Wpis z mikrobloga

Za kilka dni do garażu wjedzie kolejny #rower (używany i mocno budżetowy #mtb), z tym że ten ma służyć jako zimowy - i tutaj pojawia się problem z brakiem ubrań.
Macie jakieś sprawdzone i nie za drogie typy? Potrzebuję praktycznie całego ubrania (buty [do platformowych pedałów], spodnie, kurtka/bluza, coś na ryj, rękawice). Budżetu nie mam określonego, ale fajnie by było gdybym się zmieścił w 500-600zł.
  • 16
@dymel: ja mam zwykłe five teny, ale z lekkimi, lajkrowymi owiewami blokującymi wiatr (nie tymi pancernymi z neoprenu) + skarpety z merynosa. Do tego zwykłe długie gacie rowerowe a na to jakieś spodnie turystyczne chroniące przed wiatrem.

Do 3h wystarcza.
@niepoprawny_pesymista: o ciepłe picie się nie martwię akurat - mam do wypróbowania Deboyo Elite i jeden wynalazek z Chin, ten drugi przy 2-3 stopniach dawał radę bezproblemowo przez 3-4 godziny :)
Na cebulkę - to się samo przez się rozumie, ale zastanawiam się co brać?
Deboyo Elite


@dymel: dla mnie te termiczne bidony to o kant du..y były. Rok temu testowałem na Rapha Festive 500 przy temp. w okolicy zera i po dwóch dniach najlepszym rozwiązaniem był bidon w kieszeni na plecach.
@matijas: przetestujemy ten i zobaczymy co będzie. Fakt że jak go testowałem to miałem go właśnie na plecach w kieszeni (za mała średnica do koszyka) ale wtedy wydawał mi się że lepiej trzymał niż ten od Deboyo. No i zdecydowanie wygodniejszy w użyciu :)
Na cebulkę - to się samo przez się rozumie, ale zastanawiam się co brać?


@dymel: Ja ostatnio przy około 5°C miałem koszulkę termo długi rękaw, na to koszulka letnia z krótkim rękawkiem, na to bluza z długim, i na to druga bluza z długim rękawem. Czyli w sumie 4 warstwy. Wszystko z Decathlonu. Chciałem podać konkretne modele, ale chyba już ich nie ma w ofercie na stronie.
@dymel: wlasnie kupile spodnie https://www.decathlon.pl/spodnie-z-szelkami-500-id_8396400.html

Spoko wystarcza do tyrania zimowego. Do tego mam rekawiczki tez z deca ale snowboardowe. I powiem z doswiadczenia, ze jak masz dobrego windproofa to wystarczy podkoszulek i bluza na dlugi pod na zime i do -5 dasz rade. Buty zwykle trekkingi zimowe albo mtb z ochraniaczami i latasz jak dziki.
Ostatnio kupilem kurtke zimowa gonso i jak jest do +5 to z podkoszulkiem samym poce sie