•  

Czy ktoś tu zna się na #prawo?
    Zamówiłam dietę i opłaciłam za miesiąc z góry. Dostałam jak na razie dietę na 2 tygodnie i nie jestem zadowolona oraz chciałabym odstąpić od umowy. Chciałabym dostać zwrot połowy kosztów (gdyz połowy diety jeszcze nie dostałam). Oni mi piszą, że nie przysługuje mi prawo do odstąpienia gdyż usługa została już wykonana.
    Mogę coś z tym zrobić?
    #pytaniedoeksperta

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@hangover: Dietę w sensie rozpiski żywieniowej czy catering z jedzeniem?

+: Kjedne
    •  

@hangover umowa zawarta w lokalu czy na odleglosc

•  

PS Nie znam się na prawie.

@daox: to po co się wypowiadasz i jeszcze polecasz jej jakieś bzdury żeby dostarczyli potwierdzenia dostarczenia w przyszłym tygodniu skoro nie o to chodziło tej firmie?

@hangover: nic nie zrobisz bez ich dobrej woli, nie masz żadnego instrumentu prawnego żeby odstąpić od umowy.

Oni mi piszą, że nie przysługuje mi prawo do odstąpienia gdyż usługa została już wykonana.
      Chodzi o to, że jeśli zawierałaś umowę np. przez internet to miałaś teoretycznie prawo od niej odstąpić ale zanim rozpoczęli świadczenie usług. Po tym dniu już nie (może to ich wewnętrzna regulacja bo ogólnie zgodnie z prawem w ogóle nie musieliby uznawać odstąpienia nawet w takim wypadku).

•  

•  

Udowodnij mi, mądralo, że może przyjmować świadczenie usługi, która nie spełnia jej oczekiwań i z której nie jest zadowolona.

@daox: jak mam udowadniać coś co nie istnieje? Nie ma żadnej podstawy prawnej do odstąpienia od umowy o świadczenie usług tylko z tego względu, że nie jest z niej zadowolona jeśli nie zadbała o to by w umowie zawrzeć taki zapis. Skoro nazywasz mnie mądralą i wyśmiewasz to może popisz się wiedzą prawniczą i ty mi udowodnij, że się mylę?

•  

@Adams_GA: z debilem się nie kłóć, jak ktoś prawo zna z książki Mroza

+: md23
    •  

@SVCXZ chodzi o rozpiskę

@Adams_GA no tak, ale przecież usługa nie została wykonana w calości. Zapłaciłam za miesiąc, dostałam rozpiskę diety na 2 tygodnie, więc czemu nie mogę zrezygnować jeśli nie jestem zadowolona? Umowa zawarta przez internet.

•  

•  

i dążyć do odstąpienia od niej, choćby miało to się ostrzec o sąd.

@daox: ja jej tego prawa nie odbieram, tylko, że nie ma ŻADNEJ podstawy prawnej takiego odstąpienia i tu jest problem. Od niektórych umów z mocy samego prawa nie da się odstąpić bo nie przewidują tego przepisy dlatego wymyślono coś takiego jak swoboda umów żeby strony mogły sobie ustalić, że np. jak nie jesteś zadowolony po 5 dniach diety to możesz od umowy odstąpić. Tutaj tego nie zrobiono.

•  

Zapłaciłam za miesiąc, dostałam rozpiskę diety na 2 tygodnie, więc czemu nie mogę zrezygnować jeśli nie jestem zadowolona?

@hangover: bo tak stanowią przepisy to jedno, a po drugie nie ma w prawie polskim podstawy odstąpienia w takiej sytuacji, trzeba było zawrzeć taką klauzulę w umowie.

•  

chodzi o rozpiskę

@hangover: No to według mnie nie ma większych szans na odstąpienie, bo ktoś kto rozpisywał mógł już "podjąć czynności" związane z realizowaniem całej usługi.

czyli jak ktoś zrobi mi coś na zamówienie albo zacznie świadczyć usługę, to nie mogę nie być niezadowolony? I muszę zapłacić za spodnie, które na mnie nie pasują albo za usługi trenera personalnego, które ograniczają się do powtarzania co drugie zajęcia tego samego setu ćwiczeń?

@daox: Jeśli była umowa o wykonanie usługi to jedynie jej nieprawidłowe wykonanie może być podstawą do odstąpienia, ale nie "niezadowolenie klienta". Bo tak to mógłbyś odstąpić od usługi trenera/lekarza/hydraulika po wykonanej czynności (lub w trakcie) z powodu niezadowolenia. Wszystko to kwestia umowy

+: daox
    •  

•  

@daox: W przypadku diety to raczej bez szans, bo nawet jeśli zgłosisz, że dieta nie przyniosła rezultatów to rozpisujący dietę może powiedzieć, że jej nie przestrzegałeś i poprosi o dokumentację ¯\_(ツ)_/¯

+: daox
    •  

+: SVCXZ
    •  

Jeśli była umowa o wykonanie usługi to jedynie jej nieprawidłowe wykonanie może być podstawą do odstąpienia,

@SVCXZ: nie ma podstawy, podstawa by była gdyby to była umowa o dzieło.

+: SVCXZ

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement