Wpis z mikrobloga

Ale Poczta Polska mnie zaimponowała. Zamówiłem coś z dostawą przez ichniejszego kuriera. Paczka przyszła około 12, ale mnie nie było. Zadzwoniłem na telefon, normalnie zaproponował, że jeszcze o 18 będzie i może dostarczyć. Normalnie to by było "oj jaki peszek, będę jutro o tej samej godzinie, może akurat pan będzie hehe XD".
#kurier #pocztapolska

Swoją drogą to nie powinno być tak, że kurier to dzwoni i się umawia o której Ci paczkę dostarczy? I to jest różnica między kurierem a paczką poleconą??
#kiciochpyta
No i BONUS:
Pozdrawiam kurierów z Siódemki. Parę lat temu mieli mi dostarczyć paczkę. Przez 3 dni paczka jeździła z kurierem i wracała do bazy. Po 3 dniach zdobyłem numer do kuriera a on: "A bo ja nie wiedziałem, gdzie ten pana adres jest". Pomyślałem sobie "a jak nie wiedziałeś to spoko, nie ma sprawy" ʕʔ.


#truestory
  • 7
Swoją drogą to nie powinno być tak, że kurier to dzwoni i się umawia o której Ci paczkę dostarczy? I to jest różnica między kurierem a paczką poleconą??


@Mopsiak: I jeszcze pałę ci powinien #!$%@?ć przy okazji, nie?
Jeśli nie wiesz ile mają paczek, jaki zapietdol i jak śmiesznie tanie są usługi kurierskie, to poczytaj w sieci - jest masa wywiadów i reportaży ma ten temat.
@Mopsiak: Na pewno spróbują. Teraz z samych listów i przesyłek poleconych coraz trudniej się będzie utrzymać. Problemem jest pewnie duże zidiocenie i biurokracja w zarządzaniu tym molochem. Wszelkie zmiany są trudne do przepchnięcia.
@motaboy to że usługa jest tania to żadne wytłumaczenie, że ostatnio nie da się z niej korzystać.
Kurierzy nie dzwonią, czasem nawet nie podejmują próby doręczenia.

Ja z kurierów korzystam tylko jak nie ma innej opcji. Tak to tylko paczkomaty.
@Krunch: ja tez nie lubię korzystać z kurierów, ale nie widzę szans żeby on się umawiał na godziny - ma trasę do objechania ustawioną na styk.
W Norwegii byłem zdziwiony - tam za dostarczenie paczki pod drzwi dodatkowo, solidnie musisz zapłacić. Normalnie czekają na pocztach, lub czymś w rodzaju agencji pocztowych aż sobie sam odbierzesz. Swoją drogą przespała tą okazje Poczta polska - teraz już za późno, bo paczkomaty wygodniejsze.