Wpis z mikrobloga

#polskiedrogi #piesi
Piesi to samobójcy.
Zwróćcie uwagę jak ubrani wychodzą na drogę wasi bliscy. Dziś widziałem dwie osoby ubrane w ciemne kolory przechadzające się sobie pobczem (a tak naprawdę to drogą, bo na poboczu leży śnieg), oczywiście po złej stronie drogi. W takich warunkach jak dziś widać ich z około 20m. Zastanawiam się tylko ilu z takich pieszych w ogóle nie zauważyłem.

Niektórzy już chyba rozumieją o co chodzi, bo idą w kamizelkach odblaskowych i z latarką w ręku, takim osobom dziękuję z całego serca że chociaż dają szansę kierowcom.

Tym bez odblasków #!$%@? w dupe samobójcy.

Idź do babci, dziadka, ojca lub mamy i zapytaj jak wychodzą na drogę. Kup im kamizelkę lub jakąś inną odblaskową opaskę i zachęć jakoś do ich noszenia, bo przy następnych świętach możesz ich już nie spotkać.
  • 51
@weglowy: Nawet nie zaczynam o ich zachowaniu w terenie zabudowanym. Dzisiejsze akcje były poza miastem, po części przy całkiem wąskiej drodze (chyba powiatówka), a po części przy krajówce (nie chcę kłamać, ale chyba druga co do ruchu tirów). Pominąłem też rowerzystów bez świateł lub ani jednego odblasku.
Kilka miesięcy temu miałem sytuację, gdzie wyprzedzał mnie inny samochód, dopiero jak wyjechał na lewy pas i oświetlił przeciwległy pas, okazało się że jedzie
@Skawarotka: Rowerzyści bez oświetlenia i/albo odblasków, ale bym sypał mandatami. Sam jeżdżę w taką pogodę, ale jestem dobrze oświetlony i widoczny, a że pan Zdzisiu na 30 letnim rowerze nie ma żadnych świateł mnie nie obchodzi, to koszt kilkunastu złotych za coś, co można nazwać lampkami, nie wypije raz czy dwa 0,5 i już ma. No ale 'Panie, jak 40 lat tak już jeżdżę' i weź coś takiemu przetłumacz. O nie
@weglowy Z tego co się orientuję to raz - kierujący ma obowiązek zachować szczególną ostrożność w okolicach przejścia dla pieszych, a dwa obowiązek zatrzymania pojazdu widząc że pieszy tylko zbliża się do pasów...poza ewidentnym wtargnięciem na jezdnię, to bardziej wina kierowców "a jeszcze przejadę niech poczeka " niż pieszych
#polskiedrogi #piesi

Piesi to samobójcy.


@Skawarotka: ja wolę biegać właśnie gdy jest zmrok, bo po prostu czuję się bezpieczniej. Samochody jadą na światłach, z reguły jest mniejszy ruch więc z daleka słychać że coś jedzie... a ja oczywiście na głowie jebitna czołówka, pasy odblaskowe, z tyłu trzy czerwone mrugajki i dwa dodatkowe odblaski ( ͡° ͜ʖ ͡°)