtego czasu. Mówił: "Zburzcie obecny system bankowy, a ja go dobuduję w trzy dni"
@drakkar: to tłumacznie z greki albo łaciny, co mówił Jezus to tylko kamienie w Jerusalem wiedzą xD
równie dobrze mógł mówić nie będę płacił podatków wolę wydać na wino
a nie to pawlo tak mówi
a nasze chrześcijaństwo to religia św Pawła, który był rzymianiem


@atari_XE: św. Pawlo74 mówił

Myślę o tym, co każdy z was mówi: «Ja jestem od Pawła74, a ja Apollosa ; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa Nakamoto». 13 Czyż Chrystus Nakamoto jest podzielony? Czyż Paweł74 został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła74 zostaliście ochrzczeni? 14 Dziękuję Bogu, że prócz Kryspusa i Golego8622 nikogo z was nie ochrzciłem. 15 Nikt przeto