Wpis z mikrobloga

#akwarium #akwarystyka #filtrdowody

Temat filtrów do wody RO3 / narurowy.

Posiadam filtr RO3 (75tka), koszt znikomy, 100 PLN. Jednak napełnienie 10L wiaderka trwa mi ok 1h 15min oraz wyprodukowanie 1L RO3 wiąże się ze wylaniem do zlewu ze 3L odpadu.
Na miejskiej grupie akwarystycznej zasiali mi ziarnko w głowie na temat filtrów narurowych. Coś takiego jak pic rel.
Teraz siedzę w robocie, ale poszukam w domu więcej info w google. Ale tymczasem czy ktoś może powiedzieć czy tego używał? Jakie są parametry wody na wyjściu? Jak wygląda ciśnienie i odpad? Nada się do zastąpienia RO?

Zależałoby mi na przyspieszeniu produkcji czystej wody (znacznie), możliwości podłączenia zamiast np. słuchawki od prysznica, jeśli to możliwe - na zmniejszeniu odpadu.
damiano_polishiano - #akwarium #akwarystyka #filtrdowody

Temat filtrów do wody RO3...

źródło: comment_RFc1lZuKrUJc0PMnQfkjIcbU18yQdCM2.jpg

Pobierz
  • 19
filtrów narurowych. Coś takiego jak pic rel.


@damiano_polishiano: Wygląda jak prefiltry z filtra RO podłączone wprost na rurę. To samo uzyskasz w swoim filtrze po wymontowaniu membrany.

edit: A, dobra - widzę, że RO3 wygląda nieco inaczej. U siebie mam RO5 lub 6 i tam właśnie są tego typu filtry przed membraną.
No dobra, ale bez membrany te filtry chyba nie spełnią funkcji jak RO3?


@damiano_polishiano: Oczywiście, że nie. Filtrują tylko zanieczyszczenia. Tutaj widzę zastosowano jakieś nietypowe wkłady, więc pewnie efekt będzie nieco inny niż przy standardowych filtrach i może woda wyjdzie lekko zmiękczona. Ale na pewno jakości i czystości RO w taki sposób nie osiągniesz.
@damiano_polishiano: Według niewiele Ci to da. Może jest tam żywica jonowymienna, ale wtedy musisz to regenerować. Nic nie ugrasz, bo albo bedziesz musiał te filtry wuymieniać (jednorazowe), albo regenerować (czas, woda, koszty chemii).
A masz morskie, że potrzebujesz wody RO?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damiano_polishiano: z tego systemu nie będziesz miał odpadu, bo to jest zestaw wstępnej filtracji do wody użytkowej, w tym wypadku razem ze zmiekczeniem. Nada się akurat przed prysznic aby mniej się kabina brudzila. Tym nie wyzerujesz parametrów, węgiel przy takim ciśnieniu jak w krainie nie będzie miał nic do gadania, nie zdąży nic związać aby było to widoczne w parametrach, ostatnie zloze zresztą też wątpię, woda powinna się saczyc przez węgiel
węgiel przy takim ciśnieniu jak w krainie nie będzie miał nic do gadania


@Taurus85: Ciśnienie nie jest akurat istotne. Ważny jest przepływ. Do tego wegiel usuwa tylko zanieczyszczenia organiczne, więc do zmiękczania wody się nie nadaje. W ogóle do kranówki, która jest już oczyszczona nie ma sensu do uzywać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polanin: a przepływ przy czystej wodzie z kranu i z takim ciśnieniem spadnie nieznacznie może po miesiącu, a co do zmiekczania to pisałem o żywicy a nie o węglu, że ona też potrzebuję małego przepływu aby zdążyła zadziałać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damiano_polishiano: jeśli mocno zależy Ci na przyspoeszeniu filtracji, to zrób upgrade swojego systemu RO, bo skoro dałeś 100 za 75 znaczy nie masz tych prefiltrow, ja za swoją 75tke dawałem ponad 300,bo właśnie 3 narurowce i kilka za membraną no i zbiornik już na. Czystą, ale to już do akwa nie potrzebne tylko do picia najlepszej wody zamiast kranu czy butelkowanej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damiano_polishiano: kompletny... Dla mnie komplet przy filtrze RO to RO6 czyli razem z 3 prefiltrami narurowymi które powinny mocno odciążyć membranę, do tego pompa jak kolega wyżej wspomniał i masz super system
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damiano_polishiano: napisałem Ci co zrobić :) ja mam 3 filtry przed, potem membrana a na końcu 2 filtry z żywica i leci jak z kranu a mam morskie więc musi być ultra czysto. Pompa to podstawa inaczej bym czekał tydzień zamiast kilku godzin na 250l rodi